تبریز فایننس

قیمت طلا و سکه 8 اسفند 1401

قیمت طلا و سکه

دیروز قیمت طلا و سکه با روند صعودی باز شد و تمام قطعات سکه در کانال‌‌های جدید قیمتی قرار گرفت. با کاهش چهارپله‌ای قیمت دلار در بعد از ظهر امروز اما، روند صعودی قیمت در بازار فلز زرد نیز برگشت.

دیروز نیز روند صعودی قیمت طلا و سکه با افزایش قیمت دلار ادامه داشت. قیمت سکه که از هفته گذشته در هر روز به طور مداوم افزایش داشت، امروز گران شد. در میانه معاملات امروز قیمت سکه در سقف ۳۵ میلیونی قرار گرفت اما در ادامه روز با توجه به کاهش چهارپله‌ای قیمت دلار همراه شد و به میانه کانال ۳۴ میلیونی برگشت.

برجام بازار را نجات می‌دهد

دیروز و امروز حباب سکه امامی از مرز ۱۰ میلیون تومان گذشت. برخی معامله‌گران معتقد بودند حباب بالای سکه آلارمی است برای ریزش قیمت و برخی نیز می‌گفتند سیگنال‌های نامساعد بین‌المللی مانع کاهش قیمت در بازار فلز زرد است.

آنها تنها راه کاهش قیمت را سیگنالی قوی، نظیر نشستن دو طرف بر سر میز مذاکرات برجام ‌دانستند. حال اینکه کارشناسان اقتصادی معتقدند برجام مرده اما دو طرف، آن را اعلام نمی‌‌کنند.

تحلیلگران بازار در روزهای گذشته معتقد بودند این افزایش قیمت طلا و سکه با توجه به تورم و بازار احتیاطی دلار طبیعی است. به باور آن‌ها این روند رشد تقاضا و ترس مردم برای از دست رفتن سرمایه‌هایشان است که بازار این فلز خوش‌رنگ را تکان داده است.

اما فروشندگان بازار فلز زرد می‌گویند، این روند افزایش ناشی از تقاضاهای خرد نیست، زیرا مردم توان خرید در چنین قیمت‌هایی را ندارند.

چپ بازارساز پر است؟

روز گذشته بازارساز، فروش دلار سهمیه‌ای را مجددا از سر گرفت و این گمانه را در میان معامله‌گران تقویت کرد که چپ بازارساز پر است. همین مساله باعث شد قیمت در بازار طلا و سکه هم اندکی کندتر در مسیر صعودی حرکت کند و در به تدریج نسبت به قیمت‌های ظهر کاهشی شود. یکشنبه هفتم اسفند ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد و سکه بهار آزادی ۳۲ میلیون تومان در بازار معامله شد.

نیم سکه به قیمت ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. روند قیمت‌های سکه در میانه امروز، به تبع کاهش چهارپله‌ای قیمت دلار در تمامی قطعات کاهش یک میلیونی تا ۲۰۰ هزار تومانی قیمت را داشت.

همراهان گرامی برای اطلاع از اخبار بروز بازارهای مالی می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *