تبریز فایننس

وضعیت بازار بورس در روزی که گذشت

وضعیت بازار بورس در روزی که گذشت

وضعیت بازار بورس : انتشار گزارش های سه ماهه شرکت ها در فصل اول سال نشان می دهد که وضعیت شرکت ها نسبت به سال گذشته بهتر است. با تحلیل شرایط منتهی به بازار سرمایه، کارشناسان و فعالان بازار سرمایه معتقدند که با این روند، وضعیت بازار در فصل تابستان نیز امیدوار کننده است.


وضعیت بازار بورس : گزارش سه ماهه اول نشان می دهد که این شرکت در مقایسه با بهار گذشته رشد کرده است تحلیل یوسف امین داور در گزارش شرکت در سه ماهه اول نیمه اول سال 1400 است که در سیستم کدال منتشر شده است.

در مصاحبه ای با دنیای اقتصاد گفت: گزارش ها حتی به چهار برابر افزایش نشان می دهد، كه نشان می دهد رشد سریع بازار سال گذشته به دلیل پیش بینی بوده است. سال گذشته در ابتدا بازار به سرعت رشد کرد، اما پس از این رشد احساس شد که بازار آنطور که تصور می شد رشد نمی کند، بنابراین وارد مرحله اصلاحات شد.

تبریز فایننس برگزار کننده دوره بورس اوراق بهادار است ، جهت شرکت در دوره میتوانید به به سایت آکادمی تبریز فایننس مراجعه کنید.


وی با اشاره به گزارش های سه ماهه اول شرکت ها گفت: گزارش های بهاری شرکت های بورسی نشان می دهد که حتی شرکت ها در زمستان عملکرد خوبی دارند. به عبارت دیگر ، گزارش ها حاکی از آن است که حداقل وضعیت شرکت ها در زمستان کمتر نیست.

اگرچه قیمت دلار افزایش چندانی نداشته است ، اما بازار به نوعی نسبت به ادامه این فروش خوب و گران قیمت در تابستان خوش بین است. این کارشناس بازار سرمایه افزایش قیمت ها را که باعث بهبود اوضاع شرکت ها شده را دلیل اصلی قیمت های جهانی و همچنین افزایش قیمت دلار می داند.


وضعیت بازار بورس: بازار سرمایه امروز برخلاف دیروز روند صعودی داشت. به طوری که شاخص کل بورس بیش از 14000 واحد افزایش یافت.
در معاملات امروز بازار سرمایه ، شاخص کل بورس اوراق بهادار لا با 14،538 واحد افزایش به یک میلیون و 285 هزار واحد رسید.
شاخص کل با همان معیار وزنی 5 هزار و 119 واحد افزایش یافت و به 397606 واحد رسید.

وضعیت بازار بورس


معامله گران در این بازار 867 هزار معامله به ارزش 53 هزار و 914 میلیارد ریال انجام دادند.
فولاد مبارکه اصفهان ، صنایع ملی ایران نس ، معدن و صنعت گل گهر ، پتروشیمی پردیس و پالایش نفت اصفهان بیشترین تأثیر مثبت را در بورس نسبت به سایر نمادها داشتند و سرمایه گذاری تأمین اجتماعی بیشترین تأثیر منفی را در بورس نسبت به سایر موارد داشت.

وضعیت بازار بورس : نمادها

در آن سوی بازار سرمایه ، شاخص کل فرابورس با 191 واحد افزایش به 18 هزار و 618 واحد رسید.
در این بازار 475 هزار معامله به ارزش 126 هزار و 433 میلیارد ریال انجام شد.
پتروشیمی مارون ، سنگ آهن گهرزمین ، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان در سایر نمادها در مقایسه با زاگرس و پتروشیمی صنعتی مینو بیشترین تأثیر منفی را نسبت به سایر نمادها داشتند.


وضعیت بازار بورس: به علاوه پذیره نویسی صندوق همای آگاه از دیروز ، 10 ژوئیه آغاز شده و به مدت 4 روز (12 ژوئیه) ادامه خواهد داشت. با جستجوی نماد همای می توانید به راحتی واحدهای این صندوق را در زمان بازار خریداری کنید.


پذیره نویسی صندوق همای آگاه از دیروز ، 10 ژوئیه آغاز شده و به مدت 4 روز (12 ژوئیه) ادامه خواهد داشت. با جستجوی نماد همای می توانید به راحتی واحدهای این صندوق را در زمان بازار خریداری کنید.


همای آگاه نوعی صندوق با درآمد ثابت و قابل معامله در بورس اوراق بهادار است که با پرداخت سود ماهانه ریسک کمتری نسبت به سایر صندوق ها دارد و از آنجا که نقدینگی این وجوه از انواع دیگر صندوق های سرمایه گذاری بهتر است ، راحتی بهتری را برای سرمایه گذاران.


دارایی های این صندوق که عمدتا شامل سهام شرکت های بورسی است ، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق اداره می شود. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در صندوق ، گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. واحد سرمایه گذاری براساس ارزش خالص دارایی روز پس از ارسال درخواست صادر و لغو می شود.


همچنین ارزش پایه هر واحد سرمایه گذاری همای آگاه 10000 ریال و حداقل میزان سرمایه گذاری در آن با توجه به نیاز سازمان بورس و اوراق بهادار 500000 تومان است.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *