تبریز فایننس

همه چیز درباره کتاب سود آوری خبری از معاملات اخبار بنیادی : می توان گفت که اکثریت کسانی که متمایل هستند  وارد حرفه معامله گری شونداین کار را با آموزش تحلیل تکنیکال شروع میکنند .

شروع با تحلیل تکنیکال برای  شروع بسیار خوب است ولی تنها تحلیل تکنیکال هرگز شما را به یک معامله گر حرفه ای تبدیل نمیکند .

اصول موفقیت معامله گران:

تکنیکال، فاندامنتال، احساسات بازار، جریان عرضه و تقاضا

در این کتاب ما به اصل  دوم بازار یعنی تحلیل فاندامنتال خواهیم پرداخت.

جوری که از اسم کتاب مشخص است، این کتاب مهمترین شاخص های خبری و نحوه صحیح تحلیل و بررسی آنها را خواهیم داشت .

ادامه معرفی این کتاب را از زبان نویسنده آن یعنی آقای “هنری لیو” برای شما بازگو می کنیم.

واقعیت معاملات به روش ساده تر

یکی از بزرگ ‌ترین اشتباهاتی که در معامله گری بازار  فارکس رخ می‌ دهد، به طور کنایه آمیز سپری کردن زمان بسیار زیادی برای معامله گری است.

مزایای مطالب کتاب سود آوری خبری از معاملات اخبار بنیادی :

قطعا  هیچ کسی نیست که بتواند با قطعیت پیش‌ بینی کند که حرکت بعدی بازارچه خواهد بود ، و با صرف زمان زیاد، شانس شما برای به دست آوردن یک معامله ی بازنده افزایش می ‌یابد، حتی بدون اشاره به استرس مربوط به معامله گری، که ممکن است منجر به یک لغزش در تصمیم معاملاتی شما شود.

راه ایده ‌آل من برای معامله گری فارکس، زمانی است که بازار در حال شروع حرکت است، از این فرصت استفاده کرده و وارد بازار میشوم، یک معامله انجام می دهم، و سپس یک‌ بار با سود مناسب پول خود را از بازار خارج می کنم. این کار را همیشه تکرار میکنم در حالی که اکثرا بیشتر از یک الی دو ساعت یک معامله را نگه نمیدارم ، و بیش از ۴ تا ۵ معامله در هفته انجام نمیدهم .

تنها سیستمی که متناسب با این وضعیت است، معامله گری بر اساس اخبار می ‌باشد.

بعضی از مزایای معامله گری بر اساس اخبار

  1. برنامه ریزی زمانی معامله گری: شما تنها اخبارمهم در طول برنامه ی انتشار آنها را معامله می کنید، که از طریق تقویم ‌های مختلف، تا چند هفته پیش از موعد در دسترس هستند، و شما در حال حاضر زمانی در بازار هستید که ناپایداری، با نقدینگی وسیع،  تقریبا تضمین شده است، بنابراین پول خود را برای دنبال کردن نوسانات و روند های اشتباه در طول ساعات پر بازده از دست نخواهید داد.
  2. کاهش ضرر ها: معاملات فارکس باید برای شما منفعت داشته، نه آنکه زیان آور باشد! با محدود کردن میزان معاملاتی که در ماه می‌گیرید، پتانسیل ضررهای خود را با انتخاب بهترین ها کاهش می دهید.
  3. مدیریت ریسک:معامله گری اخبار به طور کلی به شما یک ریسک قابل مدیریت می ‌دهد. شما همیشه می‌ توانید حد ضرر خود را در سطح پیش از انتشار قرار دهید، زیرا یک قاعده طلایی وجود دارد: زمانی که بازار به نقطه قبل از انتشار خبر باز می ‌گردد، آنگاه تاثیر اخبار احتمالا به پایان رسیده است.
  4. سود بالا: از آنجا که احتمال دارد بازار بیش از حد به انتشار اخبار واکنش نشان دهد، نوسان به دوست ما تبدیل می ‌شود. با رسیدن به مسیر صحیح بعد از انتشار، می ‌توانید بیشتر حرکات خود را انجام دهید.
  5. معامله در زمان کمتر: تنها حدود ۳۵ پخش اخبارقابل معامله در ماه وجود دارد، و از این ۳۵ انتشار، احتمالا ۵۰ درصد از آنها به شما امکان معامله می دهد. بنابراین قابل معامله ها می ‌توانند تا ۲ ساعت در هر معامله زمان بگیرند، اما غیر قابل معامله ی آنها فقط باید ۱۵ دقیقه وقت شما را بگیرند. بنابراین، شما به طور متوسط کم‌ تر از ۴۰ ساعت در ماه یا حدود ۱۰ ساعت در هفته معامله می ‌کنید. در حالی که احتمالا همان مقدار پول را به ازای ۱۶ ساعت معامله در روز به دست می ‌آورید.

این کتاب برای چه کسانی است؟

این کتاب برای معامله گران سطح متوسط و پیشرفته نوشته شده ‌است. بنابراین اگر کاملا مبتدی هستید، من شدیدا توصیه می‌کنم که اول یک دوره مبتدی را انتخاب کنید تابتوانید از این کتاب استفاده لازم را ببرید.

یک حقیقت  بسیار مهم که باید به آن اشاره کنم این است که این کتاب در مورد « معامله گری میله ای اخبارنیست. اگرچه من توضیح می ‌دهم که چگونه معاملات میله ای انجام دهید، اما این کتاب روش‌ های بسیار بیشتری را در برمیگیرد ، و من معتقدم که شما از آن سود خواهید کرد ؛ مهم نیست اگر می ‌خواهید با اخبار منتشر شده معامله کنید، یا نه.