تبریز فایننس

وضعیت بازار طلا و نفت در روزی که گذشت

وضعیت بازار طلا و نفت در روزی که گذشت

وضعیت بازار طلا و نفت در روزی که گذشت:طلا در معاملات روز سه شنبه ارز به زیر 1800 دلار رسید، زیرا سرمایه گذاران منتظر نتیجه نشست این هفته بانک فدرال بودند.

 

هر اونس طلا برای تحویل فوری با افت 0.1 درصدی به 1795.85 دلار رسید.

 

در بازار آتی ایالات متحده هر انس طلا با 0.2٪ افت به 1798.60 دلار رسید. این سهام شب گذشته 2.60 دلار یا 0.1 سنت کاهش یافت و به 792 دلار و 20 سنت رسید.

 

شاخص دلار در نزدیکترین قله اخیر ثابت ماند. با شروع برنامه های محرک فدرال رزرو آمریکا، ارز ایالات متحده بیش از یک ماه است که به طور مداوم در حال رشد است.

 

مارگارت یانگ، استراتژیست دایلی فارکس(Daily Forex) گفت: سرمایه گذاران منتظر نتیجه جلسه Fed این هفته هستند تا نشانه های بیشتری از دلار آمریکا و تأثیر آن بر قیمت طلا به دست آورند.

 

جلسه دو روزه که در روز سه شنبه یعنی امروز آغاز می شود و با بیانیه ای بعد از ظهر چهارشنبه پایان می یابد و پس از آن یک نشست خبری توسط جروم پاول، رئیس ذخیره فدرال ایالات متحده برگزار می شود. سرمایه گذاران می خواهند بدانند كه فدرال رزرو آمریكا چگونه به افزایش قیمت ها و خطر شیوع مرگبار کرونا پاسخ می دهد.

 

وضعیت بازار طلا و نفت!

 

به گفته یانگ، ممکن است بازار تأثیر منفی کرونا را در بهبود اقتصادی دست کم گرفته باشد. این نوع ویروس کرونا بسیار مسری باعث می شود بانک های مرکزی در تنظیم برنامه های محرک خود به تأخیر بیفتند. اگر بانک های مرکزی به سیاست های انبساطی خود ادامه دهند ، طلا در کوتاه مدت فرصت بیشتری برای رشد دارد.

 

ذخیره طلای اس پی دی آر گلد تراست (SPDR Gold Trust) ، بزرگترین صندوق طلای ETF جهان، روز دوشنبه با 0.2 درصد افت به 1025.64 تن رسید. این صندوق از ابتدای ماه ژوئیه با حدود 20 تن طلا روبرو شده است.

 

در مورد سایر فلزات گران بها، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.1 درصد افت به 25.14 دلار رسید. هر اونس پالادیوم با افت 0.9 درصدی ، 2632.75 دلار در هر اونس معامله شد. و همینطور هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.4 درصد کاهش یافت و به 1059 دلار و 61 سنت رسید.

 

افزایش ملایم قیمت نفت در بازار جهانی

 

قیمت جهانی نفت روز سه شنبه در بازارهای جهانی افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران کمبود عرضه و نرخ رشد واکسیناسیون کرونا(Covid19) را پیش بینی کردند.

 

هر بشکه نفت خام برنت با 34 سنت معادل 0.46 درصد افزایش به 74 دلار و 84 سنت رسید. نفت خام برنت روز دوشنبه 0.5 درصد بالاتر بسته شد.

 

در هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت با 20 سنت معادل 0.28 درصد معامله 72.11 دلار معامله شد. شاخص نفت آمریکا روز دوشنبه 16 سنت کاهش یافت.

 

شاخص های قیمت نفت حتی پس از اعلام  هشدار توسط ایالات متحده در مورد سفر به اسپانیا و پرتغال به دلیل افزایش موارد Covid ، افزایش یافت. یک مقام کاخ سفید به رویترز اعلام کرد که محدودیت های گسترده سفر به دلیل شیوع بالای کرونای دلتا و افزایش سریع شیوع داخلی برداشته نخواهد شد.

 

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار آسیا و اقیانوسیه در OANDA، نوشت: قیمت نفت قرار است این هفته پس از جبران سقوط دوشنبه گذشته بهبود یابد. هر دو شاخص احتمالاً به تحکیم رشد اخیر خود ادامه می دهند، به خصوص که نوسانات بازار از هفته گذشته کاهش یافته است.

 

انگلیس روز دوشنبه بیشترین تعداد موارد جدید Covid 19 را از 4 ژوئیه گزارش کرد، که نشان می دهد افزایش اخیر موارد به اوج رسیده است.

 

تحلیل گرانی که آمار ترافیک را ردیابی می کنند اطمینان دارند که تقاضای سوخت همچنان بالا خواهد ماند و برای جلوگیری از قرنطینه های جدید روی واکسیناسیون حساب می کنند.

 

انتظار می رود بازارهای جهانی علی رغم تصمیم گروه اوپک پلاس برای افزایش تولید ماهانه تا پایان سال جاری، کمبود عرضه داشته باشند. تحلیلگران گروه تحقیقاتی ANZ اذعان داشتند: آمار شدید ترافیک جاده ای در مناطق وسیع نشان می دهد که رشد موارد حداقل تأثیر را بر ترافیک داشته است.

 

به گزارش رویترز، روز سه شنبه سرمایه گذاران منتظر گزارش هفتگی انستیتوی نفت آمریکا و اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده برای ارزیابی تقاضا هستند. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده اند که ذخایر نفتی آمریکا در هفته منتهی به 23 ژوئیه 3.4 میلیون بشکه و 400 هزار بشکه ذخایر بنزین کاهش یافته است.

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *