تبریز فایننس

استخراج به وسیله هارد دیسک و یا هارد ماینینگ چیست؟

استخراج به وسیله هارد دیسک

اگر شما نیز در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید طبیعتا چندین بار عبارت هارد ماینینگ را شنیده اید. با هارد دیسک‌ها نیز دقیقا مثل دستگاه‌های ماینر و کارتهای گرافیکی و دستگاه‌های ماینر ، امکان استخراج ارز دیجیتال چیا وجود دارد. برای اینکه بدانید چه ارزهاییرا میتوان با هارد دیسک استخراج کرد و فرایند استخراج از طریق هارد چگونه می باشد و برای پاسخ به این سوال که آیا ماینینگ و استخراج از طریق هارد دیسک‌ها مقرون به صرفه است یا خیر؟ با این مقاله  ماینینگ تبریز فایننس همراه باشید.

 

 

در حال حاضر ،  یکی از روش‌های موجود برای انجام فرایند استخراج و ماینینگ، استخراج به وسیله هارد دیسک‌ هاست.در روش استخراج ارزهای دیجیتال به وسیله‌ی هارد ، به کمک الگوریتمی که در بلاکچین‌ها موجود انجام می گیرد و با بهره بردن از روش گنجایش یا اثبات ظرفیت با کمک فضای خالی که در هارد دیسک وجود دارد عملیات استخراج و ماینینگ عملی می شود. عملیات استخراج و ماینینگ به جز اثبات ظرفیت از طریق روش اثبات کار به تجهیزات مخصوص و گران‌قیمت نیازمند می باشد که با اثبات سهام نیز ممکن می‌شود.

سوال دیگری که در این رابطه به میان می آید این سوال است که موضوع اثبات ظرفیت در هارد ماینینگ به چه معناست؟ برای درک بهتر این موضوع باید در ابتدای امر بدانیم تابع و یا هش کردن چیست ؟

 

در واقع هش کردن به فرایندی گفته می شود که در طی انجام این فرایند یک عملگر ریاضی تحت عنوان تابع هش ، داده‌ها و اطلاعات ریاضی که معمولا به شکل  اعداد، تصاویر، حروف و … هستند را دریافت می‌کند.

 

سپس آن‌ داده ها را به شکل خروجی‌های رمز نگاری شده تبدیل می‌کنند که به این خروجی ها ، هش کردن می‌گویند، هش کردن به عملیاتی می گوییم که در طول آن عملیات مراحل رمزنگاری داده‌ها ورودی و اعلام خروجی رمزی انجام می‌گیرد. معمولاً هش‌های خروجی را تحت عنوان خروجی تابع نیز نام گذاری ومعرفی می‌کنند. این توابع اغلب به شکل رشته‌های متنی با طول ثابت قابل رویت هستند.

 

در ادامه مقاله استخراج بوسیله هارد و یا همان هارد ماینینگ ؛ بایدخاطر نشان شد که هش‌ها طیف گسترده ای را شامل می شوند که با روش‌های مختلفی به رمز نگاری داده‌ها را انجام می دهند. این توابع از آن جهت دارای اهمیت می باشند که ورودی آن‌ها به هر اندازه‌ای که باشد ، خروجی را نیز با اندازه‌ی ثابت تحویل می دهند.

 

استخراج به وسیله هارد دیسک

 

این قابلیت برای زمان‌هایی کاربرد خواهد داشت که میزان داده‌ها زیاد هستند.و نکته‌ی مهم دیگری که در این مسئله وجود دارد این مسئله است که بهره مندی از تابع هش باعث افزایش امنیت ماینینگ خواهد شد، به این دلیل که با رویت ورودی نمی‌توان گفت که ورودی دقیقا چه بوده‌ است. به کارگیری شیوه‌ی اثبات که برای هارد ماینینگ استفاده می‌شود به تابع هش بستگی دارد.

 

استخراج به وسیله هارد دیسک و یا هارد ماینینگ چیست؟

 

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم اساس این فرآیند برمبنای یکی از قطعات کامپیوتری به نام هارد پایه ریزی شده است. در حقیقت هارد ماینینگ به عنوان یکی از اصلی‌ترین ابزار کاربران دنیای ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ کردن ارزهای چیا به شمار می‌رود.

 

 

در صورتی که سیستم رایانه‌ای قدرت ذخیره سازی بالایی داشته باشد اطلاعات مربوط به ارزهای دیجیتال به وسیله‌ی یک پردازنده بسیار قوی به طرف اینترنت شما هدایت می‌شود و سپس به استخر شما وارد می‌گردد. با استفاده از روش هارد ماینینگ می‌توانید درآمد بالایی را کسب کنید البته این امر مستلزم دسترسی به ظرفیت بالا است. هر اندازه که بتوانید ظرفیت بیشتری را در دسترس استخرهای رمز ارزهای چیا قرار بدهید به این ترتیب می‌توانید درآمد بیشتری را داشته باشید.

 

استخراج به وسیله هارد دیسک

 

استخراج به وسیله هارد دیسک به شکل دقیق چیست؟

 

در مورد هارد ماینینگ باید بگوییم این عملیات که به عنوان استخراج رمز ارزها شناخته می‌شود به کمک هارد درایو و به وسیله‌ی الگوریتم اجماع اثبات ظرفیت انجام می‌گیرد. این الگوریتم برای سنجش تابع هش از میزان زیادی حافظه فیزیکی که در هارد درایوهای استخراج کنندگان وجود دارد بهره‌مند می‌شود.

 

 

در طی مدت زمان جستجو در گام ابتدایی تعدادی از هش‌های مختلف در فضای خالی هارد دیسک‌ها ذخیره می‌گردند که برای گام بعدی ماینینگ کردن این آپشن‌ها از قبل اعمال شده‌اند. زمانی که نرم افزار در حال ماینینگ کردن بیت کوین یا دیگر رمز ارزها به وسیله‌ی هارد دیسک است فرآیندی اتفاق می‌افتد که به عنوان پلاتینگ شناخته می‌شود، در واقع این فرآیند به تولید حجم داده مربوط می‌شود. مفهوم پلاتینگ در اصطلاح شامل پردازش، ثبت، ذخیره کردن پاسخ‌های احتمالی معادله‌ی بلوک‌ها قبل از ماینینگ کردن به وسیله‌ی هارد دیسک‌ها می‌شود.

 

 

نکته‌ی مهم در هارد ماینینگ این است که مقدار سود آوری و عملکرد ماینینگ برای کاربران ارزهای دیجیتال بستگی به تعداد پلات‌های ثبت شده دارد. این پلات‌ها در جای خود نشان‌دهنده‌ی حجم داخلی درایو‌ها هستند.

 

در الگوریتم اثبات ظرفیت امکان دسترسی به ورژن‌های پیشرفته‌ای از الگوریتم اثبات ذخیره‌سازی و اثبات امکان بازیابی به وجود آمده است. الگوریتم اثبات ظرفیت برای محاسبه‌ی درآمد کاربران از کل هارد دیسک استفاده می‌کند. در الگوریتم اثبات قابلیت بازیابی برای دسترسی به شاخص درآمد از تعداد دانلودهای داده از درایو کمک می‌گیرند.

 

نکته‌ی مهمی که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که درایو‌های سخت افزار از نظر ظرفیت داخلی موقعیت بهتری دارند. در مورد عملکرد درایوهای حالت جامد نیز باید بگوییم که این درایوها در سرعت انتقال اطلاعات شرایط بهتری را ایجاد می‌کنند.

 

 

چه ارزهایی را می توان از روش استخراج به وسیله هارد دیسک استخراج نمود ؟

یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه ماینر ها و یا همان استخراج کنندگان رمز ارزها قرار گرفته است، رمز ارز چیا می باشد. این ارز دیجیتال که در سال 2019 به دنیا آمده و به دنیای بازارهای ارز دیجیتال ارائه شده بود.

 

یکی از هدف های ارز دیجیتال چیا از زمان پیدایش این است که تحت عنوان یک امتیاز و پاداش برای افرادی که به استخراج مشغول هستند به شمار می‌رود. این رمز ارز را می توان به سادگی و خیلی ساده استخراج کرد که به ماینر ها این امکان را می دهد که بدون نیاز به سخت افزارهای ویژه و مدرن عملیات استخراج را عملی کنند. این رمز ارز به وسیله‌ی برام کوهن عرضه شد ، او قبل از ارائه‌ی چیا بنیانگذار ارز دیجیتال بیت تورنت ، نیز به حساب می آید.

اما با ارزش ترین و مهم ترین ارز دیجیتالی که می‌توانیم به وسیله هارد دیسک آن را استخراج کرد ارز دیجیتال Brust می باشد. دیگر ارزهایی که با این روش قادر به استخراج آنها هستیم شامل ارز های همچون سیا کوین و ارز دیجیتال Storj می باشند.

 

استخراج به وسیله هارد دیسک

 

موضوع مهمی که در ارتباط با استخراج به وسیله هارد دیسک باید به آن توجه کرد این است که آیا همه‌ی افراد قادر هستند یک مزرعه‌ی استخراج داشته باشند ؟ آیا داده هایی که درون هارد دیسک‌ها قرار خواهد گرفت داده ها و اطلاعاتی مضر می باشد ؟

 

برخی افراد این سوال را دارند که آیا این روش کسب درآمد برای افراد خطرناک نیست؟ در جواب این افراد بایست گفت که به علت استفاده‌ی دائمی از برق صنعتی و شهری احتیاج به دریافت مجوز قانونی دارند. در مورد اطلاعاتی که به سمت هارد دیسک کاربران هدایت می‌شود معمولا از پلتفرم‌های اشتراک محتوای آزاد مانند BitTorrent”، UTorrent” نشات می‌گیرند.

 

در این روش استخراج نیاز به تخصص خاصی نمی باشد و تنها به میزان فضا و حافظه‌ی هارد دیسک‌ ها بستگی خواهد داشت. کاربران با بهره مندی از این روش استخراج ، نیاز به آپدیت کردن تجهیزات خود نخواهند داشت ، چون می‌توانند به راحتی اطلاعات و داده ها هارد دیسک قدیمی را در هارد دیسک‌های جدید ذخیره نمایند.

 

شاید برای‌ شما نیز جالب باشد که این روش ماینینگ نسبت به روشهای دیگر استخراج 20 الی 30 درصد انرژی و برق کمتری مصرف می کند. در پایان باید در نظر داشته باشیم که به هر میزانی که حافظه هارد دیسک بیشتر باشد ، امکان استخراج رمز ارزهای بیشتری خواهیم داشت.

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

 

شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *