تبریز فایننس

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار !

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار : اگر صادقانه بگویم، تنظیمات رفتار قیمتی با کیفیت بالا در بازار وجود ندارد، چون شما خواهید دید که برخی اوقات می توانید یک تنظیمات با احتمال بالا پیدا کنید. در مورد آن خیلی هیجان زده هستید و معامله می خود را با اطمینان انجام می دهید، اما در پایان ناامید خواهید شد، زیرا سیگنال به دلایل نامعلوم شکست می خورد.

 

این اتفاق چندین بار رخ می دهد، چرا که بازار به خاطر تشکیل فرم پین بار حرکت نمی کند. چیزی که بازار را حرکت می دهد قانون عرضه و تقاضا است.

 

اجازه دهید برای شما مثالی بزنم، اگر یک کندل پین بار با کیفیت را در نزدیکی یک سطح حمایت کلیدی در بازار صعودی شناسایی کنید، این یک سیگنال خرید قدرتمند است، نباید آن را نادیده بگیرید، اما اگر مقدار پولی که خریداران در این معامله می گذارند کم تر از مقدار پولی باشد که فروشندگان در همان معامله ریسک می کنند، بازار به مسیر پیش بینی شده شما نمیرود.

 

اگر سیگنال شکست خورده به این معنا نیست که آنالیز شما اشتباه است، یا پین بارها کار نمی کنند، بلکه فقط به این دلیل است که بازار تصمیم شما را تایید نمی کند و شما باید به دنبال یک فرصت دیگر باشید.

 

چرا باید به دنبال تنظیمات معاملاتی پین بار باشیم در حالی که بازار به آن ها احترام بگذارد؟

 

همانطور که می دانید، معامله گری یک بازی با احتمالات است، هیچ قطعیتی وجود ندارد، به همین دلیل است که شما باید تنظیمات پین بار را از زوایای چندگانه ارزیابی کنید، و این حقیقت که شما به دنبال تنظیمات با کیفیت هستید به این معنی است که شما سعی دارید احتمال موفقیت خود را بالا ببرید که طرز فکر درست معامله گران موفق است.

 

برای تعیین اینکه آیا یک پین بار ارزش معاملات دارد یا خیر، این سیگنال رفتار قیمتی باید به معیارهای زیر احترام بگذارد:

 

 

  • پین باری که در چارچوب های زمانی بزرگ تر از جمله 4 ساعت یا روزانه تشکیل می شود، باید در نظر گرفته شود، زیرا اگر به چارچوب های زمانی کوچک تر نگاه کنید، می توانید به راحتی سیگنال های پین بار بسیاری را تشخیص دهید زیرا چارچوب های زمانی کوچک تر سیگنال های کاذب زیادی تولید می کند. تصویر زیر را ببینید:

 

 

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار

 

 

پین باری که در روند بازار شکل گرفته است، قدرتمندتر از پین باری است که مخالف روند شکل گرفته است

 

اگر بتوانید یک روند واضح را شناسایی کنید. به این معنی است که می دانید چه کسی بازار را در کنترل خود دارد

تشکیل الگوی کندل استیک با روند آن را بسیار موثرتر می سازد. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار

 

در نمودار بالا، پین بار صعودی را ببینید که بر روی خط با روند صعودی شکل گرفته اند، و باید در نظر گرفته شوند.

اما آن هایی که علیه این روند شکل گرفته اند باید نادیده گرفته شوند.

 

  • کالبدشناسی یک پین بار نیز مهم است، باید مطمئن شوید که کندل استیک یک پین بار است که با نگاه به فاصله بین بدنه واقعی و دم قابل شناسایی است.
  • پین بارها با دم های بلندتر، قدرتمندتر هستند.

 

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار و روان شناسی پشت تشکیل شکل کندل پین بار

پین بارها زمانی شکل می گیرند که قیمتها مردود می شوند، این عدم پذیرش سیگنال بازگشتی را نشان نمی دهد، زیرا این تنظیمات رفتار قیمتی می تواند همه جا در نمودار شما شکل بگیرد. مهم ترین مناطقی که می توان آنها را تحت پوشش قرار داد عبارتند از: حمایت و مقاومت، مناطق عرضه و تقاضا، و میانگین متحرکها.

 

 

تشکیل این الگوی کندل استیک نمودار در این سطوح ایده آی واضح درباره آنچه در بازار اتفاق می افتد، ارائه می دهد.

 

اگر این عدم پذیرش به یک سطح حمایت نزدیک باشد، یک نشانه واضح است که خریداران قدرت بیشتری دارند و تمایل دارند بازار را به سمت بالا هدایت کنند.

 

به نمودار زیر مراجعه کنید:

 

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار

 

اگر تشکیل این کندل استیک نزدیک یک سطح مقاومت رخ دهد، نشان میدهد که فروشندگان قیمت ها را رد می کنند و مانع از شکستن این سطح می شوند. بنابراین، این بدان معناست که فروشنده ها می خواهند بازار را به سمت پایین هل دهند. به نمودار زیر مراجعه کنید:

 

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار

 

اگر شما روان شناسی پشت این الگوی رفتار قیمتی را درک کنید، قادر خواهید بود پیش بینی کنید که در آینده چه اتفاقی می افتد و شما معاملات خوبی را براساس سیگنال های پین بار با احتمال بالا انجام خواهید داد.

 

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار و معامله ی کندل استیک پین بار با روند

 

اگر شما یک معامله گر تازه کار هستید، به شدت توصیه می کنم که با روند بمانید، چون پین بارهایی که در بازارهای روند دار روی می دهند، فرصت های معاملاتی خوبی با نسبت ریسک/ پاداش بالا ارائه می دهند.

 

زمانی که در معامله با روند ماهر شدید، می توانید به بازارهای رنج و یا حتی خلاف روند حرکت کنید.

 

این استراتژی ساده است، شما با مشخص کردن یک روند نزولی با صعودی شروع می کنید و منتظر یک پین بار هستید که بعد از یک بازگشت به سطح حمایت یا مقاومت رخ دهد.

 

مثال زیر را ببینید:

 

 

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار

 

 

شکل زیر نشان می دهد که چگونه این سیگنال رفتار قیمتی در صورتی کار می کند که بر اساس روند معامله شود، همانطور که می بینید، قیمت از سطح مقاومت طرد شده است که نشان میدهد فروشندگان هنوز مسئول روند نزولی هستند.

 

تشکیل پین بار نشان دهنده پایان حرکت اصلاحی و آغاز حرکت آنی در سطح مقاومت در خط با روند نزولی است.

این یک تنظیمات معاملاتی با کیفیت بالا است زیرا تمام معیارهای زیر را دارد:

  •  پین بار به خوبی شکل گرفته است و در راستای مسیر بازار است
  • این عدم پذیرش در یک سطح کلیدی مهم رخ داده است که نقطه داغ در بازار را نشان می دهد (سطح مقاومت).
  • ریسک نسبت به پاداش خوب است و ارزش معاملات دارد.

گاهی حتی اگر بازار روند داشته باشد، ما نمی توانیم سطح حمایت و مقاومت را رسم کنیم، چون قیمت ها به طریقی خاص حرکت می کنند که ما نمی توانیم سطوح کلیدی را تشخیص دهیم.

اگر شما در این وضعیت هستید، می توانید از میانگین متحرک ۲۱ استفاده کنید که به عنوان یک حمایت پویا در بازار صعودی و مقاومت پویا در یک بازار نزولی عمل می کند.

تصویر زیر را ببینید:

 

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار

 

همانطور که در نمودار بالا می بینید، بازار رو به پایین بود، استفاده از میانگین متحرک ۲۱ به ما کمک می کند تا سطوح مقاومت پویا و تنظیمات معاملاتی پین بار با احتمال بالا را شناسایی کنیم. به نمودار دیگری در زیر مراجعه کنید.

 

 

شناسایی تنظیمات معاملاتی کندل استیک پین بار

 

نمودار ۴ ساعته در بالا نشان می دهد که چگونه میانگین متحرک می تواند به ما در یافتن نقاط کلیدی در بازار کمک کند.

هنگامی که قیمتها به میانگین متحرک نزدیک می شوند، فشار خرید در بازار رخ می دهد و قیمت بالا می رود

سیگنال پین بار در نمودار واضح است، زیرا این روند صعودی است، تنظیمات رفتار قیمتی، یک پذیرش از میانگین متحرک ۲۱ یک علامت تایید برای خرید بازار است.

 

 

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

 

همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان فارکس در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در دوره فارکس تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *