تبریز فایننس

پلیس فتای تهران از دستگیری جنایت کاری خبر داد

پلیس تبادل اطلاعات تهران از دستگیری جنایت کاری خبر داد که با قول کامل کردن

مرحله های احراز هویت در مبادلات ارزهای دیجیتال خارجی، کاربران را فریب داده و موجودی حساب آن ها را خالی کرد. رئیس پلیس فتا تهران گفت: بیشتر مشکلات کاربران تنها به دلیل نا آشنایی مردم با ارز های دیجیتال و عدم رعایت نکات امنیتی مربوط به آن است.

به گزارش واحد پول دیجیتال و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی اظهار داشت: هنگامی که یک شهروند در مورد کلاهبرداری به نام احراز هویت حساب ارز های دیجیتال به پلیس مراجعه کرد، این موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شاکی در اظهارات خود اظهار داشت که با توجه به این که حساب من که معادل 30 میلیارد ریال ارز دیجیتال در آن مشکل داشت، در فضای مجازی جستجو کردم و سایتی پیدا کردم که در مورد رمز های مختلف اطلاعات می دهد. ارز و مشکلات ورود به پروفایل را حل می کند و با احراز هویت کاربران ایرانی که در دفاتر ارزی کار می کنند آشنا شدم.

سرهنگ گودرزی اظهار داشت:

شاکی در ادامه توضیح داد که با توجه به این که سایت مورد نظر دارای نماد اعتماد الکترونیکی نیز بوده است، بدون اطمینان از اصالت نماد اعتماد و هویت مدیران آن، برای حل مشکل حساب آن ها، کلیه مشخصات و هویت خود را ارائه کرده اند.

اسناد به همراه ایمیل، نام کاربری و رمز عبور آن ها. من هزینه ای را برای هزینه ارسال و واریز کردم، اما پس از دو روز، آن ها از من در این سایت تماس گرفتند و اذعان کردند که امکان احراز هویت حساب من وجود ندارد. سرانجام، پس از بررسی بیشتر، متوجه شدم که نام کاربری و رمز عبور من تغییر کرده است. و همه ارزهای دیجیتالی داخل آن حساب به سرقت رفته است.

رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت:

با جستجوی سرنخ های دیجیتالی مجرمانه و استفاده از روش های جدید کشف جرایم سایبری و علی رغم استفاده از روش های مخفی کاری، ضمن تأیید هویت واقعی متهم و روش ها و تاکتیک های جنایتکارانه وی، تیم عملیاتی پلیس جنایت کار را در مخفیگاهی به مخفیگاه منتقل کردند. از محله ها شمال تهران بزرگ دستگیر و با تجهیزات هوشمند به پلیس فتا منتقل شد.
این مقام سایبری خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 50 نفر بازنده شناخته شده اند و تحقیقات برای شناسایی همه مظنونان و کشف زوایای پنهان پرونده ادامه دارد.

متهم پس از انتقال به پلیس FATA و مواجه شدن با مدارک دیجیتالی جمع آوری شده توسط پلیس، گناه خود را پذیرفت و اظهار داشت که یک سایت احراز هویت حساب کاربری ارز های دیجیتال، یک ارز معتبر خارجی راه اندازی کرده و یک نماد اعتماد الکترونیکی جعلی درج کرده است. برای جلب اعتماد مشتریان من اطلاعات محرمانه و اسناد هویت افراد را دریافت کردم و پس از سرقت همه ارز های دیجیتالی موجود در حساب آن ها، حساب آن ها را نیز غیر قابل دسترسی کردم.

برای شرکت در دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس و آموزش ارز دیجیتال میتوانید در دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس که یکی از بهترین دوره های آموزشی ارز دیجیتال است شرکت کنید.

سرهنگ گودرزی با تاکید بر استفاده از ایمیل منحصر به فرد و رمز های عبور قوی برای کیف پول و حساب های ارز دیجیتال، افزود:

اکثر مشکلات کاربران تنها به دلیل نا آشنایی افراد با این موضوع و در نتیجه عدم رعایت نکات امنیتی مربوط به آن است. اگر افراد به تنظیمات امنیتی کیف پول خود توجه نکنند و رمز های خصوصی و عمومی خود را به درستی حفظ نکنند، با خطرات امنیتی جدی روبرو خواهند شد و ممکن است بودجه خود را از دست بدهند.

رئیس پلیس فتا به شهروندان توصیه کرد:

به هیچ عنوان به هویت های موجود در فضای مجازی اعتماد نکنید و اطلاعات محرمانه آن ها مانند اطلاعات هویت، ایمیل، نام کاربری و رمز ورود حساب های کاربری دیجیتال و … را به هیچ وجه در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید و توصیه های پلیس فتا را جدی بگیرید و همیشه مراقب باشید در مورد ترفند های کلاهبرداران و افراد سودجو و در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق وب سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش دهید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *