تبریز فایننس

پاول بر سر دوراهی (نجات اقتصاد از ورطه تورم یا پیشروی تا اشتغال کامل)

پاول بر سر دوراهی (نجات اقتصاد از ورطه تورم یا پیشروی تا اشتغال کامل)

پاول بر سر دوراهی (نجات اقتصاد از ورطه تورم یا پیشروی تا اشتغال کامل) : غرایز اقتصادی انسانی جروم پاول، با واقعیت تلخ اقتصاد در تضاد است. با توجه به این که تورم به بالاترین سطح در 31 سال اخیر رسیده، رئیس بانک مرکزی آمریکا نمی‌تواند برای بهبود یکپارچه بازار کار به خصوص در گروه‌های اقلیت و زنان صبر کند و سپس شروع به افزایش نرخ بهره در سال جاری کند.

 

 

⭕️ بین ماموریت دوگانه بانک مرکزی آمریکا یعنی ثبات قیمتی و اشتغال حداکثری کشمکش‌هایی وجود دارد. برای پاول ماموریت دوم (اشتغال حداکثری) به معنی بهبود نرخ بیکاری برای گروه های محروم است. می‌توان گفت این هدف، هدف تحسین برانگیزی است چرا که این گروه افراد در دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیشترین آسیب را دیدند. در ماه اکتبر نرخ بیکاری در بین مردان سفید پوست 20 سال به بالا 3.6% بود اما برای همتایان سیاه پوست 8.3% بوده است.

 

 

⭕️ پاول در دوراهی قرار گرفته است. اولا، بازار کار به طور کلی بسیار سریع بهبود یافته است. پس از بحران مالی سال 2008، 8 سال طول کشید تا نرخ بیکاری از سقف خود به 4.6% کاهش یابد. اما این بار در کمتر از دو سال چنین اتفاقی رخ داده است. همچنین به گفته اداره کار آمریکا در ماه سپتامبر به ازای هر فرصت شغلی، 0.7 فرد بیکار وجود داشت.

 

 

⭕️ دوما، افزایش تورم بیش از چیزی که بانک مرکزی انتظار داشت، ادامه داشته است. پاول، که برای دومین بار به عنوان رئیس بانک مرکزی آمریکا نامزد شده‌، بارها تکرار کرده که افزایش شدید قیمت‌ها موقتی و گذرا هستند و به دلیل ویروس کرونا اتفاق افتاده‌اند. اما از ماه مه رشد سال به سال شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ماهانه حداقل 5% بوده و در ماه اکتبر به 6.2% رسیده بود.

 

 

⭕️ این ترکیب فشارها بر بانک مرکزی آمریکا را افزایش داده تا برای مهار تورم، نرخ بهره را افزایش دهد. همانطور که دوران پال ولکر، رئیس بانک مرکزی در دهه 1980 دیدیم، افزایش نرخ بهره موثرترین ابزار بانک مرکزی برای مهار تورم است. هر چند این مسئله که گلوگاه‌های زنجیره تامین که به دلیل ویروس کرونا ایجاد شدند در افزایش قیمت‌ها تاثیر داشتند، نیز روایتی درست است.

 

به همین دلیل افزایش نرخ بهره نمی‌تواند واکنش ایده‌ الی برای مبارزه با این اختلالات باشد. اما افزایش نرخ بهره می‌تواند با تاثیر گذاشتن بر سمت تقاضا منجر شود ترمز تورم کشیده شود. اما در طرف دیگر این مسئله (افزایش نرخ بهره) می‌تواند روند استخدام‌ها را نیز کاهش دهد. تمام این مسائل می‌توانند پاول را از هدف اشتغال حداکثری خود دور کند.

 

 

⭕️ کم اهمیت جلوه دادن یا به تعلیق انداختن هدف اشتغال کامل می‌تواند به معنی انجام ندادن تعهدات پاول باشد. اما حفظ این جاه طلبی پاول، آن هم در زمانی که تورم در حال افزایش است می‌تواند به اعتبار بانک مرکزی آمریکا صدمه بزند. پاول ممکن است مجبور باشد بین عقل و احساسات، عقل و منطق را انتخاب کند.

 

این خبر که خواندید مربوط به پاول بر سر دوراهی (نجات اقتصاد از ورطه تورم یا پیشروی تا اشتغال کامل) ، بود . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد.

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *