تبریز فایننس

عرضه اولیه سکه یا ICO ها چیستند ؟

عرضه اولیه سکه یا ICO ها

امروزه عرضه اولیه سکه یا ICO ها، مفهوم جدیدی است که در پروژه های سرمایه گذاری جمعی در صنعت رمز ارزها و پلاک چین مطرح شده است که بسیار شبیه عرضه ی اولیه سهام شرکت ها در بورس است، رویدادی که گاهی از آن با لفظ فروش جمعی هم یاد می شود و زمانی برگزار می شود که یک شرکت بخواهد رمز ارز خودش را باهدف تأمین سرمایه منتشر کند.

 

در این رویداد معمولا تیم توسعه دهنده مقدار مشخصی سکه منتشر می کند و مردمی که به سوددهی پروژه امیدوارند و از نظرشان سرمایه گذاری در آن ارزشمند است اقدام به خرید می کنند. معمولا برای خرید توکن های عرضه اولیه از ارزهای بیت کوین و اتر استفاده می شود.

 

توکن ها معمولا با قیمتی پایین و ثابت منتشر می شوند و مبنای تعیین قیمت این ارزها نیز صرفا بر اساس باور عمومی به موفقیت تیم پروژه و آینده طرح بستگی دارد. برای اطلاع از عرضه اولین سکه ها می توان به سایت های مورد نظر مراجعه کرد .

 

 

با توجه به قوانین کشورها در رابطه با عرضه اولیه سکه و نوع پروژه مطرح شده نحوه ارائه با فروش توکن ها در عرضه اولیه می تواند متفاوت باشد. در زیر انواع مختلف عرضه اولیه سکه را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

 

عرضه اولیه سکه یا ICO ها | بدون محدودیت و با نرخ ثابت

همان طور که از اسم روش می توان فهمید در این روش توکن ها با قیمت ثابت و به صورت نامحدود عرضه می شوند و به طور کلی از یک دوره مشخص برای مشارکت استفاده می کنند.

 

عرضه اولیه سکه یا ICO ها | حد نرم

در این روش حد نرم اشاره به کمترین سرمایه ای هست که تیم پروژه قصد دستیابی به آن را دارد. در صورتی که سرمایه در نظر گرفته شده قبل از پایان عرضه اولیه سکه تأمین شود یا حتی به حد سخت هم برسد باز هم فرآیند عرضه اولیه سکه ادامه می یابد.

 

حد سخت

حد سخت به حداکثر سرمایه موردنیاز تیم پروژه اشاره دارد و فرآیند این نوع از عرضه تا زمانی که به حد سخت برسد با اینکه مدت زمان عرضه تمام شود ادامه می یابد.

 

حد مخفی

 

در این نوع از عرضه مشارکت کنندگان از حل سرمایه تخصص شده اطلاعی ندارند و جزئیات میزان تخصیص سرمایه فقط در زمان عرضه اولیه سکه اعلام می شود.

 

حراج هلندي

 

در این روش قبل از اینکه قیمتی برای توکن ها تعیین شود همه متقاضیان پیشنهادهای خود را شامل قیمت و میزان خرید را اعلام می کنند، پس از جمع آوری همه پیشنهادها بر اساس بیشترین قیمت و کمترین مقدار به صورت نزولی مرتب شده و فرآیند عرضه بدین ترتیب انجام می شود لذا در این روش بهتر است همواره آخرین قیمت را پیشنهاد کنید.

 

حراج هلندی معکوس

 

در این روش فروش توکن ها به صورت محدود در نظر گرفته می شود و با توجه به تعداد روزی که برای عرضه در نظر گرفته شده است در هر روز در صد مشخصی از توکن ها بین متقاضیان عرضه می شود.

 

جمع آوری و بازگشت

 

در این روش مقدار توکن برای مشارکت از قبل تعیین شده و ثابت است اما قرارداد هوشمند این امکان را میدهد تا مقدار فروش از حد ثابت در نظر گرفته شده تجاوز کند.

 

پس از اینکه فروش به پایان رسید مشارکت ها تنظیم شده و توكنها تخصیص داده می شود؛ در نهایت اختلافی که در مشارکت ها به وجود آمده و مابه التفاوت مبالغی که جمع آوری شده به دارندگان حقیقی آنها بازگشت داده می شود

 

عرضه اولیه سکه یا ICO ها

 

سقف پویا

 

این مدل خصوصیات چندین مدل دیگر را نیز دارد. از جمله این خصوصیات می توان به حد پنهان و یک حد سخت کوچک اشاره کرد. مشارکت کنندگان تنها می توانند حد بالا از پیش تعیین شده را به عنوان سپرده وارد کنند و هر معامله ای که از حد تعیین شده بیشتر باشد برگشت داده خواهد شد

 

اما در صورتی که بخواهند معامله بیشتر از حد مشخص شده انجام دهند باید آن را به مقادیر کوچکتر تقسیم کنند که در این صورت هزینه انجام معاملات زیاد می شود و این موضوع از جمله ویژگی های منفی این مدل است.

 

 

سخن پایانی

در این مقاله قصد داشتیم باهم موضوع عرضه اولیه سکه یا ICO ها را بررسی کنیم و انواع عرضه اولیه سکه یا ICO ها را تعریف کرده و معایب و مزایای هر کدام را بیان کردیم . اگر شما علاقه مند به مطالعه مقالات ارز دیجیتال هستید ، پیشنهاد میکنیم حتما از طریق بخش آموزش های رایگان ارز دیجیتال باما همراه باشید ، چون تیم حرفه ای تبریز فایننس روزانه مقالات مفیدی را در زمینه ارز دیجیتال خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

 

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون  دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

 

همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان ارز دیجیتال در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در  دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *