تبریز فایننس

بازدهی بازارها در هفته دوم اسفند 1401

ازدهی بازارها در هفته دوم اسفند

بازدهی بازارهای مالی در دومین هفته اسفند به ترتیب مربوط به بازار بورس، دلار و طلا بود. بازار سکه این هفته به‌رغم نوسانات شدید قیمتی بازدهی منفی داشت. بازارهای مالی و سرمایه‌ای در دومین هفته اسفند‌ماه، با بازدهی مثبت همراه بودند. بازدهی بازارهای مالی از چهارم تا ۱۱ اسفندماه به ترتیب مربوط به بازار بورس، دلار و طلا بود. بازدهی بازار سکه این هفته به‌رغم نوسانات شدید قیمتی در دومین هفته اسفند، منفی بود.

قیمت دلار

روز پنجشنبه یازدهم اسفند‌ماه قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۴ هزار و ۶۴۷ تومان اعلام شد و در بازار آزاد این اسکناس آمریکایی در پله سوم کانال پنج نوسان داشت. قیمت دلار در بازار آزاد از چهارم تا ۱۱ اسفندماه ۴/۱۷ درصد بازدهی مثبت داشت و بیش از دو هزار و ۱۵۰ تومان گران شد. آزادی شهروند اسپانیایی در ایران و شایعه حضور عباس عراقچی در کنار امیرعبداللهیان، در دور جدید مذاکرات برجام سیگنال‌هایی بودند که اواسط هفته جاری به شدت در رسانه‌های داخلی بازنشر شدند و قیمت دلار را کاهش دادند. همچنین توانستند دلار را از حضور در کانال ششم منصرف کنند. در رزوهای گذشته تحلیلگران، معتقد بودند بازار ارز تشنه هر خبری برای اصلاح قیمت است و تنها اخبار سیاسی باعث کاهش مقطعی قیمت دلار خواهد شد. با وجودی که روز گذشته قیمت دلار نوسان افزایشی محدودی داشت اما معامله‌گران معتقد بودند اخبار مربوط به سفر ۱۲ اسفندگروسی به تهران می‌تواند قیمت دلار را در هفته آینده با کاهش همراه کند.

قیمت طلا

قیمت طلا در روز پنجشنبه، چهارم اسفندماه، دو میلیون و ۴۷۲ هزار تومان‌ بود. این در حالی است که هر گرم طلا در روز گذشته با قیمت دو میلیون و ۵۰۱ هزار تومان معامله شد. بازدهی این بازار ۱/۱۷ درصد بود و رشد قیمتی در حدود ۲۹ هزار تومان داشته است.

قیمت سکه

قیمت سکه امامی هفته قبل با نرخ ۳۰ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان معامله می‌شد. این قطعه از سکه در هفته جاری بازدهی منفی داشت. هر چند بازار سکه در هفته دوم اسفند تلاطم زیادی داشت و تا کانال ۳۶ میلیون تومانی نیز رشد کرده بود اما اخبار سیاسی سیگنال کاهش قیمت به بازار فلز زرد داد. روز پنجشنبه ۱۱ اسفند سکه امامی با قیمت ۲۹ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان معامله شد. بازار سکه بازدهی منفی ۵/۰۲ درصدی و یک میلیون و ۵۵۴ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

کارشناسان بازار معتقدند اگر قیمت دلار به عنوان مهمترین فاکتور کاهش قیمت فلز زرد، با همین روند، کاهشی شود، قیمت طلاو سکه نیز در کانال‌های قیمتی پایین‌تر قرار خواهد گرفت. به باور بیشتر فعالان، عامل اصلی نزول قیمت سکه، افزایش فشار فروش در بازار حواله درهم بود. فعالان بازار می‌گویند میزان فروش‌ها در بازار سکه بیشتر شده است.

همراهان عزیز جهت مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس که بهترین مرجع در این زمینه است مراجعه کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *