تبریز فایننس

ایران اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال در تسویه حساب های بین المللی را می دهد !

ایران اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال در تسویه حساب های بین المللی را می دهد

 ایران اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال در تسویه حساب های بین المللی را می دهد : مقامات در ایران در حال آماده شدن برای اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال برای تسویه حساب های بین المللی هستند. به گزارش رسانه های داخلی، مقامات بانک مرکزی و دولت برای اتخاذ مکانیسمی با استفاده از سکه های دیجیتال در حوزه تجارت خارجی چراغ سبز نشان داده اند.

کسب‌وکارها در ایران می‌توانند با کریپتو به شرکای خارجی پرداخت کنند

 

رسانه‌های محلی گزارش دادند که شرکت‌های ایرانی مجاز به استفاده از ارزهای دیجیتال در تسویه حساب با شرکای خود در کشورهای دیگر خواهند بود. در این راستا توافقنامه ای بین بانک مرکزی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت حاصل شده است. به نقل از فایننشال تریبون، علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

 

ما در حال نهایی کردن مکانیزمی برای عملیات سیستم هستیم. این باید فرصت های جدیدی را برای واردکنندگان و صادرکنندگان فراهم کند تا از ارزهای دیجیتال در معاملات بین المللی خود استفاده کنند.

 

به گزارش خبرگزاری ایبنا، پاک که معاون وزیر بازرگانی نیز هست، در شبکه های اجتماعی جزئیاتی را درباره اولین جلسه کارگروه مشترک ارزی بین وزارت متبوعش و بانک مرکزی اعلام کرد. شرکت کنندگان تعدادی از اقدامات را برای تسهیل تجارت خارجی ایران از جمله پذیرش مکانیزم کریپتو تصویب کردند.

 

در ادامه این گزارش به نقل از همین مقام رسمی آمده است که وزارت بازرگانی ظرف دو هفته طرحی را برای استفاده از ارزهای رمزنگاری شده استخراج شده محلی و سکه های خریداری شده توسط شرکت های خصوصی برای پرداخت هزینه واردات کالا ارائه خواهد کرد. پیشنهاد اولیه از سوی بانک مرکزی ایران است.

 

پاک تاکید کرد که ارزهای رمزپایه و سیستم های بلاک چین کاربردهای عملی زیادی دارند و در صورت نادیده گرفتن ایران، فرصت های تجاری را از دست می دهد. وی افزود: در برخی از بازارهای هدف ما، به ویژه در کشورهایی مانند عراق، افغانستان یا پاکستان، ممکن است محدودیت هایی برای استفاده از ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد، اما در بازارهای اصلی ما مانند روسیه، چین، هند و آسیای جنوب شرقی، استفاده از ارزهای دیجیتال رایج است. شرح داده شده است.

 

علاوه بر اینکه ماینینگ که در سال ۲۰۱۹ در ایران قانونی شد، فضای کریپتو ایران تا حد زیادی بدون نظارت باقی مانده است. در ماه آوریل، بانک مرکزی ایران (CBI) به بانک‌ها و صرافی‌های داخلی اجازه داد تا از سکه‌های دیجیتال ضرب‌شده داخلی برای پرداخت هزینه واردات به کشور تحریم‌شده استفاده کنند. با این حال، مقامات تهران به دنبال تجارت و پرداخت ارزهای دیجیتال در این کشور هستند.

 

بر اساس تخمین اخیر، ارزهای رمزنگاری شده در جمهوری اسلامی از محبوبیت فزاینده‌ای برخوردار شده‌اند و بر اساس تخمین‌های اخیر، ۱۲ میلیون ایرانی دارای یک سکه هستند. برخی از مقامات با سیاست‌های محدودکننده مخالفت کرده‌اند و اصرار دارند که این سیاست‌ها می‌تواند نوآوری‌ها را زیرزمینی کند. فین‌تک‌های ایرانی در ماه مه هشدار دادند که محدودیت‌ها فرصت‌ها را از ملت سلب خواهند کرد و اشاره کردند که شرکت‌های محلی توانسته‌اند از محاصره اقتصادی با تراکنش‌های ارز دیجیتال عبور کنند.

 

 

این خبر را که خواندید مربوط به این بود که ایران اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال در تسویه حساب های بین المللی را می دهد . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *