تبریز فایننس

احتمال دارد یورو به نشست بانک مرکزی اروپا واکنش نشان ندهد!

احتمال دارد یورو به نشست بانک مرکزی اروپا واکنش نشان ندهد

احتمال دارد یورو به نشست بانک مرکزی اروپا واکنش نشان ندهد : همانطور که می دانید ما در چند جلسه معاملاتی اخیر ، شاهد رشد ارزش یورو در برابر دلار آمریکا بودیم، بنابراین با این رویداد جفت ارز توانسته قسمتی از افت قیمت گذشته را جبران کند ولی با این حال ابا بررسی بنیادی متوجه خواهید شد که ادامه دار بودن رشد یورو در برابر دلار آمریکا اندکی غیر منطقی است.

 

بانک مرکزی سوئیس ، اروپا و ژاپن از سایر بانک‌های مرکزی عقب مانده‌اند و هنوز برنامه‌ای برای کاهش سیاست‌های انبساطی پولی ندارند واگرایی سیاست‌های پولی می‌تواند به ضرر یورو تمام شود. اما بایستی توجه داشت که مطالعات نشان می‌دهد که یورو بیشتر به جریانات ریسکی واکنش می‌دهد تا انتظارات نرخ بهره‌ای. یعنی با بهبود جریانات ریسک‌پذیری، یورو تقویت می‌شود و با تشدید جریانات ریسک گریزی، سقوط می‌کند. با این وجود پیش‌بینی می‌شود که نشست این هفته بانک مرکزی اروپا برای معامله گران یورو اهمیت داشته باشد. هر چند که هیچ کس انتظار تغییر سیاست‌های پولی اروپا را ندارد.

 

یکی از دلایل عقب افتادن بانک مرکزی اروپا از سایر بانک‌های مرکزی دنیا، اختلاف‌نظر مقامات بانک مرکزی است. به گزارش رویترز دو تن از اقتصاددانان ارشد بانک مرکزی اروپا در رابطه با چشم‌انداز تورم اختلاف‌نظر دارند. Lane بر این باور است که رشد سریع تورم موقتی است. اما Schnabel انتظار دارد که رشد سریع تورم ادامه خواهد یافت. در حال حاضر اکثر اعضای بانک مرکزی اروپا با موقتی بودن رشد سریع تورم موافق هستند. حتی یکی از اعضای طرفدار افزایش نرخ بهره (رئیس بانک مرکزی آلمان) هم اخیراً از سمت خود کناره‌گیری کرده و شرایط به نفع طرفداران سیاست‌های انبساطی پولی و رشد موقتی تورم است.

 

در هر صورت شاید نشست این هفته بانک مرکزی اروپا اهمیتی برای بازار نداشته باشد. به خصوص که بازار منتظر برآوردهای اقتصادی اعضای بانک مرکزی اروپاست و این گزارش در نشست ماه دسامبر منتشر خواهد شد. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که واکنش یورو به نشست بانک مرکزی اروپا قابل توجه نباشد.

 

از دید بازار، بانک مرکزی اروپا از سال آینده میلادی برنامه خرید اوراق را کنار خواهد گذاشت و از سال ۲۰۲۳ هم نرخ بهره را بالا خواهد برد. اما بایستی توجه داشت که بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا مثل بانک مرکزی انگلستان و فدرال رزرو آمریکا خیلی سریع‌تر از بانک مرکزی اروپا این تغییرات را اعمال خواهند کرد. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که رالی‌های صعودی یورو ادامه‌دار نباشند و خیلی زود محدود شوند.

 

این خبر که خواندید مربوط به خبر احتمال دارد یورو به نشست بانک مرکزی واکنش نشان ندهد ، بود . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد.

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *