تبریز فایننس

استخراج اتریوم/ آموزش نحوه استخراج اتریوم

استخراج اتریوم

نحوه استخراج اتریوم چگونه است؟

پیش از آن که در مورد نحوه استخراج اتریوم صحبت کنیم بهتر است پیش از آن باید بدانیم اصلا اتریوم چیست؟ در واقع اتریوم دومین جایگاه از رمزارزهای موجود در بازار ارزها بهد از بیت کوین دارد  و این مسئله باعث شده افراد بیشتری تمایل به استخراج ویا ماینیگ این ارز داشته باشند ؛ تهیه سیستم سخت‌افزاری قوی و یا ریگ استخراج، ایجاد کیف پول اتریوم جهت ذخیره اترهای استخراج‌ شده مثل کیف پول کونیومی،شروع کار با نصب کردن نرم‌‌افزار ماینینگ و اضافه شدن به استخر استخراج از مهم‌ترین ویژگی‌های این ارز دیجیتال است.

استخراج اتریوم چیست؟

استخراج اتریوم بوسیله الگوریتمی به نام Ethash انجام می‌شود، کارت گرافیک یکی دیگر از ابزار و سخت‌افزارهایی است که میتوان در استخراج اتریوم از آن استفاده کرد. فقط 12 ثانیه زمان نیاز داریم تا یک تتر استخراج شود.

مراحل استخراج اتریوم چیست؟

 • تهیه و خرید سخت‌افزار مناسب استخراج
 • نصب کردن نرم‌ افزار ماینینگ
 • انتخاب مناسب ترین استخر استخراج و عضویت در آن
 • ایجاد کیف پول اتریومی و شارژ کیف پول
 • برنامه‌ریزی دقیق برای تعیین زمان مناسب و داشتن زمان کافی برای محاسبه ، نظارت و بررسی مراحل استخراج

فرایند استخراج اتریوم

برای استخراج رمزارز اتریوم باید سیستم‌ها و تجهیزات ماینر مختلفی را تهیه کنید، تهیه سیستمی که بتواند از الگوریتم‌ها پشتیبانی کند، خیلی مهم است، یکی از اساسی ترین موضوع برای استخراج رمزارز انتخاب شیوه استخراج است، چون فعالیت رمز ارز کلاسیک اتریوم بر اساس الگوریتم EtHash می باشد.

برای استخراج کلاسیک اتریوم ویا همان استخراج از طریق تجهیزات ماینیگ ۲ روش پیش رو داریم ؛روش اول تهیه سیستم و قطعات موردنیاز  به شکل آماده یا همان اسمبل شده است ، روش دوم تهیه قطعات به شکل جدا تهیه کنید و یکی یکی آنها را اسمبل کنید.موارد زیر همگی قطعات ریگ ماینینگ مورد نیاز هستند:

 1. مادربرد B250 Asus
 2. کارت گرافیک Rx 580 Asus
 3. کارت گرافیک P 104 – 100
 4. رم حداقل 4 گیگابایت
 5. پردازنده یا CPU Core I3
 6. هارد 120 Adata
 7. منبع تغذیه یا پاور با ظرفیت حداقل 1000 وات
 8. ریگ یا محفظه
 9. تجهیزات و نرم‌افزارهای لازم
 10. استخراج اتریوم با ماینر

ماینرها بنیاد واساس رمزارزها به شمار می آیند چون محاسبات استخراج اتریوم و سایر رمزارزها را ماینر ها انجام می دهند. این یعنی اثبات کار انجام تراکنش‌ها و استخراج اتریوم توسط ماینرها انجام میشود. البته غیر از این موارد ، تشکیل توکن‌ های جدید نیز توسط ماینرها صورت می‌گیرد.به هر میزان که ماینرها افزایش یابند زمان و قدرت لازم برای انجام محاسبات نیز افزایش می یابد و این دلیل اصلی برای کاهش پاداش ماینرها است.

استخراج اتریوم

 

استخراج اتریوم یا بیت ‌کوین

 1.  حداقل زمان برای انجام تراکنش‌ها در اتریوم فقط 10 تا 12 ثانیه می باشد ولی در ارز دیجیتال بیت کوین ، حداقل زمان برای یک تراکنش 10 دقیقه است.
 2. تعداد سکه‌های اتریوم بیشتر از بیت کوین است.
 3. بیت کوین محدود است اما اتریوم نا محدود.
 4. امنیت بالا در استخراج اتریوم نسبت به استخراج بیت کوین
 5. کارمزدهای اتریوم بر اساس میزان تراکنش است و کارمزدهای اتریوم خیلی کمتر از کارمزد بیت کوین است.

استخراج اتریوم از طریق تلفن همراه

روش دوم استخراج اتریوم، استخراج اتریوم از طریق گوشی های هوشمند است که طرفداران زیادی هم دارد، اما ابزار مورد نیاز برای این روش بسیار گرانبها است و افراد خیلی کمی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.  در این بخش از مقاله سعی داریم به استخراج اتریوم با اندروید و به استخراج اتریوم رایگان با گوشی بپردازیم.

استخراج اتریوم بوسیله اندروید از طریق نرم‌افزارهای مختلفی انجام می‌شود، برای شروع استخراج اتریوم از طریق گوشی باید ایتدا نسبت به تهیه این نرم افزار ها اقدام کنید.

فقط شایان ذکر است : کسانیکه گوشی موبایل آنها از سیستم عامل  iosپشتیبانی می کند.نمی توانند با این گوشی ها اقدام به استخراج اتریوم کنند.چون شرکت اپل برای ایجاد امنیت در گوشی های خود ، اقدام به تحریم برنامه های ماینیینگ برای جلوگیری از ورود هکر ها واستفاده از اطلاعات شخص مشتریانش کرده است. در زیر برخی از معایب و مزایای استفاده از گوشی برای استخراج اتریوم برای شما کاربران گرامی آورده شده است.

مزایای استخراج از طریق گوشی

 • وجود نرم‌افزارهای فراوان
 • روشی آسان برای استخراج
 • پرداخت نکردن هزینه برای تجهیزات استخراج

معایب استخراج از طریق گوشی

 • خراب شدن گوشی موبایل
 • کم شدن سرعت تلفن همراه
 • افزایش دمای گوشی موبایل

استخراج اتریوم و نرم‌افزار آن

ابتدا برای اینکه بهترین نرم افزار استخراج اتریوم را پیدا کنیم  باید به برخی نکات مهم مثل :1.نرم‌افزار متناسب با سخت‌افزار ،2.همخوانی نرم‌افزار با سیستم عامل،3.کاربردی بودن نرم افزار دقت کافی را داشته باشیم و سپس اقدام به تهیه و نصب نرم افزار کنیم

از جمله نرم‌افزارهایی که می‌توانیم برای استخراج استفاده کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • CGMiner
 • Dual Miner
 • Minergate
 • Claymore
 • Geth
 • WinEth
 • CGMiner
 • MinerGate
 • Ethminer

 استخراج اتریوم تا کی ادامه خواهد داشت؟

طبق یک برنامه از قبل تعیین شده اتریوم یک روز برنامه استخراج خود را به پایان می‌رساند و روش اثبات سهام را جایگزین آن می کند، البته باید بدانیم که کار استخراج اتریوم تا یک سال آینده نیز تمام نخواهد شد. این پایان سبب افزایش مقدار تراکنش‌ها و همچنین سرعت‌ بخشیدن به پروسه تراکنش می شود که به جای استفاده از الگوریتم‌های قدیمی مثل اثبات کار، الگوریتم‌های جدید و جامع تری همچون اثبات سهام به کار گرفته می‌شود.

الگوریتم اثبات سهام علاوه بر افزایش مقادیر تراکنش و سرعت‌دهی به تراکنشها ، این روش از روش اثبات کار ارزان تر خواهد بود. از دیگر ویژگی‌های روش جدید استخراج اتریوم دریافت کردن واحد‌های تازه ارز دیجیتال اتریوم و همچنین بی‌نیاز بودن از نصب سخت‌افزارهای گران‌ می باشد.

استخراج اتریوم

 

استخراج ابری اتریوم چگونه است؟

در استخراج ابری اتریوم به روشی گفته می‌شود که شما در آن روش به شخصی پول انتقال می‌دهید تا سیستم ماینینگ، برق و استخراج آن، آن فرد را اجاره کنید. در حال حاضر هستند افرادی که هیچ شناختی از ارزها ندارند اما به مرور و با شناخت بیشتر مردم رمزارزها بیشتر از گذشته اهمیت پیدا خواهد کرد، در این بخش شما در رابطه با چگونگی استخراح اتریوم ابری بیشتر آشنا خواهید شد.

در تعریفی ساده‌تر افراد یا موسسه ها که خدماتی از قبیل استخراج اتریوم ابری به کاربران می دهند، فضای بسیار زیادی در اختیار شان است. برای توضی بیشتر این موضوع آنها یک مکانی را اختصاص داده اند که در آن تجهیزات و سیستم‌های استخراج بسیار زیادی قرار دارد.  برای اجرایی شدن روند استخراج لزوما باید حتما سیستم و تاسیسات منحصربه‌فردی در دسترس باشد که برخی از این امکانات شامل موارد زیر می شود:

 • داشتن خنک کننده‌های پیشرفته و قوی در کنار تجهیزات ماینینگ
 • فضای کافی برای نگهداری تمام تاسیسات ماینینگ
 • منابع کافی برق

اگر شما می‌خواهید اتریوم استخراج کنید اول باید یک شخص میزبان برای اجاره دادن سیستم استخراج ابری پیدا کنید. وسپس باید با تاسیسات و سیستم او استخراج خود را آغاز کنید. این ارائه خدمات از طریق میزبان به دو صورت امکان پذیر است:

 • سرمایه‌گذاری بزرگ با سود زیاد
 • سرمایه‌گذاری کم با سود جزئی

البته کسانیکه تجربه کافی در این زمینه ندارند باید از سطح کم و با سرمایه کمتری کار استخراج را شروع کنند و رفته رفته بیشتر شدن در این زمینه کار کشته تر شدند، می‌توانند قرار داد خود را با میزبان ارتقا دهندو شروع به سرمایه گذاری عظیم کنند.

میزبان هایی که تاسیسات و تجهیزات رایگان در اختیار استخراج کننده قرار می دهند به آن استخر رایگان گفته می شود.اما باید این را در نظر داشت که بعد از استخراج سود قسمتی از سود حاصله از استخراج باید در اختیار میزبان باشد.

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *