تبریز فایننس

دلیل سقوط ۱٬۳۰۰ دلاری قیمت بیت کوین در روز گذشته

دلیل سقوط ۱٬۳۰۰ دلاری قیمت بیت کوین

روز گذشته، بیت کوین شدیدترین سقوط خود را از زمان فروپاشی صرافی FTX تجربه کرد. قیمت این ارز دیجیتال هم‌زمان با شروع روز معاملاتی در هنگ کنگ در عرض یک ساعت ۱٬۳۰۰ دلار کاهش یافت و برای مدت کوتاهی به زیر ۲۲٬۰۰۰ دلار رسید.

به گزارش نیوز‌بی‌تی‌سی، تردید ایجاد‌شده درباره احتمال ورشکستگی سیلورگیت، احتمالاً اصلی‌ترین دلیل سقوط قیمت بیت کوین در روز گذشته بوده است. بانکی که با ایجاد دروازه‌ای به سیستم پولی فیات، نقش عمده‌ای در تامین نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال دارد.

این بانک روز گذشته ارائه گزارش عملکرد سالانه خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را به تأخیر انداخت. شک و تردید نسبت به وجود مشکلات مالی باعث شد تا قیمت سهام سیلورگیت بیش از ۵۰درصد کاهش یابد. چندین شرکت بزرگ ارز دیجیتال از جمله کوین بیس، کراکن، پکسوس و گلکسی دیجیتال متعاقباً به روابط تجاری خود را با این بانک خاتمه دادند. 

با این حال، بسیار ساده‌انگارانه خواهد بود که دلیل سقوط قیمت بیت کوین تنها این مسئله بدانیم. همان طور که مایلز دویچر (Miles Deutscher) تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال در توییتر خود نوشت، موانع رشد در بازار ارزهای دیجیتال در حال افزایش‌اند.

در کنار سیلورگیت، پرداخت بیت کوین توسط مت‌ گاکس به مشتریان، فراهم‌شدن امکان برداشت اتریوم پس از به‌روزرسانی شانگهای و تورم زیاد، لیکوئیدشدن حجم زیادی از معاملات و ضعف بازار سهام می‌توانند از دیگر دلایل سقوط قیمت‌ها باشند. دویچر توضیح داد: به یاد داشته باشید که همه این دلایل لزوماً مبنای اصولی ندارند، اما نیازی هم ندارند که باعث کاهش فعالیت‌های تجاری شوند. من فکر می‌کنم دلیل اصلاح قیمت، ترکیبی از این عوامل در کنار لیکوئید‌شدن‌هایی باعث که باعث تشدید شرایط شد.

جهت مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس می توانید وارد وب سایت تبریز فایننس شده از اخبار روز اطلاع پیدا کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *