تبریز فایننس

دلایل نوسان بازار ، سهام آمریکا از ابتدای سال 2022

دلایل نوسان بازار، سهام آمریکا از ابتدای سال 2022

S&P500 که شاخص معیار عملکرد بازار سهام آمریکاست، در ماه آوریل 13/3% افت داشت. به عبارت دیگر، SPX شاهد شدیدترین افت چهار ماهه از 1939 است. اصلاح این شاخص در ماه می نیز ادامه داشته و نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 16% کاهش پیدا کرده است.

شاخص ترکیبی Nasdaq نیز که سهام شرکت‌های #فناوری را در برمیگیرد، از ابتدای سال 2022 عملکرد بدتری داشته و 25% اصلاح کرده است.

سرمایه‌گذاران و تحلیلگران تضعیف بازار را به تغییر رویکرد #فدرال رزرو و اتخاذ سیاست‌های انقباضی با هدف کاهش تورم ارتباط می دهند.

فدرال رزرو تا کنون نرخ بهره را 75 واحد پایه افزایش داده و کاهش ترازنامه خود را نیز از ابتدای ماه ژوئن آغاز خواهد کرد. این امر باعث شده تا سرمایه‌گذاران با توجه به افزایش قیمت #کامودیتی‌ها، نگران کاهش تولید و وقوع رکود باشند که نتیجه آن فشار فروش در بازار سهام است.

در این شرایط شاهد افزایش بازدهی #اوراق بوده‌ایم، برای مثال بازدهی اوراق خزانه‌داری 10 ساله برای اولین بار از اواخر 2018 به 3% رسید. با افزایش بازدهی، اوراق به رقیبی برای بازار سهام تبدیل می‌شوند.

علاوه بر سیاست‌های FED، حمله نظامی روسیه به #اوکراین عدم قطعیت‌‌ها را افزایش داده؛ از طرف دیگر #قرطینه در چین به دلیل شیوع مجدد کرونا نگرانی‌ها را بیشتر کرده است.

در این وضعیت سرمایه‌گذاران در انتظار کاهش تورم و عقب نشینی FED از اقدامات انقباضی خود هستند. همچنین حفظ سطوح کلیدی شاخص‌های سهام می‌تواند در تصمیم معامله‌گران تاثیرگذار باشد.

 

جهت اطلاع از اخبار بیشتر به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

 

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *