تبریز فایننس

بورس واکنش مثبتی به دولت سیزدهم نشان داد!

بورس واکنش مثبتی به دولت سیزدهم نشان داد!

بورس واکنش مثبتی به دولت سیزدهم نشان داد: خبر گذاری ایسنا اعلام کرد یک کارشناس بازار سرمایه گفته است: بورس به انتخابات ریاست جمهوری واکنش مثبت نشان داده است و شاخص کل در این مدت نزدیک به 17 درصد رشد داشته است. وی گفت: بورس در حال حاضر منتظر انتخاب کابینه دولت سیزدهم است.


همایون دارابی در مورد آخرین وضعیت بورس اوراق بهادار گفت: روز یکشنبه 27 تیر ماه در سال 1400 به دلیل مواجهه شاخص کل با ایستادگی در محدوده 1.3 میلیون واحد و از سوی دیگر منتشر شدن خبر بانک مرکزی در مورد نیم درصد رشد نرخ بهره بین بانکی، بازار این کار خود را منفی شروع کرد و به طور کلی در یک تراز منفی قرار دارد.


ایشان در مورد وضعیت عمومی بازار، به ویژه پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، ادامه داد: بورس واکنش مثبتی به انتخابات ریاست جمهوری از خود نشان داده است و در این مدت شاخص کل 17 درصد صعود کرده است اما اکنون بورس سهام منتظر کابینه سیزدهم است. به این دلیل است که افرادی که به ویژه برای تیم اقتصادی انتخاب می شوند برای بورس ایران بسیار مهم هستند.

دوره بورس تبریز فایننس


وی در مورد پایان مذاکرات مربوط به برجام در دولت فعلی و ادامه آن در دولت آینده و تأثیراتی که این شرایط در بورس اوراق بهادار خواهد گذاشت گفت: اگر کاهش قیمت دلار توسط احیای برجام انجام شود بر بازار سرمایه می تواند تأثیرگذار باشد. به دلیل این که قیمت دلار بین 23 تا 25 هزار تومان در حال گردش است می توان گفت موضوع برجام برای بورس اهمیت زیادی ندارد.


دارابی به طور آشکاری اعلام کرد: نه احیای برجام برای ما موقعیت بسیار طلایی می تواند باشد و نه نبودن آن نمی تواند فاجعه برای ما باشد. می توان گفت 10 درصد از مشکلات کشور به دست برجام می تواند حل شود و مدیریت داخلی در این میان اهمیت بسیاری دارد.


این کارشناس بازار سرمایه درباره آزاد سازی منابع ارزی ایران در سایر کشور ها و تاثیرات آن بر روند نزولی قیمت دلار گفت: فکر نمی کنم این آزاد سازی ها تأثیرات زیادی در نزول نرخ ارز در داخل کسور را داشته باشد زیرا قسمت زیادی از منابع آزاد سازی شده صرف واردا کردن کالا های بدون تحریم می شود.


وی در ادامه سخنانش به افزایش نقدینگی در اقتصاد کشور اشاره کرد و به صورت روشنی افزود: رفتارهای سیاسی و اقتصادی مانند تلاش برای پایین بردن نرخ ارز برای نزول تورم قبل از انتخابات ریاست جمهوری را مشاهده کردیم که با حقیقت افزایش رشد نقدینگی سازگار نبود و اکنون با افزایش زیادی در قیمت ها که شاهد آن هستیم، ما این مکان را ترک می کنیم.


دارابی در میان سخنانش گفت: به جز افزایش رشد نقدینگی، با مشکل کمبود کالا نیز روبرو هستیم که مشکلات زیادی ایجاد کرده است. در حال حاضر در میان مواد غذایی و آشامیدنی تورم بسیاز زیادی به وجود آمده است.


دارابی در پاسخ به سوال کاربران که پرسیده بودند که آیا این موج تورم جدید می تواند دوباره وارد بازار مسکن و خودرو شود یا نه، گفت: قدرت خرید در قسمت مسکن بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. در مورد بازار خودرو، با اشاره به این که در سال جاری شرایط سفر مهیا نیست، به نظر می رسد تقاضا واقعی نیست و وضعیت دلار باعث ایجاد شرایط موجود است.
فرابورس عرضه اولیه جدیدی را در راه دارد!


شرکت سرمایه گذاری هامون صبا با نماد «وهامون» عرضه اولیه خود را در روز سه شنبه 29 تیر ماه در سال 1400 در بازار فرابورس ایران انجام خواهد داد.
ارائه سهام شرکت های جدید (عرضه اولیه) همیشه مورد توجه مردم بازار سرمایه بوده است، زیرا تا این لحظه بیشتر از 90٪ از پیشنهادات اولیه عمومی در بورس اوراق بهادار سود ده بوده اند، به همین خاطر برای فعالان بازار این اقدام همیشه جذاب بوده است.


«سرمایه گذاری هامون صبا» با سمبل «وهامون» عرضه اولیه سهام خود را منتشر کردند که بر اساس آن، سهام این شرکت سه شنبه 29 تیر ماه سال 1400 در بازار فرابورس به شیوه ثبت ثبت سفارش عرضه خواهند کرد.


در این عرضه اولیه حداکثر به هر کد معاملاتی که دارای 840 سهم است که در حدود قیمت 1 هزار و 750 ریال تا 1 هزار و 902 ریال خواهد بود.


به گزارش خبرگذاری ایرنا، وقتی سهام این شرکت برای اولین بار در بورس اوراق بهادار وارد می شود، اولین روز عرضه سهام را “عرضه اولیه” می گویند که درصد مشخصی از کل سهام شرکت در آن روز برای اولین بار توسط سرمایه گذاران خریداری می شود.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *