تبریز فایننس

صرافی ساندی سواپ (SundaeSwap) در بلاک چین کاردانو

صرافی ساندی سواپ (SundaeSwap) در بلاک چین کاردانو

آنچه که باید درباره راه اندازی شبکه اصلی SundaeSwap، «شیرین ترین» صرافی غیرمتمرکز در کاردانو بدانید در این مطلب آمده است. این مقاله مهم ‌ترین جزئیاتی را که باید در مورد راه‌ اندازی شبکه اصلی آینده صرافی ساندی سواپ (SundaeSwap)، که خود را «شیرین‌ ترین صرافی غیرمتمرکز در کاردانو» می‌ نامد، بدانید، پوشش می ‌دهد.

صرافی ساندی سواپ (SundaeSwap) چیست؟

کاردانو یکی از برجسته ‌ترین رقبای اتریوم است که به مدد فناوری زیربنایی اش، به سرعت بررسی‌ های مطلوبی دریافت می‌کند. با ورودصرافی ساندی سواپ (SundaeSwap)، (یک DEX ساخته شده برای بلاک چین کاردانو)، دلایل بیشتری برای خوش بین بودن نسبت به پلتفرم کاردانو وجود دارد. شما نمی توانید یک اکوسیستم پرکاربرد بدون صرافی غیرمتمرکز قابل اعتماد برای تسهیل مبادلات آسان داشته باشید. SundaeSwap دقیقاً یک DEX است که طراحی منحصر به فردی دارد و قصد دارد خود را در قلب اکوسیستم کاردانو قرار دهد.

صرافی ساندی سواپ یک پروتکل تجاری غیرمتمرکز است که به صورت بومی در Cardano (ADA) اجرا می شود. صرافی غیرمتمرکز SundaeSwap اولین در نوع خود در بلاک چین کاردانو است.

برای کسانی که نمی دانند، کاردانو یک بلاک چین نسل بعدی است که بر اساس فناوری متفاوت با اتریوم و قراردادهای هوشمند آن اجرا می شود. این شبکه مدت‌ هاست که یکی از پایه‌های اصلی بازار بوده است، اما رویکرد ثابت و روشمند آن برای توسعه تنها به چندین به‌روزرسانی عمده منجر شده است.

این به روزرسانی ها شامل معرفی قراردادهای هوشمند است. به این ترتیب، جایگاه مناسبی برای صرافی ساندی سواپ به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز بومی و مقیاس‌پذیر، در اکوسیستم کاردانو دارد.

SundaeSwap که بر روی یک بلاک چین نسل بعدی ساخته شده است، دارای برخی از عناصر طراحی منحصر به فرد برای رسیدگی است. درواقع SundaeSwap یک صرافی غیرمتمرکز و مقیاس پذیر بومی و پروتکل تامین نقدینگی خودکار است.

به طور خلاصه، صرافی ساندی سواپ یک بازارساز خودکار است که در شکل اولیه خود به عنوان چیزی شبیه Uniswap برای بلاک چین کاردانو عمل خواهد کرد.

این صرافی توسط cFund (“یک شرکت سرمایه گذاری آگنوستیک در مراحل اولیه در صنعت بلاک چین که توسط IOHK راه اندازی و توسط Wave Financial مدیریت می شود”)؛ Alameda Research (شرکت ترید ارز دیجیتال و ارائه دهنده نقدینگی که توسط مدیر عامل FTX سم بنکمن فرید تأسیس شده است) و Double Peak Group (“یک دفتر خانوادگی متمرکز بر سرمایه گذاری در دارایی دیجیتال و فضای بلاک چین”) پشتیبانی می شود.

علت ساخت صرافی غیرمتمرکز در شبکه کاردانو

دلایل تصمیم تیم صرافی ساندی سواپ برای ساخت یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) در کاردانو است:

به عبارت ساده Cardano سریعتر و ارزانتر از پلتفرم های قرارداد هوشمند جایگزین است. همچنین توسط یک بنیاد غیر انتفاعی اداره می شود و به طور منظم با موسسات علمی عالی همکاری می کند. در مجموع پیشرفته ‌تر است و گزینه بهتری برای پروژه‌ های آینده است.» SundaeSwap به صورت زنده در Testnet عمومی اجرا می شود.

در 6 دسامبر 2021، تیم SundaeSwap اعلام کرد که روی شبکه آزمایشی عمومی کاردانو به صورت زنده پخش شده است که باعث شد چارلز هاسکینسون (مؤسس و مدیر عامل IOG) خوشحال از اعضای جامعه Cardano دعوت کند بروند بستنی بخورند.

راه اندازی شبکه اصلی SundaeSwap در آینده

در یک پست وبلاگی که در 7 ژانویه منتشر شد، SundaeSwap Labs به طرفداران خود گفت که “می توانند منتظر یک اعلامیه بسیار هیجان انگیز در چند روز آینده باشند” که باید مربوط به راه اندازی شبکه اصلی آینده باشد.

سپس تیم صرافی ساندی سواپ سعی کرد انتظارات جامعه کاردانو را قبل از راه اندازی صرافی غیرمتمرکز با قدرت کاردانو در شبکه اصلی تعیین کند.

آنها ابتدا خاطرنشان کردند که در طول رویداد راه‌ اندازی شبکه آزمایشی خود، «متوجه افت بزرگی در پردازش اقدامات کاربر» شدند که «تا حدی به دلیل بهبود مستمر در برنامه دسته ‌بندی سفارش Scooper یا به دلیل پارامترهای حداکثر توان عملیاتی فعلی بلاک چین کاردانو بود.»

در یک پست وبلاگی که در 15 ژانویه منتشر شد، SundaeSwap Labs تاریخ‌ ها و نکات مهم زیر را ارائه کرد:

“پنجشنبه، 20 ژانویه: صرافی ساندی سواپ به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز بتا (DEX) کاملاً کاربردی راه اندازی می شود.

سه شنبه، 25 ژانویه: اولین دور پاداش ISO محاسبه می شود. شرکت کنندگان ISO باید ADA را به ISO Scoopers واجد شرایط قبل از ساعت 21:45 UTC در 25 ژانویه واگذار کنند تا بتوانند توکن SUNDAE را برای هر پنج دور ISO کسب کنند.

پنج‌شنبه، 20 ژانویه: جوایز SUNDAE برای ییلد فارمینگ آغاز می ‌شود. ییلدفارمینگ حداقل برای شش ماه اول SundaeSwap DEX در دسترس خواهد بود، و در این دوره، توکن‌ های LP (توکن های نقدینگی) که در قراردادهای در استخرهای واجد شرایط قرار می ‌گیرند، می‌توانند پاداش‌ های SUNDAE بیشتری کسب کنند.»

سپس تیم در مورد سه راه برای دستیابی به توکن SUNDAE صحبت کردند:

شرکت در ISO (در دوران کاردانو 316 تا 320 موجود است).

کسب جوایز ییلد فارمینگ (از ژانویه تا ژوئن در دسترس است).

توکن‌ های دیگر را با SUNDAE در SundaeSwap و سایر صرافی های غیرمتمرکز شرکت ‌کننده تعویض کنید.

ISO مخفف Initial Stake Pool Offering است. ایده اصلی این است که مردم توکن آدا (ADA) خود را به استخرهایی که در ISO شرکت می ‌کنند واگذار می‌ کنند و هر دوره (پنج روز)، به این نمایندگان توکن‌ هایی توسط DEX داده می ‌شود.

SundaeSwap ISO از 20 ژانویه آغاز خواهد شد و “برای پنج دوره ادامه خواهد داشت، با جوایز (5٪ از کل عرضه SUNDAE و 1٪ در هر دوره) بر اساس اسنپ شات هایی که در ابتدای هر دوره گرفته می شود.

برای “شرکت در هر دور پاداش ISO”، لازم است قبل از تاریخ های زیر تفویض اختیار کنید:

دور 1: 25 ژانویه (21:45 UTC)

دور 2: 30 ژانویه (21:45 UTC)

دور 3: 4 فوریه (21:45 UTC)

دور 4: 9 فوریه (21:45 UTC)

دور 5: 14 فوریه (21:45 UTC)

تیم صرافی ساندی سواپ اشاره می ‌کند که «تا قبل از گرفتن اسنپ شات به یک ISO Scooper رسمی؛ پاداش ‌های شما برای دوره ‌ای که در آن شرط‌بندی کرده ‌اید محاسبه می‌شود.»

برای اطمینان از واجد شرایط بودن شما برای هر پنج دور پاداش ISO، باید قبل از ساعت 21:45 UTC در 25 ژانویه، $ADA (“با SPOهای واجد شرایط”) شرط بندی شده باشد. پاداش “بر اساس اسنپ شات گرفته شده در آن محاسبه می شود.” و در همان زمان در هر مرز دوره بعدی.

500,000 دلار SUNDAE “روزانه حداقل در شش ماه اول فعالیت DEX به فارمرهای شرکت کننده در استخرهای نقدینگی زیر تخصیص می یابد:

SUNDAE/ADA

LQ/ADA

WMT/ADA

کارت ها/ADA”

لیست استخرهای واجد شرایط “بعدا با رشد اکوسیستم و راه اندازی استیبل کوین ها با رای جامعه تنظیم می شود.”

 

اگر میخواهید درآمد دلاری داشته باشید به تبریز فایننس مراجعه کنید. تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال ، فارکس ،پرایس اکشن ،RTM ، متاورس و بورس می باشد.

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *