تبریز فایننس

قیمت طلا و سکه 6 اسفند 1401

قیمت طلا و سکه 6 اسفند

روز پنج‌شنبه دلار با وجود آغاز به کار مرکز مبادله طلا و ارز گران شد. این روند بازار فلز زرد را هم تحت تاثیر قرار داد و تمام قطعات سکه را به غیر از سکه گرمی یک کانال بالاتر نشاند. فعالان بازار دوباره چشم به احیای مذاکرات هسته‌ای بسته‌اند تا شاید سیگنال‌های بین‌المللی بتوانند بازار متلاطم سکه را آرام کنند.

قیمت طلا و سکه باز در قله تاریخی خود ایستاد. این روند پیش از هر متغیر دیگری، متاثر از تغییر کانال قیمت دلار رخ داد. این در حالی است که نرخ انس جهانی طلا روز گذشته کاهش داشت و با بهای ۱۸۲۵ دلار معامله شد.

خنثی‌سازی انس جهانی در بازار ایران

تقویت شاخص دلار در روز گذشته باعث کاهش ارزش انس جهانی طلا شد. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که انس طلا با توجه به صورت‌جلسه فدرال رزرو روند کاهشی به خود بگیرد. پیش‌بینی‌ها از تشدید سیاست‌های انقباضی توسط بانک مرکزی آمریکا شرایط را سخت‌تر کرده است. چراکه این احتمال وجود دارد فدرال رزرو برای ماه مارس نرخ بهره را نیم درصد بالا ببرد تا شانس بازگشت تورم به سطح دو درصدی تقویت شود.

قیمت طلا و سکه در نخستین هفته اسفندماه در تمام روزها به غیر از سه‌شنبه، متاثر از توقف عرضه ربع سکه در بورس کالا و آغاز به کار مرکز مبادله طلا و ارز صعودی بود.

معامله‌گران این بازار معتقدند، افزایش قیمت در بازار فلز زرد با افزایش قیمت دلار همراه شده و محدوده مقاومت را شکسته است. همچنین برخی از فعالان کاهشی بازار دست از فروش کشیدند.

تغییر کانال سکه

روز پنج‌شنبه چهارم اسفندماه قیمت سکه امامی با نرخ ۳۰ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان معامله شد و نسبت به روز چهارشنبه یک میلیون و ۴۱ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

سکه بهار بیشترین افزایش قیمت را در قطعات سکه داشت و با رشد یک میلیون و ۱۰۶ هزار تومانی، به قیمت ۲۸ میلیون و ۸۰۳ هزار تومان رسید. نیم سکه با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی قیمت، وارد کانال ۱۶ میلیون تومان و با نرخ ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

همراهان عزیر تبریر فایننس جهت مشاهده اخبار بروز دنیای ارزهای دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *