تبریز فایننس

اسیلاتور استوکاستیک

 

اندیکاتور استوکاستیک (Stochastic) توسط یک تاجرو تحلیلگر نام آشنای بورس اوراق بهادار در شیکاگو به نام جورج سی لین اختراع شد .این اندیکاتور از مجموعه ای شاخص های فنی تشکیل شده است که با بازه زمانی مشخص محاسبه می شود که مومنتوم (شتاب) و جهت روند را در اختیارشما قرار میدهد و به ما در جهت یابی روند بازار کمک میکند در این مقاله تمامی نکات لازم برای استفاده از این ابزار به شما گفته می شود .
جورج سی لین درمورد این اندیکاتور میگوید: «اندیکاتور استوکاستیک، مونتوم حرکت قیمت را اندازه‌گیری می‌کند. تصور کنید یک موشک به هوا پرتاب می‌شود. اگر این موشک بخواهد فرود بیاید باید خاموش شود و اگر می‌خواهد خاموش شود باید سرعت خود را کم کند. به همین ترتیب، وضعیت مومنتوم همیشه قبل از خود قیمت تغییر می‌کند.»
از این نکته میتوان نتیجه گرفت که قیمت برای حرکت در خلاف جهت فعلی باید از مومنتوم خود بکاهد و این عمل طی فرایندی چند مرحله امکان پزیر است. این نوع رفتار بازار اغلب در تحلیل موج قیمتی قبلی هر نمودار کاملا قابل مشاهده است.

 

مقادیر دراندیکاتور استوکاستیک چگونه محاسبه میشود؟

نکته کلیدی در استفاده از شاخص تجزیه و تحلیل فنی این است که بدانید مقادیر شاخص چگونه محاسبه می شود. در مقایسه با برخی از شاخص های فنی پیچیده تر ، فرمولی که برای محاسبه اندیکاتور استفاده می شود بسیار ساده است.

اگر تنظیمات استوکاستیک را روی هر نرم افزار معروف نمودار ، مانند پلت فرم MetaTrader 4 باز کنید ، می توانید ببینید که نشانگر دو خط مجزا رسم کرده است که نشان دهنده مقادیر٪ K و٪ D است که با استفاده از فرمول تصادفی زیر محاسبه می شود:

 

K% = (Current Close – Lowest Low)/(Highest High – Lowest Low) * 100     

خط D% که نسبت به خط K% کندتر است از میانگین متحرک ۳ دوره‌ای از خط K% بدست می‌آید:

                                                                        (D% = 100 X (H3/L3     

 

به طور پیش فرض ، استوکاستیک در MetaTrader 4  یک محاسبه 5 دوره ای را محاسبه می کند . با این حال ، بیشتر معامله گران استوکاستیک را بر اساس 14 دوره محاسبه می کنند ، که می تواند 14 روز باشد به عنوان مثال یک نمودار روزانه یا 14 ساعت با یک نمودار ساعتی.

برای تأیید تعداد دوره های استفاده از آن ، توصیه می شود تنظیمات استوکاستیک را در بستر نمودار مورد علاقه خود دو بار بررسی کنید.

به خاطر داشته باشید که نوسان جفت ارز های مختلف فارکس متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، GBP / AUD معمولاً بیش از EUR / GBP و GBP / JPY بیش از EUR / USD و غیره نوسان دارند و غیره. از آنجا که نوسانات شما بر اساس کدام جفت ارزی معامله می شود متفاوت است ، می توانید تنظیمات دوره را برای بهبود کارایی سیگنال تصادفی براساس عملکرد قیمت جفت ارزی تغییر دهید.

اخبار بورس

در دوره های آموزشی فارکس تبریز فایننس بصورت صفر تا صد نحوه کار با اندیکاتور های مختلف آموزش داده میشود برای ثبت نام در دوره های آموزشی اکادمی تبریز فایننس به پشتیبانی آنلاین پیام دهید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *