تبریز فایننس

نقدینگی های خارج از بورس آماده بازگشت هستند

نقدینگی های خارج از بورس آماده بازگشت هستند

نقدینگی های خارج از بورس آماده بازگشت هستند

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: نقدینگی های خارج از بورس آماده بازگشت هستند.

 

پس از فراز و نشیب های زیاد در سال گذشته، سرانجام بورس اوراق بهادار در هفته دوم مرداد روند دیگری را به سهامداران خود نشان داد و توانست چشم انداز روشنی را برای فعالان بازار ارائه دهد.

بازار سهام در اولین روز معاملاتی هفته گذشته بی ثبات بود و با بیش از 3000 واحد رشد و شگفتی سهامداران به پایان رسید.

بر اساس پیش بینی سهامداران بازار در دقایق اولیه معاملات روز دوشنبه وارد روند نزولی شد و به پایان رسید.

اما بازار سهام روز سه شنبه هم زمان با آغاز به کار ریاست جمهوری بار دیگر سهامداران را شگفت زده کرد و با 3000 واحد، خوش بینی زیادی نسبت به آینده این بازار در دولت سیزدهم ایجاد کرد.

 

«حجت الاسلام والمسلمین رییسی» در این مراسم درباره تثبیت بازار سرمایه به عنوان یک اقدام فوری و مهم صحبت کرد که به گفته کارشناسان، همین سخنرانی رئیس جمهور می تواند بار دیگر نقدینگی پارک شده در خارج از بازار را به سمت فشار بیاورد. بورس اوراق بهادار و در این دوره بازار سهام را در میان سایر بازار ها به نقطه درخشانی در اقتصاد کشور تبدیل کنید.

 

نباید در معاملات سهام دخالت کرد
«عباس آرگون» امروز به اقداماتی که در دولت جدید باید در زمینه معاملات بازار سهام مورد توجه مسئولان قرار گیرد، اشاره کرد و افزود: عدم دخالت در معاملات بازار یکی از مهم ترین اقداماتی است که قطعاً باید بر روی دستور کار در دولت سیزدهم انجام شود.

 

آرگون خاطرنشان کرد: سهامداران باید از رویدادهای سال گذشته درس بگیرند و تجزیه و تحلیل وضعیت سهام مختلف را در سرلوحه فعالیت خود در بازار سرمایه قرار دهند تا بتوانند وارد بازار سهام شوند و در این بازار سرمایه گذاری کنند.

 

قیمت کالا نباید امری باشد
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ادامه داد: بحث قیمت گذاری کالا هایی مانند خودرو و فولاد که محصولات آن ها در بورس معامله می شود به عنوان یکی از موضوعات مهمی در نظر گرفته می شود که باید در زیرا به هیچ وجه قیمت گذاری این کالا ها نباید به صورت منظم انجام شود.

اتفاقات تازه ای طبق نامه جدید و مهم بورسی در راه است

مشکلات فعلی در معاملات بازار سهام
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی به مشکلات فعلی بازار سهام اشاره کرد و گفت: هرچه دخالت در بازار کم تر باشد، معاملات آن بهتر و منطقی تر است و قطعاً از این طریق بازار بعد از مدتی کوتاه به تعادل می رسد.

وی ادامه داد: نظر ما قیمت گذاری کالا از طریق بورس کالا است به شرطی که هیچ دخالتی در معاملات وجود نداشته باشد و قیمت گذاری این کالاها انجام شود و قیمت گذاری باید آزادانه از طریق عرضه و تقاضا تعیین شود.

به گفته آرگون، هرچه کالا هایی که بتوانند در بورس کالا فهرست شوند و از طریق مکانیزم بازار قیمت گذاری شوند، می توانند قیمت گذاری و شفافیت بیشتر معاملات کمک کنند.

 

نوسان، اصل بازار سرمایه است
وی نوسان را ذات بازار سرمایه دانست و گفت: سهامداران باید در نظر داشته باشند که معاملات بورس بدون نوسان هیچ معنایی ندارد و نشان می دهد که معاملات آن ها به خوبی پیش نرفته است، همچنین بازار سرمایه نیز بازار ریسکی محسوب می شود. بهتر است سهامداران قبل از ورود به این بازار همه جوانب آن را در نظر بگیرند تا ضرر و زیان احتمالی کم تری در این بازار متحمل شوند.

اضافه شدن مسکن در بورس

محدوده نوسانات را از معاملات سهام حذف کنید
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی بر ضرورت تغییر دامنه نوسانات و تاثیر آن بر معاملات بازار تاکید کرد و گفت: دیگر شاهد کاهش نقدینگی در بازار نخواهیم بود.

 

بهبود وضعیت بازار سهام در کشور
آرگون با اشاره به این که هم اکنون شاهد حضور تعداد زیادی از سهامداران در بازار هستیم، گفت: آزادسازی سهام عدالت، توسعه بیشتر بازار سهام و ظرفیت فراهم شده برای حضور سهامداران در این بازار باعث ارتقای بازار سهام شد.

 

نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی با تاکید بر این که بازار سهام ظرفیت های زیادی دارد و می تواند موقعیت بهتری در کشور پیدا کند، افزود: از این بازار تامین مالی و نقدینگی در این بازار می تواند بخش اقتصادی مولد وارد شده و همچنین روند تکمیل پروژه های نیمه تمام با تأمین مالی و عرضه اولیه عمومی تکمیل می شود.

چراغ سبز بورس ادامه دار است

افزایش حجم بازار سرمایه نسبت به سال های گذشته
وی گفت: اکنون تعداد زیادی از افراد در بورس مشغول به کار هستند و ظرفیت های خوبی در این بازار برای سرمایه گذاری و پذیرش شرکت ها در بورس فراهم شده است و وضعیت بیشتری دارد و باید از آن حداکثر استفاده شود.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *