تبریز فایننس

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال : بسیاری از سرمایه گذاران حوزه ارزهای دیجیتال می پرسند: امن ترین راه برای نگهداری از رمز ارزها چیست؟ بدترین اتفاق دنیا این است که فکر کنی میلیونها دلار ارز دیجیتال داری و بعد نگاهی به ترازنامه خود بیندازی و متوجه شوی که آن همه ارز دیجیتال دود شده و به هوا رفته است. برای همین بسیاری از افراد تصمیم گرفتند که به دنبال امن ترین کیف پول های ممکن برای خود باشند.

 

خب، منظور ما كدام کیف پول هاست؟ منظور ما کیف پول های سخت افزاری است، و در مقاله پیش رو پنج کیف پول سخت افزاری منتخب خود در حال حاضر را به شما معرفی می کنم و به شرح مزایا و معایب هریک می پردازم. همچنین چند نکته ی دیگر برای افزایش امنیت رمز ارزها را مطرح می کنم و توضیح می دهم که اصلا چرا بهتر است از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنیم.

 

بیشتر تازه واردها رمز ارزهای خود را از صرافی ها خریداری می کنند و بعد آنها را همان جا رها می کنند. شاید چون این روش راحتی برای نگهداری از ارزشان است. تمام پیشکسوتان حوزه ارز دیجیتال صادقانه به شما خواهند گفت که این ایده خوبی نیست.

 

علت این است که کلید شخصی رمز عبور ارزها در دست شما نیست و این یعنی شما اختیار رمز ارزهای خود را در دست ندارید. در واقع شما فقط مالک یک قرارداد غیررسمی تنظیم شده توسط یک شرکت می شوید. این اصلا شرایط ایدئالی نیست. حتی اگر صرافی کار خود را صادقانه انجام دهد، شما به آن اعتماد می کنید که توانایی در امان نگه داشتن پول شما را نیز دارد.

 

مسئله اینجاست که صرافی ها معمولا میلیون یا حتی میلیاردها دلار ارز دیجیتال را برای مشتریان خود نگه می دارند. این باعث می شود هدف خوبی برای هکرها و دزدان اینترنتی باشند و گاهی این دزدان موفق می شوند و دخل صرافی را به طور کامل خالی می کنند. بسیاری از صرافی ها از هم پاشیدند و مشتریان خود را هاج و واج باقی گذاشتند. برخی صرافی ها نیز به کاربران خود حقه زدند.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال

 

 

بعضی از آنها مثل Quadriga CX کاملا نابود شدند و برخی به کاربران اجازه نمی دادند ارزهای خود را از صرافی خارج کنند. صرافی های زیادی در این حوزه وجود دارند و نمی توان همه آنها را از یک قماش دانست. در واقع حتی بعضی از این صرافی ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. ولی باز هم باید این نکته را در نظر گرفت که نمی شود ٪۱۰۰ از امنیت سرمایه ی خود در صرافی ها مطمئن باشید.

 

راه دیگری که ممکن است به شما پیشنهاد داده شود، به دست گرفتن اختیار کلمه عبور رمز ارزهای خود است و معمول ترین روش برای این کار، نصب برنامه کیف پول روی گوشی هوشمند و یا رایانه شخصی شما است. برتری اصلی این نوع کیف پول ها این است که آنها کاملا رایگان هستند، کار با آنها ساده است و تمام کلمات عبور مربوط به رمز ارزها را در اختیار خود شما قرار می دهند.

 

عیب کار اینجاست که هر بار شما به اینترنت متصل می شوید، کلیدهای شخصی یا کلمات عبور شما افشا می شوند. این یعنی اگر ناخواسته برنامه ی مخربی را روی رایانه خود نصب کنید یا دستگاه شما ویروسی شود، هکرها می توانند به راحتی تمام ارزهای دیجیتال شما را به سرقت ببرند. برای همین بسیاری از افراد تصمیم می گیرند فقط مقدار کمی از رمز ارزهای خود را روی این نوع کیف پولها ذخیره کنند.

 

این کیف پولها مثلا برای خریدن اولین لیوان قهوه از طریق ارز دیجیتال بسیار مفید هستند، ولی نباید میزان قابل توجهی از ارزهای خود را روی آنها نگهداری کنید. گزینه ی بعدی کیف پول های کاغذی هستند. این کیف پولها در ابتدای ابداع بیت کوین بسیار محبوب بودند، ولی امروزه کسی را نمی شناسم که از آنها استفاده کند. دلیل اصلی این است که ساختن آنها بدون دستگاههای متصل به شبکه، مثل پرینتر، تقریبا غیرممکن است؛ پس این کیف پولها از امنیت بالایی برخوردار نیستند.

 

این کیف پول ها افراد را تشویق می کنند تا از آدرس رمز ارزهای خود استفاده مجدد کنند که این هم باعث پایین آمدن امنیت می شود. و در آخر، به راحتی میشود آنها را گم کرد یا لیوان آب را روی آنها چپه کرد. پس حالا به آخرین نوع کیف پول می رسیم: کیف پول سخت افزاری. نمی خواهم مته به خشخاش بگذارم و دوباره تکرار کنم که اگر بیش از چند هزار روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اید باید یکی از این کیف پول ها داشته باشید.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال و تعریف کیف پول سخت افزاری

 

 

این کیف پول ها چیستند؟ کیف پول های سخت افزاری دستگاه هایی فیزیکی هستند که شباهت زیادی به فلش مموری دارند و کلیدهای شخصی شما روی آنها ذخیره می شوند. نکته ی اصلی اینجاست که کلیدهای شخصی هرگز از کیف سخت افزاری خارج نمی شوند.

 

تمام فرایند تأیید تراکنشها روی خود کیف پول انجام می شود. این یعنی کلیدهای شخصی شما هرگز فاش نخواهند شد و شما می توانید با اطمینان خاطر روی رایانه ی خود از کیف پول استفاده کنید، حتی اگر رایانه تان ویروسی شده باشد.

 

این مهم است چراکه هدف اصلی کیف پول های سخت افزاری محافظت از ارز شما در برابر حملات از راه دور است. در واقع، با توجه به آمار امنیتی Binance، بزرگترین تهدید برای مالکین ارزهای دیجیتال همین حملات هستند.

 

پس اگر شما هم مثل اکثریت مردم، نگران حملات از راه دور مثل ویروس ها و برنامه های مخرب هستید، کیف پول سخت افزاری همان چیزی است که شما می خواهید. یکی دیگر از مزایای کیف پول سخت افزاری این است که برعکس کیف پول های کاغذی، بسیار کاربردی هستند.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال

 

 

مثلا اگر لازم باشد ماهانه چند تراکنش ارسال کنید، با این کیف پولها مشکل شما آسان می شود. قبل از اینکه فکر کنید کیف پول های سخت افزاری در برابر خرابی امن هستند و می توانید با اطمینان کامل رمز ارزهای خود را روی آنها ذخیره کنید، می خواهم در مورد آسیب پذیری این کیف پولها به دو نکته اشاره کنم: اول اینکه هنوز هر کیف پولی در برابر حمله ی آچار پنج دلاری ۳۳ آسیب پذیر است.

 

در صورتی که آدم رباها شما را بدزدند و آنقدر کتکتان بزنند تا روش دسترسی به رمز ارزهای خود را در اختیار آنها قرار دهید، در آن صورت دیگر کاری از دست کیف پول سخت افزاری هم برنمی آید. آسیب پذیری دوم کیف پول سخت افزاری، خریدن آن از تأمین کنندگان غیررسمی است. علت خطرناک بودن این روش این است که گزارش شده برخی افراد کیف پول های سخت افزاری را خریداری می کنند،

 

کلمات عبور برای بازیابی آنها را یادداشت می کنند و بعد دوباره آنها را می فروشند، سپس منتظر می مانند تا خریدار کیف پول را پر از رمز ارز کند، بعد وارد عمل می شوند و با استفاده از آن کلمات، کیف پول را خالی می کنند. با خریدن کیف پول سخت افزاری خود از فروشگاههای رسمی می توانید از این دردسرها پیش گیری کنید.

 

ولی اگر در فروشگاه اینترنتی مشاهده کردید که کیف پولی سخت افزاری با تخفیف به فروش می رسد، به شما پیشنهاد می کنم از خریدن آن بپرهیزید.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال و کیف پول سخت افزاری کیپ کی (KeepKey)

 

حالا می خواهم پنج کیف پول سخت افزاری برتر خود را به شما پیشنهاد کنم تا شما بهترین را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. نام کیف پول شماره پنج KeepKey است. KeepKey در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد و در سال ۲۰۱۷ شرکت ShapeShift آن را جذب کرد. مدیرفنی این شرکت که بر مراحل تولید این کیف پول نظارت داشت، کن هادلر نام دارد. با این نام خانوادگی مشخص است که سرنوشت او از ابتدا به انجام کارهای بزرگ در فضای نگهداری رمز ارزها گره خورده است.

 

کیف پول سخت افزاری KeepKey از نظر ظاهری بین کیف پول های سخت افزاری ای که من تابه حال امتحان کرده ام، از همه درشت تر است. پس اگر دید چشمان شما به خوبی آنچه که باید نیست، حتما این گزینه را امتحان کنید. KeepKey همچنین با ShapeShift یکپارچگی کامل دارد.

 

این یعنی این کیف پول سخت افزاری یک صرافی ارز دیجیتال کامل روی خود دارد. در صورتی که شما قصد خریدوفروش رمزارزها به یکی از امن ترین روشهای ممکن را دارید، این گزینه می تواند کار شما را حسابی راحت کند.

 

این دستگاه نیز مانند دیگر کیف پول های سخت افزاری یک رمز عبور دارد و یک رمز ۱۲ کلمه ای نیز برای پشتیبانی و بازیابی رمز ارزها به شما ارائه می دهد. وقتی بحث امنیت پیش می آید، باید به شما بگویم که Keepkey در این مورد یک یا دو نقطه ضعف داشته است.

 

برای مثال برخی توانسته بودند راهی برای به دست آوردن رمز عبور این دستگاهها کشف کنند. خبر خوب این است که برای دسترسی به رمزعبور، باید حتما دستگاه را در دست می داشتند و این نقطه ضعف در آخرین به روز رسانی این دستگاه رفع شد.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال

 

در مورد پوشش دادن رمز ارزهای مختلف نیز می توان گفت که در حال حاضر KeepKey از ۴۰ کوین مختلف پشتیبانی می کند. این رقم در مقایسه با کیف پول My Ether که از تمام توکنهای ERC۲۰ پشتیبانی می کند کمی پایین تر است. پس می توانم رکوپوست کنده به شما بگویم که KeepKey در مقایسه با رقبای خود از رمزارزهای بسیار اندکی پشتیبانی می کند. اگر می خواهید مجموعه متنوعی از آلت کوينها را روی کیف پول سخت افزاری خود ذخیره کنید، گزینه های بهتری نیز برای شما وجود دارد.

 

آیا KeepKey ارزش خریدن دارد؟

 

فکر می کنم این دستگاه در مواردی از بقیه کیف پول های سخت افزاری این فهرست عقب تر است. بزرگترین مشکلی که من با KeepKey دارم، محدودیت تعداد کوین های قابل پشتیبانی در این کیف پول است. من بشخصه دوست دارم کیف پولم به طور کلی از رمزارزهای بیشتری پشتیبانی کند. این گزینه تضمینی برای سبدهای خرید من در آینده است. ولی با این وجود هیچ بحثی در قیمت KeepKey وجود ندارد.

 

این کیف پول با قیمت ۴۹ دلار ارزان ترین دستگاه بین کیف پول های سخت افزاری است. این باعث می شود KeepKey گزینه ایدئالی برای تازه واردها و کسانی که به طور تخصصی به دنبال خرید و فروش رمز ارزها نیستند باشد. کسانی که قصد دارند با کمترین هزینه برای کیف پول سخت افزاری وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوند.اگر می توانید بیشتر از این برای کیف پول خود هزینه کنید، به نظر من گزینه های بهتری نیز وجود دارد.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال و کیف پول سخت افزاری (Trezor Model T)

 

شماره چهار، کیف پول Trezor Model T است. کیف پول های Trezor اولین کیف پول های سخت افزاری ای هستند که در سال ۲۰۱۴ توسط آزمایشگاه ساتوشی توزیع شدند. Trezor Model T آخرین دستگاه این شرکت است که به همراه یک صفحه لمسی تمام رنگی توزیع می شود. ولی هوشیار باشید که قیمت این کیف پول سخت افزاری پیشگام ۱۶۵ دلار است. این دستگاه یک کانکتور USB C دارد که به شما اجازه می دهد آن را هم به رایانه و هم به تلفن هوشمند متصل کنید.

 

نکته مهم این است که این دستگاه فقط از گوشیهای Android پشتیبانی می کند. اگر به دنبال ساده ترین کیف پول سخت افزاری هستید، بهتر است Trezor Model T را راه اندازی و از آن استفاده کنید. فقط کافی است اتصال Trezor را راه اندازی کنید، آخرین نسخه ی نرم افزار آن را روی دستگاه خود نصب کنید و شروع به استفاده از کیف پول کنید.

 

می توانید داخل برنامه دور بزنید و بخشهای مختلف آن را بررسی کنید، ولی تا زمانی که با استفاده از کلمات بازیابی از دستگاه خود نسخه پشتیبان نگیرید، نمی توانید از کیف پول خود استفاده کنید. وقتی به این مرحله میرسید، پیشنهاد همیشگی من این است که یک کاغذ و قلم بردارید و کلمات پشتیبان را یادداشت کنید (روی دستگاههای الکترونیکی ذخیره نکنید).

 

بعد پیشنهاد می کنم که کاغذ را در جای بسیار امني نگهداری کنید، چون این کلمات شاه کلید رمز ارزهای شما هستند. نکته ای که دربارهی Trezor برای من جذاب است، این است که بعد از نصب نقطه اتصال آن می توانید فقط با مراجعه به Trezor.io، انتخاب گزینه Wallet، بعد Trezor Model T و در آخر وارد کردن رمز عبور خود، به رمز ارزهای خود دسترسی پیدا کنید. این یعنی همه چیز داخل مرورگر شماست.

 

ولی اگر از مرورگر Safari استفاده می کنید، قبل از داغ شدن دستگاه MacBook Pro شما، باید بگویم Trezor از این مرورگر پشتیبانی نمی کند. این یعنی قبل از اینکه رایانه ی شخصی شما از این طریق ذوب شود، مجبورید مرورگر Google Chrome را نصب کنید و تراکنش هایتان را از طریق آن انجام دهید.

 

اگر رمز ارزهای موردنظر شما توسط کیف پول سخت افزاری پشتیبانی نشود، دیگر استفاده از آن کیف پول چه سودی دارد؟ خبر خوب این است که Trezor از ۰۰.۱ . نوع رمز ارز مختلف پشتیبانی می کند.

 

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال

 

می توان گفت هر رمز ارزی که ارزش خریدن دارد در این کیف پول پشتیبانی می شود و رمز ارزهایی که پشتیبانی نمی شوند هم به احتمال زیاد رمز ارز مناسبی برای خریدن نیستند. اگر می خواهید ارزهایی مثل XRP، Tezo، Moneroیا Cardano را خریداری کنید، باید Model T کیف پول Trezor را خریداری کنید، زیرا نسخه ارزان تر این کیف پول، Trezor۱، از این رمزارزها پشتیبانی نمی کند.

 

توجه کنید که اگر قصد دارید از طریق سپرده گذاری و جمع آوری پاداش، درآمد منفعل کسب کنید، شاید باید استفاده از کیف پول Trezor را بیشتر مورد بررسی قرار دهید. این کیف پول های سخت افزاری به خوبی رقیب خود Ledger از این گزینه پشتیبانی نمی کنند. وقتی بحث به امنیت می رسد، همه کیف پول های سخت افزاری Trezor نقطه ضعفی دارند که باید از آن اطلاع داشته باشید.

 

به طور خلاصه می توان گفت صرافی Kraken با استفاده از قطعه مربوط به ولتاژ دستگاه توانست طی ۱۵ دقیقه آن را رمزگشایی کرده و به کلمات بازیابی رمزنگاری شده آن دست پیدا کند. بعد می توان با اعمال زور این کلمات را رمزگشایی کرد و به کلمه عبور دستگاه که حافظ امنیت دستگاه است دست پیدا کرد.

 

این به نظر خیلی ترسناک می آید و حتما از خود می پرسید پس چرا مردم هنوز از کیف پول های Trezor استفاده می کنند؟ دلیل اصلی این است که برای انجام این کار، سارق باید کیف پول شما را در دست داشته باشد.در واقع شما باید نگران باشید که روزی دست کسی به دستگاه شما نرسد.

در مورد یکپارچه بودن Trezor با دیگر شرکتها، چیزی که من قطعا دوست دارم در موردش صحبت کنم، می توان به شراکت آن با Exodus Wallett اشاره کرد. Exodus Wallett کیف پول رایگان مورد علاقه من است و با توجه به محبوبیت و تعداد بالای کاربرانی که دارد، می توان گفت بسیاری از افراد با من هم عقیده هستند.

 

این یکپارچگی به این معناست که شما می توانید با استفاده از یک دستگاه Trezor، امنیت کیف پول Exodus خود را بالا ببرید. اگر شما به استفاده از Exodus علاقه دارید و می خواهید امنیت رمز ارزهای خود را نیز بالا ببرید، این بسیار کاربردی است. Trezor Model T برای چه کسانی است؟ صادقانه بگویم، اگر قیمت برای شما مسئله مهمی نیست و به دنبال آسان ترین کیف پول سخت افزاری برای راه اندازی و استفاده می گردید، بهتر است به بررسی این کیف پول بپردازید. ولی به نظر من ۱ Trezor گزینه مناسب تری است.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال و کیف پول سخت افزاری ( ۱ Trezor)

 

سومین مورد، کیف پول ۱ Trezor است. این کیف پول صفحه ی لمسی تمام رنگی و حافظه micro SD card پشتیبان ندارد و از چندین کوین متفاوت پشتیبانی نمی کند، ولی قیمتش تنها ۵۵ دلار است. این چند ویژگی، ارزش این همه تفاوت قیمت را ندارند.

 

به جز این موارد ۱ Trezor تقریبا تمام ویژگی های دیگر Trezor Model T را دارا است. پس اگر با پرداخت صد دلار اضافه مشکلی ندارید، می توانید Trezor Model آرا بخرید. ولی اگر مانده اید کدام نسخه کیف پول Trezor را انتخاب کنید و به قیمت نیز اهمیت می دهید، احتمالا ۱ Trezor بیشتر به درد شما می خورد.

 

در جایگاه دوم Ledger Nano S قرار دارد. اگر می خواهید این کیف پول را خریداری کنید باید ۵۹ دلار بپردازید. برای استفاده از این کیف پول سخت افزاری و مدیریت برنامه های کاربردی خود باید Ledger Live را روی دستگاه خود نصب کنید. همچنین می توانید از آن برای حساب های کاربری مختلف رمز ارزهای خود استفاده کنید.

 

این شامل اموری مثل ارسال و دریافت رمز ارزها و یا حتی چک کردن ترازنامه های شما است. ولی باید توجه کنید که می توانید فقط چهار یا پنج برنامه کاربردی روی Ledger Nano S خود نصب کنید.

 

این یعنی اگر دهها رمز ارز مختلف در پورتفوی خود دارید و از حذف و نصب کردن برنامه خوشتان نمی آید، بهتر است کیف پول های دیگر را در نظر بگیرید. شاید با خود بگوید همه بیش از چهار یا پنج رمزارز مختلف دارند؛ این خیلی هم بد نیست، زیرا هر بلاکچین برنامه کاربردی جداگانه ای دارد.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال

 

پس شما می توانید برای نگه داشتن هریک از توکن های ERC۲۰ از برنامه کاربردی Ethereum استفاده کنید. این یعنی داشتن فقط چند برنامه روی دستگاه، آنقدرها هم که به نظر می آید محدود کننده نیست. Ledger نیز ۰۰.۱ . نوع رمز ارز مختلف را پشتیبانی می کند و دارایی های دیجیتال پشتیبانی شده توسط این کیف پول از Trezor بیشتر است.

 

اگر به سپرده گذاری علاقه دارید، Ledger از کوین های مخصوص این کار مثل TezOs، EOS، Tron NEO، Wavesو غیره نیز پشتیبانی می کند. در مورد امنیت می توان گفت Ledger امن ترین دستگاه ها را در بازار دارد و هنوز هیچ مورد هکی روی این کیف پول های سخت افزاری گزارش نشده است.

 

نکته دیگری که درباره Ledger باید بدانید این است که این کیف پول دیجیتال با موارد زیادی در حوزه ی ارزهای دیجیتال مطابقت دارد؛ برای مثال با کیف پول اینترنتی رایگان MetaMask یکپارچه است.

 

پس اگر به دنبال این هستید که با امنیت کامل وارد دنیای DEFY شوید، باید یک Ledger برای خود تهیه کنید. Ledger Nano S برای چه کسانی است؟ صادقانه بگویم، اگر به دنبال خرید فقط چند نوع رمز ارز هستید، نمی خواهید بیش از چند برنامه کاربردی روی کیف پول سخت افزاری خود نصب کنید، پس تنها راه حل برای شما Ledger Nano S است. با در نظر گرفتن امنیت بالای این کیف پول، می توان گفت ۵۹ دلار قیمت بسیار مناسبی است.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال و کیف پول سخت افزاری (Ledger Nano X )

 

حالا نوبت بهترین کیف پول سخت افزاری از نظر بنده، یعنی Ledger Nano X است. من به تازگی با دید کلیتری Nano X را تحسین می کنم. تقریبا تمام مزایایی که در مورد Ledger Nano S ذکر کردم، درباره Nano X هم صدق می کند. تنها تفاوت کلیدی قیمت ۱۱۹ دلاری آن است. منظور من از دید کلی تر، اتصال دستگاه به برنامه ی Ledger Live روی گوشی همراه شما از طریق بلوتوث است.

 

بزرگترین تفاوت بین این دو دستگاه این است که Ledger Nano X توانایی ذخیره ۱۰۰ برنامه ی کاربردی مختلف را دارد. در واقع اگر شما دو عدد کیف پول Ledger Nano S داشته باشید که قیمتش برابر با یک عدد X است، شما می توانید روی هم رفته روی دو دستگاه، ۱۰ برنامه ی کاربردی نصب کنید. ۱۰ در برابر ۱۰۰؟ فکر می کنم حالا متوجه شدید چرا من معتقدم ارزش Ledger Nano X بالاتر است.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال

 

Ledger Nano X برای چه کسانی مناسب است؟

 

اگر شما نیز مثل من به دید کلی اهمیت می دهید و قصد جمع آوری چندین کوین مختلف را دارید و می خواهید کیف پولتان قابل حمل باشد، پس Ledger Nano X مناسب شماست. ولی بقیه می توانند در مخارج خود صرفه جویی کنند و Ledger Nano S ارزان تر را بخرند.

 

این فهرست پنج کیف پول سخت افزاری برگزیده من بود. البته بهترین کیف پول برای شما به کوین هایی که می خواهید بخرید بستگی دارد؛ همچنین کاربرد موردنظر شما، مقدار بودجه ی شما و میزان امنیت موردنظر شما. بسیاری از افراد با دستگاه Ledger Nano S راحت هستند، اگر واقعا به دنبال بهترین هستید بهتر است به سراغ Ledger Nano X بروید.

 

چطور می توانید امنیت کیف پول سخت افزاری خود را حتی بیشتر از این هم ارتقا دهید؟

 

من سه پیشنهاد دارم: اول از همه اینکه اگر می خواهید کلمات بازیابی خود را در امنیت کامل نگه دارید، بهتر است به جای نوشتن آن با قلم معمولی، یک قلم فرابنفش از آمازون یا دیجی کالا خریداری کنید. نوشته های این قلم فقط زیر نور فرابنفش قابل مشاهده هستند. بعد کلمات را در یکی از کتابهای قدیمی خود یادداشت کنید و آن را در مکانی پنهان نگهداری کنید. در این صورت حتی اگر دزد خانه شما را بزند، فکرش را هم نمی کند که یک جلد کتاب ارباب حلقه های قدیمی ته کمد شما ممکن است ارزش خاصی داشته باشد.

 

دوم اینکه می توانید از صندوقهای امانات مختلف استفاده کنید. من بشخصه کیف پول خود را در یک صندوق امانات در مکانی متفاوت و کلمات بازیابی آن را در صندوقی دیگر و در محلی دیگر ذخیره کرده ام. به این صورت شما خطرات ممکن را نیز از هم جدا کرده اید.

 

 

و در آخر دو روش وجود دارند که با استفاده از آنها شما می توانید از آن حملات آچار پنج دلاری نیز پیشگیری کنید:

 

اول از همه اینکه به هیچ کس درباره دارایی های دیجیتال خود حرفی نزنید. مورد دوم کمی پیچیده تر است. دستگاههای Trezor و Ledger به شما اجازه می دهند کیف پول های پنهان بسازید. در این صورت اگر کسی شما را مجبور کرد رمز عبور خود را فاش کنید، همیشه رمز تزئینی خود را اعلام می کنید، در حالی که سرمایه اصلی شما در کیف پول پنهانتان باقی می ماند. انجام این کار کمی پیچیده است، ولی می توانید مراحل انجام آن را در وبسایت Ledger و Trezor مشاهده کنید.

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

 

لینک ورود به ثبت نام دوره ارز دیجیتال در همدان تبریز فایننس

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *