تبریز فایننس

کاهش قیمت ارز دیجیتال شیبا !

کاهش قیمت ارز دیجیتال شیبا

کاهش قیمت ارز دیجیتال شیبا : شیبا اینو، قاتل خودخوانده دوج کوین، ممکن است هنوز هم طرفداران پرشور خود را داشته باشد، اما روز چهارشنبه پس از سه هفته متوالی از دست دادن، دوباره در وضعیت قرمز قرار داشت.

 

 

با توجه به داده‌های بلاک چین، این ضرر به دنبال کسب سود توسط دارندگان بزرگ توکن شیبا بود، زیرا بازار ارزهای دیجیتال به حالت ریسک کردن رفت، وضعیتی که معامله‌گران قرار گرفتن در معرض دارایی‌های پرریسک‌تر را کاهش می‌دهند.

 

 

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین نانسن در پاسخی کتبی به CoinDesk گفت: «بازارهای رمزارز در حال حاضر به دنبال بالاترین قیمت‌های بیت‌کوین و اتر [حدود] دو هفته پیش، در حالت ریسک هستند.» و اضافه کرد که «طبیعی است که شاهد دارایی‌های بتا بالاتر باشیم. مانند شیبا که با کاهش ریسک سرمایه گذاران، قیمت خود را کاهش دهد»

به گفته مساری، شیبا با 11.89 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته، 0.0000370 دلار معامله شد.

 

 

به گفته نانسن، تعداد فزاینده‌ای از کیف‌پول‌هایی که دارایی قابل توجهی دارند اخیراً به دلیل کسب سود، دارایی های شیبا خود را کاهش داده‌اند.

شرکت داده های بلاک چین Santiment ، نیز روندهای مشابهی را نشان می دهد. تعداد تراکنش های به اصطلاح نهنگ یا تعداد تراکنش های شیبا به ارزش بیش از 100000 دلار، از ابتدای نوامبر افزایش یافته است. سپرده‌های فعال یا تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد روزانه برای واریز شیبا به صرافی‌های متمرکز نیز افزایش یافته است.

 

کاهش قیمت ارز دیجیتال شیبا

 

بر اساس توضیح دهنده متریک Santiment، افزایش در متریک سپرده فعال ممکن است نشان دهنده افزایش فشار فروش کوتاه مدت برای توکن باشد.

 

تحلیلگر ارشد (Rick Delaney)در OKEx، گفت: «مانند هر دارایی، قیمت شیبا محصول عرضه و تقاضا است… آشکارا درصد بیشتری از خریداران شیبا تنها به دلیل جذابیت سفته‌بازی جذب آن شده اند». با توجه به افزایش قیمت دارایی، بسیاری از سرمایه گذاران شیبا به سادگی اعتقاد درازمدت، برای حفظ موقعیت خود یا ورود مجدد به بازار در حالی که قیمت در حال کاهش است را ندارند.

 

کاهش قیمت ارز دیجیتال شیبا و کاهش حجم معاملات ارز دیجیتال شیبا

 

در حالی که شیبا زمانی پرمعامله ترین توکن در صرافی های متمرکز بود، همانطور که داده های CoinGecko نشان می دهد، حجم معاملات آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

نانسن گفت که حجم معاملات یکی از مهم‌ترین معیارها برای شیبا و سایر توکن‌های میم است، زیرا کاهش حجم معاملات نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران علاقه خود را از دست می‌دهند و نسبت به قرار دادن پول در توکن‌های با مضمون «محتاط‌تر» می‌شوند.

 

به گفته CoinGecko، ارزهای دیجیتال جایگزین (آلت کوین) که بیشترین معامله را در صرافی های متمرکز انجام می دهند، توکن های مرتبط با بازی هستند، از جمله decentraland (MANA) و sandbox (SAND).

 

سایت ردیابی قیمت ارزهای دیجیتال CoinMarketCap در پاسخ به CoinDesk نوشت: کاهش قیمت شیبا را می توان بیشتر به تغییر اخیر علاقه سرمایه گذاران از توکن های میم به پروژه های متاورس نسبت داد. این را می توان با مقایسه حجم معاملات MANA، SAND و SHIB به راحتی مشاهده کرد. وی افزود: حجم معاملات همیشه با علاقه سرمایه گذاران به یک پروژه مرتبط است.

 

سروصدای رسانه های اجتماعی پیرامون این ارز دیجیتال با مضمون سگ نیز به طرز چشمگیری کاهش یافته است. Google Trends نیز که ابزاری پرکاربرد برای سنجش علاقه خرده‌فروشی به موضوعات پرطرفدار است ، مقدار 22 را برای عبارت جستجوی ارز دیجیتال “SHIB” در سطح جهانی نشان می دهد که از عدد 100 تا پایان اکتبر کاهش یافته است.

 

امتیاز 100 نشان دهنده اوج محبوبیت یک موضوع است ولی حداکثر تعداد جستجوهای مشاهده شده برای شیبا در یک زمان معینف مقدار 22 است و نشانگر این موضوع است که افراد کمتری وب را برای اطلاعات در مورد شیبا را جستجو می کنند.

 

علیرغم کاهش هجوم رسانه‌های اجتماعی پیرامون توکن میم، علاقه سرمایه‌گذاران خرد به شیبا همچنان قوی است زیرا تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد دارنده شیبا همچنان در حال افزایش می باشد.

 

بر اساس داده‌های نانسن،زمانی که قیمت‌های شیبا در حال کاهش بود، تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد دارای ارز دیجیتال شیبا در 11 نوامبر از یک میلیون فراتر رفت.

 

دانیل خو، تحلیلگر پژوهشی در نانسن، گفت: «علاقه خرده فروشی قطعاً همچنان وجود دارد، زیرا مردم شرط بندی های سفته بازی می کنند. «[هیچکس] نمی‌خواهد فرصت ثروتمند شدن را از دست بدهد.»

 

 

این خبر که خواندید مربوط به کاهش قیمت ارز دیجیتال شیبا بود . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *