تبریز فایننس

اوپک پلاس تصویب کرد از ماه آینده افزایش تولید خواهد داشت!

اوپک پلاس تصویب کرد از ماه آینده افزایش تولید خواهد داشت!

اوپک پلاس : امارات متحده عربی سرانجام با اعضای اوپک توافق کرد و این گروه توافق کرده است که تولید پایه خود را بیش از 300000 بشکه در روز از ماه مه سال آینده افزایش دهد. پیش بینی می شود اوپک پلاس تا پایان امسال 400 هزار بشکه در روز اضافه کند و انتهای توافق کاهش تولید از ماه آوریل 2022 به پایان همان سال به تعویق می افتد.


به گزارش خبرگذاری ایسنا، وزرای نفت گروه اوپک پلاس به منظور کنترل رشد قیمت ها در نشست فوق العاده روز یکشنبه، افزایش تولید نفت را از ماه آگوست تصویب کردند.


این گروه که شامل: کشور های اعضای اوپک، روسیه و سایر تولید کنندگان است، برای حل اختلافات بین عربستان سعودی و امارات متحده عربی بر روی سهمیه تولید جدید از ماه مه از سال 2022 توافق کردند.

اوپک پلاس


در سال گذشته، اوپک پلاس، در پاسخ به سقوط تقاضا در اوایل اپیدمی کوید 19، محدودیت عرضه 9.7 میلیون بشکه در روز را از ماه مه تصویب کرد و از آن زمان به بعد، با بهتر شدن تقاضای نفت، محدودیت عرضه در روز حدود 5.8 میلیون بشکه رسیده است.
در بیانیه اوپک پلاس آمده است: در سال2021 بین ماه های اوت و دسامبر، این گروه تولید خود را در روز از دو میلیون بشکه یا حدود 400000 بشکه در روز در یک ماه افزایش می دهد.


این گروه با اعلام کردن موافقت خود در مورد توافق نامه محدودیت عرضه را که قرار بود در سال 2022 ماه آوریل منقضی شود، تا پایان سال 2022 تمدید کند تا در صورت متوقف شدن بهبود اقتصاد جهانی به دلیل گسترش گونه های جدید، فضای بیشتری برای مانور فراهم شود.


امارات با پیشنهاد عربستان سعودی مبنی بر تمدید توافق بدون به دست آوردن سهمیه تولید بالا تر مخالفت کرده بود اما برعکس ریاض و ابوظبی از افزایش تولید حمایت کردند.

آیا تصویب اوپک پلاس باعث کاهش قیمت نفت می شود.


برای حل اختلاف به وجود آمده بین امارات متحده عربی و عربستان سعودی، اوپک پلاس موافقت کرده است که از ماه مه 2022 سهمیه تولید جدید برای چندین عضو این گروه از جمله امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، کویت و عراق تعیین کند.
طبق محاسبات رویترز، با تغییرات جدیدی که در سهمیه تولید به وجود آمده است، از ماه مه سال آینده یعنی سال 2022، در هر روز 1.63 میلیون بشکه تولید خواهد شد.


تولید پایه امارات متحده عربی از ماه مه وسال 2022 به 3.5 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت، در حالی که در حال حاضر 3.168 میلیون بشکه در روز تولید می شود.
پایه تولید عربستان سعودی و روسیه نیز در سال پیش رو و ماه مه، به 11.5 میلیون بشکه در روز خواهد رسید این در حالی است که در حال حاضر تولید عربستان سعودی و روسیه 11 میلیون بشکه در روز است.

اگر میخواهید در بازار سرمایه فارکس نفت معامله کنید میتوانید در دوره فارکس تبریز فایننس شرکت کنید.


وزیر انرژی امارات متحده عربی، سهیل المزروعی در این مورد این گونه گفت: کشور امارات متحده عربی از توافق انجام شده در گروه اوپک پلاس پشتیبانی می کند.
تلویزیون شرق نیز به نقل از ایشان افزود: ما به شدت از توافق به عمل آمده پشتیبانی می کنیم.
معاون نخست وزیر روسیه، الكساندر نوواك، در روز یكشنبه با اعلام خبر «افزایش تولید نفت در سال جاری میلادی» گفت: روسیه به لطف قرارداد جدید تصویب شده اوپك پلاس در نیمه دوم سال جاری تولید نفت خود را افزایش خواهد داد.


به گزارش رویترز، معاون نخست وزیر روسیه، الكساندر نوواك گفته است: روسیه ماهانه 100000 بشکه نفت را از ماه آگوست در روز به طور افزایشی تولید خواهد کرد و با تلاش می تواند در ماه آگوست سال 2022 به سطحی از تولید نفت، همانند تولیدات قبل از شیوع ویروس کرونا برسد.

روسیه در سال جاری و سال پیش رو 21 میلیون تن نفت بیشتری را می خواهد تولید کند.
وی افزود: این حجم زیادی است که به ما امکان می دهد سطح تولید نفت را طی سال جاری و سال آینده تقریبا 21 میلیون تن بیشتر کنیم.

نواک همچنین خاطر نشان کرد که تصمیم امروز اوپک پلاس می تواند درآمد بودجه روسیه را در حدود 400 میلیارد دلار (5.4 میلیارد دلار) در هر بشکه 60 دلار افزایش دهد.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *