تبریز فایننس

هولد بهتر است یا ترید ؟

هولد بهتر است یا ترید ؟

ترید ارزهای دیجیتال بهتر است یا هولد  کردن دارایی‌های رمزنگاری شده؟ پاسخ به این سوال به اهداف سرمایه گذار بستگی دارد. امروزه افراد بسیاری هستند که در ازای گزارشی از تحلیل‌های تکنیکال ،هزینه‌ای را دریافت و به سرمایه گذار اطمینان ثروتمند شدن با ترید روزانه رمزارزها بر اساس تحلیل‌ها را می‌دهند. به عنوان یک سرمایه گذار و کسی که سودای به دست آوردن درآمد خوبی از معاملات ارزهای دیجیتال دارد این پیشنهاد می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد. اما ترید ارزهای دیجیتال دارای ریسک‌های نیز هست.
این سبک سرمایه‌گذاری مستلزم این است که شما بسیار بیشتر درگیر معاملات شوید. اگر اطلاعات کافی و دانش تحلیل بازار را نداشته باشید ممکن است دارایی خود را از دست بدهید. در این مقاله ما اصول اولیه هر دو سبک سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال هولد و یا ترید را مرور خواهیم کرد. امیدواریم پس از مطالعه بهترین تصمیم را در خصوص نوع سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال را اتخاذ کنید.
هر یک از این سبک‌های معاملاتی روش بسیار خوبی هستند و تا زمانی که احتیاط کرده و بر روی روند بازار تمرکز داشته باشید برای شما سودمند خواهند بود. فقط مقدار سرمایه اضافی خود را وارد این بازار کنید تا ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهید. زیرا امکان ضرر و یا از دست رفتن سرمایه در این بازار پرنوسان وجود خواهد داشت. حال به سراغ توضیحاتی پیرامون استراتژیهای معاملاتی زیر میرویم.

 

هولد کردن ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

وقتی یک سرمایه گذار تصمیم میگیرد که رمزارزی را در طولانی مدت نگهداری کند یعنی به آینده آن اعتقاد دارد. فکر میکند این ارز دیجیتال در آینده میتواند بسیار ارزشمند باشد. هولد کردن به این معنی است که شما به دنبال این هستید که حداقل یک سال این دارایی خاص را ذخیره کنید. اگر مشغله‌های بسیاری دارید و نوسان قیمت ارزهای دیجیتال شما را عصبی میکند این روش میتواند یکی از رویکردها و استراتژیهای شما برای سرمایه‌گذاری باشد.
اگرچه این روش به اندازه انجام معاملات کوتاه مدت و ترید کردن هیجان‌انگیز نیست اما در برخی موارد میتواند گزینه بهتری برای برخی سرمایه گذاران باشد. این روش افراد مبتدی را مجبور میکند که سرمایه‌گذاریهای خود را با یک روش فکری روشن‌تر ارزیابی کنند. باعث میگردد تا از خود بپرسند آیا این پروژه واقعاً آینده‌ای داردیا خیر؟ قبل از انتخاب روش هولد و ذخیره طولانی مدت اطمینان حاصل کنید که رمزارز، تیم توسعه دهنده و موارد استفاده آن در آینده را به طور کامل ارزیابی کرده اید.
مسلما یکی از مزیت‌های این استراتژی این واقعیت است که نرخ کارمزد کمتری را پرداخت خواهید کرد. زیرا هر بار که ارز دیجیتال را با ارز دیجیتال دیگری معامله میکنید، میبایست مبلغی را به عنوان کارمزد معاملات پرداخت نمایید. شما میبایست حداقل ارزهای دیجیتال خود را یک سال ذخیره و نگهداری کنید تا سود حاصل از آن سود جذابی باشد. اما در این مدت نیز باید بر روی قیمت‌ها تمرکز داشته باشید. ممکن است قیمت‌ها به طرز چشمگیری در مدت زمان کمتر بالا رفته و اگر از فروش دارایی خود غافل شوید پس از مدتی با افت قیمت طولانی مدت رو به رو شوید. پس هولد کردن به این معنا نیست که ارز دیجیتال را خریداری کرده و بدون توجه به بازار صرفا آن را در مدت زمان طولانی نگهداری کنید. با این کار فرصت‌های زیادی را از دست خواهید داد.

 

مزایای روش هولد کردن ارزهای دیجیتال

 1. در ازای هولد ارز دیجیتال میزان مالیات و کارمزد ناشی از معاملات شما کاهش می‌یابد.
 2. این روش شما را مجبور میکند تا در مورد ارز دیجیتالی که قصد خرید آن را دارید به خوبی تحقیق کنید.
 3. آرامش خاطر بیشتری را برای سرمایه گذار نسبت به روش ترید به ارمغان میآورد.
 4. نیازی به آموزش ترید و تحلیل‌های مخصوص معاملات کوتاه مدت نخواهید داشت.
 5. این روش نوعی سرمایه‌گذاری آسان‌تر است.

 

معایب روش هولد کردن ارزهای دیجیتال

 1. ممکن است دستاوردها و سودهای جذاب و بزرگ ناشی از معاملات در زمان نوسان‌های قیمتی شدید رمزارزها را از دست بدهید.
 2. به اندازه روش ترید روزانه، هیجان‌انگیز نخواهد بود.
 3. بزرگترین نقطه ضعف یا عیب این روش‌عدم تجزیه و تحلیل کامل بازار است. حوادث غیرقابل پیش بینی میتوانند باعث سقوط قیمت‌ها شوند. تا جایی که دیگر به سطح اولیه خود و یا میزان مبلغ خرید شما نرسند. این میتواند منجر به ضرر و زیان سرمایه گذار گردد.

 

ترید ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

زمانی که به صورت روزانه ارزهای دیجیتالی را با یکدیگر معامله میکنید سعی دارید از نوسانات قیمتی آن‌ها که معمولاً به صورت روزانه اتفاق میافتند استفاده کنید. اگرچه شما میتوانید معاملاتی را در طی چند روز یا حتی چند هفته که ناشی از نوسانات قیمتی رمزارزهاست، انجام دهید.
بسیاری از سرمایه گذاران وقتی میبینند دیگران به سودهای بسیار دست می‌یابند درگیر این هیجان میشوند. به دست آورن روزانه پول، کاری بسیار هیجان‌انگیز و وسوسه کننده است. آن هم در زمانی که نیاز به حضور فیزیکی و زمان خاصی در شبانه روز نباشد. اما در نظر داشته باشید که اجرای این استراتژی کار چندان آسانی نیست. اگر فردی تازه وارد در دنیای ارزهای دیجیتال هستید حتما احتیاط کنید. هیچ وقت بدون دانش و تحلیل قیمت رمزارزها وارد معاملات کوتاه مدت نشوید. این استراتژی برای همه مناسب نیست و شما باید ارزیابی کنید که آیا آمادگی لازم برای شروع آن را دارید یا خیر. بسیاری از معامله گران به طور مداوم بازارها را رصد میکنند و اگر پیش بینی درست و منطقی برای کسب سود داشته باشند وارد عمل میشوند.

 

 

اگر اهل ریسک هستید و بازار پرفراز و نشیب رمزارزها در شما استرس ایجاد نمیکند میتوانید با ترید کردن سودهای خوبی به دست آورید. با این حال باید برخی اقدامات را برای محافظت از دارایی خود انجام دهید. سرمایه داران بسیار قدرتمندی در بازار رمزارزها وجود دارند که میخواهند از شما برای درآمدزایی خود استفاده کنند و شما نباید به آن‌ها این اجازه را بدهید. بسیاری از ارزهای دیجیتال دارای محدودیت بازار هستند که البته دستکاری آن آسان‌تر است. هنگامی که در بازار آن‌ها تخلیه اتفاق میافتد، شما خواهید ماند و یک ارز دیجیتال بیارزش که شاید هیچ وقت به قیمت اولیه خود نیز بازنگردد.
به همین ترتیب خرید در اوج قیمت نیز میتواند خطرناک باشد. زیرا پس از اوج گرفتن روند نزولی را شاهد خواهیم بود. اگر قصد انجام معاملات روزانه را دارید میبایست نمودارها را با دقت مرور کنید و مطمئن شوید که قبل از سرمایه‌گذاری به کل داستان روند قیمتی رمزارز اجهاف کامل دارید. نکته مهم دیگر اینکه فقط به نمودار روز نگاه نکنید. نمودار را بزرگنمایی کرده و روند قیمتی آن را با استفاده از نمودارهایی که تحلیل‌های درست را به شما نشان میدهند؛ دنبال کنید.
در روش ترید نیز بهتر است کل پول خود را وارد معاملات روزانه و یا هفتگی نکنید. ریسک بالا ممکن است سود شما را کاهش و یا شانس موفقیت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به خاطر داشته باشید که هر معامله‌ای نتیجه مثبت نخواهد داد و به احتمال زیاد باید میانگین سودهای خود را در برابر زیان‌ها مقایسه کرده و به جمع‌بندی برسید.

 

(آکادمی تبریز فایننس با اساتید مجرب برگزار کننده دوره فارکس ، پرایس اکشن ، ارز دیجیتال ، RTM ، بورس می باشد با مراجعه به سایت صرافی تبریز فایننس می توانید از قیمت ارز ها مطلع شوید.)

 

مزایای روش ترید ارزهای دیجیتال

 1. روشی بالقوه برای دستاوردهای بسیار بزرگ است.
 2. میتواند جریان درآمد جدیدی برای شما فراهم کند.
 3. روشی هیجان انگیزتر از هولد کردن در درازمدت است.

معایب روش ترید ارزهای دیجیتال

 1. میزان اضطراب و استرس حاصل از تریدهای کوتاه مدت، خیلی بیشتر از روش هولد کردن رمزارزهاست.
 2. برای معاملات کوتاه مدت و تریدهای روزانه میبایست وقت بسیاری را برای تجزیه و تحلیل نمودارهای قیمتی صرف کرد.
 3. ترید کار هیجان‌انگیز و شاید اعتیادآوری باشد. به همین دلیل پس از مدتی ممکن است افراد بدون در نظر گرفتن روند بازار، بدون آگاهی و صرفا از روی عادت دست به معاملات بزنند.
 4. این روش نیاز به دانش و تخصص دارد.

 

مشکلات ترید در دنیای ارزهای دیجیتال

اگر درک درستی از بنیاد و تکنیک­های یک کوین نداشته باشید، اگر درک درستی از ماهیت و حالات بازار کریپتوکارنسی نداشته باشید، اگر به معنای واقعی کلمه حرفه­ ای یا خوش‌شانس نبوده و اگر توانایی مدیریت ریسک ندارید یا حتی نمی­دانید خطوط حمایت و مقاومت، کانال­ها و سفارشات OCO و … به چه معنا هستند، ترید برای شما به معنای از دست دادن سرمایه و ضرر است.

اصلی­ ترین تفاوت هولدر و تریدر در این است که وجب به وجب بازار رمزارزها پر از دام و تله برای معامله ­گران است. در روز خوش، تریدر سود خود را در اوج قبل از سقوط ارزش ارز به دست آورده و از بازار خارج می‌شود. اما در روز بد، سود خود را خیلی زود بیرون می­کشد، غافل از اینکه قیمت ارز همچنان رو به افزایش است؛ یا در اوج خرید می­کند و در کف می­فروشد که باز هم به معنای ضرر است.

آخرین مشکلی که تریدر با آن رو به روست، تعهد به معامله است! در طول بازار گاوی که صرفاً با یک هولد ساده سودهای کلانی به دست می­آید، تریدرها با فروش زودتر از موعد، از سودی که می­توانستند به دست آوردند، محروم می­مانند.

 

 

تفاوت هولدر و تریدر در استراتژی

استراتژی­ ترید: چطور درست ترید کنیم؟

حتی یک تریدر بی ­تجربه می­تواند بهتر از یک هولدر عمل کند! کافیست احساسات خود را کنار گذاشته و اندکی صبر به خرج دهد. یک استراتژی خوب برای ترید این است که شبیه به یک هولدر عمل کند، موقعیت‌های ورود را شناسایی کند و هولد کند و زمانی که به سود مقبولی دست یافت یا وقتی خط حرکت قیمت به سوی پایین شیب گرفت، از موقعیت خارج شود. تعریف نقاط حد ضرر یا استاپ لاس، تیک پروفیت و میانگین‌گیری موقعیت­ها می­توانند از تریدر در برابر بسیاری از خطرات هولدینگ محافظت کنند؛ اما این تاکتیک­ها نیز با ریسک و خطر همراه هستند.

یکی از ریسک­های میل به توقف ضرر (استاپ لاس) و کسب سود (تیک پروفیت)، دریافت سود بسیار ناچیز پیوسته و از دست دادن سودهای کلان در بازار صعودی است؛ جایی که تفاوت هولدر و تریدر باعث شده تریدر عملاً از هولدر عقب بماند. اگر در بازار گاوی ترید می­کنید، سعی کنید تا حد امکان حجم معاملات را محدود کنید، مگر در مواقعی که واقعاً می­دانید بازار به چه سمت و سویی در حال حرکت است.

از طرف دیگر در دوره رکود یا نزولی بودن بازار، ترید کردن بهترین گزینه برای کسب سود است. در هر صورت باید روشی انتخاب کنید که با تمایلات شما همخوانی بیشتری داشته و در طول آن همواره از تاکتیک­های مدیریت ریسک مناسب استفاده کنید.

 

استراتژی­ هولد: چطور درست هولد کنیم؟

برای اینکه هولدر موفقی باشیم، باید بتوانیم موقعیت­های خوب را شناسایی کرده و به مرور طی روزها، هفته‌ها، ماه­ها و حتی سال­ها وارد شویم، خصوصاً زمانی که قیمت­ها در مقایسه با اوج­ها و کف­های آن رمز ارز در گذشته، به شدت پایین­تر است. با این کار از اشتباهات مربوط به محاسبات زمانی در بازار در امان خواهید ماند. سپس به محض آنکه سود خوبی در کیف پول خود مشاهده می­کنید، درنظر بگیرید که مقداری از سرمایه خود و نه همه آن را بیرون بکشید تا بعدها بتوانید مجدداً با این سرمایه وارد بازار شوید. در طول این بازه زمانی باید صبور باشید و احساسات خود را کنترل کنید؛ همچنین بد نیست مفاهیم اولیه تحلیل تکنیکال را بیاموزید تا بتوانید فرصت­های خرید و فروش را بهتر شناسایی کنید.

هولدر موفق کوین­هایی که در طول بازار راکد یا صعودی خریداری کرده را هولد می­کند و پیش از آنکه روند حرکت قیمت در بازار نزولی شود، سود خود را بیرون کشیده و با آن ارز خداحافظی می­کند.

 

جمع بندی

در این مقاله به بحث در مورد دو روش سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال پرداختیم. روش هولد کردن و روش ترید ارزهای دیجیتال که هر یک دارای مزایا و معایبی هستند. باید گفت بهترین استراتژی سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال متنوع‌سازی برای کاهش ریسک است. اگر این کار را به درستی انجام دهید هر دو سرمایه‌گذاری بلند مدت و کوتاه مدت میتواند مفید واقع شود. همچنین میتوانید به راحتی آن‌ها را متناسب با نمایه ریسک خود ترکیب کنید. مهم نیست که چه استراتژی را انتخاب میکنید. مهم این است که تحقیق خود را به درستی انجام دهید.

 

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *