تبریز فایننس

مشکلات کلیدی امنیت وب 3.0

مشکلات کلیدی امنیت وب 3.0

وب 3.0 به عنوان یک وب غیرمتمرکز و نوپا شناخته می شود که در مراحل ابتدایی توسعه و تکامل خود قرار دارد. هر تکنولوژی جدیدی در ابتدای شکل گیری خود قطعا با مسائل و مشکلاتی روبرو خواهد بود. یکی از مشکلات وب 3.0 امنیت است. مشکلات کلیدی امنیت وب 3.0 و راه های مقابله با آنها موضوع این مقاله است. تا انتها با ما همراه باشید.

مقدمه

مشکلات کلیدی امنیت وب 3.0

وب 3.0 یک اینترنت غیرمتمرکز است و شامل استفاده از پروتکل های غیرمتمرکز می شود که بر روی بلاک چین مستقر شده و توسط ماشین های مجازی اجرا می شود. این برنامه های غیرمتمرکز قراردادهای هوشمند نامیده می شوند.

استفاده از وب 3.0 به طور گسترده ای با پول (در قالب ارزهای دیجیتال) و از طریق بازارهای DeFi و NFT مرتبط است. برنامه های مالی وب 3.0 در حال حاضر از موارد کلیدی در بازارهای غیرمتمرکز هستند. به هر حال، شما باید برای هر تراکنشی که انجام می دهید مقداری ارز دیجیتال خرج کنید. این پرداخت برای استخراج کنندگان و اعتبارسنج ها در ازای خدمات پردازش تراکنش شما انجام می شود.

اما وقتی سیستمی دارید که برای مقابله با جریان های نقدی طراحی شده است، باید آن سیستم به صورت ایمن ساخته شود. اما Web 3.0 در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد و بیشتر شبیه فناوری آزمایشی است تا یک فناوری بی عیب و سالم و همانطور که امروزه برای اکثر فناوری های دیجیتال جدید رایج است، یکی از مشکلات اصلی بدر این زمینه، امنیت وب 3.0 است. با این حال، قبلاً سرمایه‌های مخاطره‌آمیز قابل توجهی را دریافت کرده است که توسط پاداش‌های فریبنده جذب شده‌اند.

هر سرمایه‌گذاری فناوری جدیدی که پول کلانی در آن قفل شده و تعدادی از حفره‌های اصلاح نشده در آن باقی مانده باشد، به طور طبیعی به یک مکان جذاب برای هکرهایی تبدیل می‌شود که مایلند از آنها برای منافع مالی خود استفاده کنند. علاوه بر این، ماهیت غیرمتمرکز وب 3.0 و عدم نیاز به ارائه اطلاعات شخصی شما، آن را برای مجرمان سایبری جذاب تر می کند. اینجاست که بحث امنیت وب 3.0 اهمیت خود را نشان می دهد.

اندازه سرمایه گذاری بهترین شاخص پتانسیل یک صنعت است. بنابراین، می توان با اطمینان گفت که وب 3.0 پتانسیل خوبی دارد که احتمالاً برخی از آنها استفاده نشده باقی می مانند. برای تقویت توسعه آن، استانداردهای امنیتی باید افزایش یابد.

تهدیدات اصلی برای امنیت DeFi چیست؟

تهدیدات اصلی برای امنیت DeFi

امنیت وب 3.0 و تهدیدات موجود مرتبط با حملات سایبری در وب 3.0 را می توان در دو گروه قرار داد: آسیب پذیری در کد و آسیب پذیری در منطق تجاری قراردادهای هوشمند. گروه اول شامل استخراج های ماشین های مجازی، اضافه بارهای ممپول و حملات ورود مجدد است. آنها بر اساس بهره برداری از توابع و ترتیب اجرای دستورات خود ساخته شده اند.

در اصل، این سوء استفاده‌ها به نرم‌افزار غیرمتمرکز به معنای سنتی آسیب نمی‌رسانند، همانطور که با حملات به زیرساخت‌های متمرکز فناوری اطلاعات و رایانه‌های شخصی اتفاق می‌افتد. آنها به سادگی از فرصت هایی که به طور ناخواسته توسط برنامه نویسان فراهم شده است استفاده می کنند.

این مشکلات می تواند به طرق مختلف اتفاق بیفتد. اغلب، توسعه‌دهندگان از پایه کد سایر پروژه‌های منبع باز استفاده می‌کنند، اما در عین حال تغییراتی در آن انجام می‌دهند که ممکن است جزئی به نظر برسد و بر روش‌های عملکرد قرارداد هوشمند تأثیری نداشته باشد. با این حال، ممکن است در نهایت ثابت شود که اشتباه می کنند زیرا این اصلاحات می توانند مکانیسم های عملیات قرارداد هوشمند را به روش های پیش بینی نشده تحت تاثیر قرار دهند.

حملات ورود مجدد به عنوان یکی از انواع کلاسیک حملات پروتکل های غیرمتمرکز در تاریخ بلاک چین ثبت شده است. آنها با استفاده از ترازهای آن، به اصطلاح تابع تماس و عملکردهای موجود در قرارداد را هدف قرار می دهند. این توابع در قراردادهای هوشمند پروتکل‌های وام استفاده می‌شود، زیرا برای نظارت بر وثیقه کاربر در پلتفرم و محاسبه میزان وجوهی که می‌توانند وام بگیرند، مورد نیاز است.

هنگامی که کاربر وجوهی را قرض می‌کند، «عملکرد برگشت به تابع: callback function» را جستجو می‌کند، که موجودی کاربر را در قرارداد بررسی می‌کند و مقدار نقدینگی مربوطه را به عنوان وام صادر می‌کند. این فرآیند شامل سه عملیات است: بررسی موجودی کاربر، محاسبه موجودی کاربر پس از صدور وام و صدور وام.

بسته به سفارش اجرای این عملیات در تابع برگشتی، ممکن است راهی برای فریب دادن سیستم و گرفتن نقدینگی بیشتر از آنچه وثیقه شما اجازه می دهد وجود داشته باشد.

ابتدا بررسی موجودی انجام می شود و سپس یا صدور وام یا محاسبه موجودی تغییر یافته انجام می شود. اگر ابتدا وام صادر شود و در انتهای دنباله کد یک تابع برگشتی وجود داشته باشد، به کاربر این امکان را می دهد که فرآیند را از ابتدا شروع کند، در حالی که این تراکنش استخراج نشده و به بلاک چین اضافه نمی شود.

به عنوان مثال، شما 200 دلار وثیقه دارید و به ازای 100 دلار وثیقه خود، 100 دلار وام می گیرید. اگر وام ابتدا صادر شد و قبل از نهایی شدن اثرات اقدامات شما بر روی بلاک چین، درخواست پاسخ به تماس را دادید، می توانید وام دیگری را با مبلغ بدون تغییر وثیقه بگیرید. این روش می‌تواند چندین بار تکرار شود و به کاربر اجازه دهد تا نقدینگی قرارداد را تخلیه کند.

راه های مقابله با تهدیدات امنیت وب 3.0

راه محافظت از قرارداد در برابر این تهدید سایبری در موضوع امنیت وب 3.0، الگوی چک-اثر-تعامل یا (checks-effects-interactions pattern) نامیده می شود. این الگو، محاسبه موجودی کاربر در قرارداد را قبل از صدور وجوه قرار می دهد. با این حال، این الگوی ساده برای حملات ورود مجدد بر روی خود تابع تماس مجدد کار می‌کند، اما دفاع از حملات مجدد با عملکرد متقابل دشوارتر است.

اما حملات ورود مجدد به دلیل طراحی چارچوب های جدید برای حذف آنها کمتر منظم می شوند. امروزه، هکرهای DeFi تلاش خود را بیشتر بر سوء استفاده از تناقضات در منطق تجاری قراردادهای هوشمند متمرکز می کنند و اغلب از پروتکل های متعددی برای سرقت وجوه استفاده می کنند. چنین حملاتی اغلب شامل خدمات flash-loan است که به شما امکان می دهد بدون ارائه وثیقه وام بگیرید.

یکی از بزرگترین حملات وام سریع یا flash-loan در دسامبر 2021 بر روی Cream Finance انجام شد که منجر به سرقت 130 میلیون دلار ارزهای دیجیتال و توکن شد. دو آدرس درگیر این حمله بودند که از پلتفرم‌های flash-loan مانند میکردائو، آوه، Yearn.finance و Curve برای برداشت وجوه از Cream Finance استفاده کردند.

در پایان، مهاجم از حفره موجود در ارزیابی Cream’s PriceOracleProxy از قیمت cryUSD – استیبل کوین با دلار آمریکا، Cream سوء استفاده کرد.

PriceOracleProxy cryUSD را بر اساس قیمت استیبل کوین yUSDVault (stablecoin Yearn.finance) که در yUSD Yearn Vault نگهداری می شود، ارزش گذاری می کند.

مهاجم پس از دستکاری های متعدد با نقدینگی وام گرفته شده از میکردائو، هشت میلیون yUSD به هشت میلیون yUSDVault اضافه کرد. Cream Finance PriceOracleProxy این را به عنوان یک yUSDVault درک کرد که اکنون به جای یک دلار، 2 دلار قیمت دارد و قیمت cryUSD را دو برابر کرد.

بنابراین، مهاجم 3 میلیارد دلار در 1.5 میلیارد cryUSD دریافت کرد که از 1.5 میلیارد دلار yUSDVault استخراج شده بود. این کار به مهاجم اجازه داد بهره وام را بپردازد و 1 میلیارد دلار باقی مانده را برای تخلیه Cream Finance از نقدینگی به ارزش 130 میلیون دلار استفاده کند.

آینده وب 3.0 چه خواهد بود؟

برای ایمن تر کردن و حل مشکل امنیت وب 3.0، استانداردهای امنیتی باید افزایش یابد. این امر از ابتدا به نیروی کار شایسته برای ساخت وب 3.0 و متخصصان امنیتی واجد شرایطی که برای شرکت های Web 3.0 کار می کنند نیاز دارد. در حالی که DeFi و سایر نهادهای وب 3.0 دارای سطوح بالایی از خطر هستند و امنیت امنیت وب 3.0 همچنان بحث برانگیز است، انتظار اینکه عموم مردم از وب 3.0 استقبال کنند، غیرمنطقی است. برای انجام سریع‌تر فرایند ایمن کردن وب 3.0، همچنین می‌توانیم بهترین شیوه‌های امنیتی را از CeFi اتخاذ کرده و در سیستم‌های غیرمتمرکز پیاده‌سازی کنیم.

معرفی دوره های  تبریز فایننس

دوره ارز دیجیتال : 

دوره ارز دیجیتال در تبریز : محور بیشتر مکالمات روزمره این روزها در اطراف ارزهای دیجیتال می چرخد. سیل عظیمی از توجه به این ارزها نشانگر آینده درخشان و همه گیر ارزهای دیجیتال است. این امر نشانی از ضروریت یادگیری نحوه کار در این حوزه است که تبریز فایننس برای شما به ارمغان می آورد.

آکادمی تبریز فایننس به عنوان معتبرترین و بهترین آکادمی تبریز در حوزه بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال این امکان را برایتان ایجاد می کند تا در دروه ارز دیجیتال به صورت آنلاین و یا حضوری شرکت کنید و به آسانی صفر تا صد ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید.

سر فصل های این دوره عبارتند از:

1.آموزش کار با صرافی بین الملی

 • افتتاح و شارژ و برداشت حساب
 • معاملات spot
 • معاملات futures

2. تحلیل تکنیکال

 • آموزش تردینگ ویو
 • پرایس اکشن کلاسیک(سطوح حمایت و مقاومت ،ترند ها ، الگو های کلاسک ، الگو های کندل ستیک ، و…)
 • اندیکاتورها ونحوه ترکیب و سیگنال گیری از آن ها
 • موینگ لوریج ها
 • انواع فیبوناچی
 • ایچیموکو

3.تحلیل فاندامنتال

 • مفاهیم بلاک چین
 • دسته بندی ارزها
 • معیارهای تحلیل فاندامنتال (بررسی وایت پیپر ، رود مپ ها ، مقایس پذیری ، توکن سوزی و…)
 •  نحوه استفاده از اخبار مربوطه در معاملات
 • منابع بررسی معیار و اخبار فاندامنتال

4. مدیریت سرمایه

 • نحوه انتخاب پوزیشن  سایز

5.نحوه انتقال سود برای کنترل ریسک

 • تقسیم بندی سرمایه در hold-spot-futures
 • معیار های محاسبه وکنترل سود و ضرر در معاملات

بعد از دوره ارز دیجیتال  در آکادمی تبریز فایننس انتظار می رود شما به صورت تخصصی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال که قواعد اصلی و زیربنای یک تریدر حرفه ای در بازار های مالی هستند را یاد بگیرید.

دوره پرایس اکشن RTM:

برای جبران ضرر هایی که از بازار های مالی فارکس ، بورس ، ارز دیجیتال عایدتان شده است ،  نیاز به بهترین و بروز ترین سبک ترید بین المللی بنام RTM  می باشد که برای اولین بار در تبریز دوره پرایس اکشن  RTM توسط آکادمی تبریز فایننس با بهترین اساتید این دوره برگزار می شود.

پرایس اکشن RTM چیست؟

RTM مخفف کلمه READ THE MARKET به معنی خوانش بازار است و توسط شخصی به نام ایف میانت (IF MYANTE) از حدود سال 2010 ابداع و کشف شده است و دارای سه رکن اساسی رفتار قیمت رالی ، دراپ و بیس   می باشد که با ترکیب این سه رکن اساسی رفتار قیمت به ساختار های دست پیدا خواهیم کرد.این روش براساس حجم معاملات کار میکند و از زیر شاخه های پرایس اکشن می باشد.

RTM به جریان سفارشات ارتباط دارد . جریان سفارشات (Order flow) به این معنی می باشد که مسیر حرکت قیمت را ، وجود یا عدم وجود سفارش روی چارت مشخص میکند . که روی بازار کریپتو کارنسی و هر بازار دیگری کاربرد دارد . و هر نقطه ای که قیمت یک واکنش اساسی نشان داده است ، نشان دهنده نقاط پر سفارشی بودند که توانستند قیمت را برگردانند و ….در حالت کلی استراتژی RTM به بررسی جریانات سفارشات برای مشخص کردن اینکه سفارشات در چه مقیاس و تایم فریمی وجود دارد.قدم اول برای آشنایی با تکنیک پرایس اکشن RTM ، درک یک حرکت مشخص روی چارت می باشد.

علت نیاز به آموزش دوره پرایس اکشن RTM

 • با روش تحلیل RTM با ریسک به ریوارد های مناسب ، جوابگوی  ضرر هایی می باشد که در ترید های مختلف متحمل شده اید .
 • سبک معاملاتی RTM به ما نقاط مهم خرید و فروش و بهترین نقطه برای ورود به بازار و خروج از بازار را نشان می دهد و دلیل جبران ضرر های قبلی در بازار های مختلف و ورود به معامله با این روش ، به خاطر ریسک به ریوارد بالای 1/10 می باشد.

با گذراندن دوره پرایس اکشن RTM در چه بازار هایی از این روش می توانیم استفاده کنیم؟

در بازار های ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس و هر بازاری که چارت قیمتی داشته باشد قابل استفاده می باشد.

سود شما در بازار های مالی مختلف با  روش تحلیل پرایس اکشنRTM چقدر است؟

این بازار در عین ظاهری ساده ، پیچیدگی های خاص خود را دارد و نیاز به تمرین و تکرار بیشتر می باشد و شما هر چقدر علم و دانش و اطلاعات و مهارت خود را بیشتر کنید نتیجه دقیق تری از نقاط بدست خواهید آورد و با ریسک کمتر ، سود بیشتری عایدتان خواهد شد.

پیش نیاز برای شرکت در دوره پرایس اکشن RTM آکادمی تبریز فایننس

مبانی اولیه هر بازار مالی ( ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس ) که در آن می خواهید فعالیت کنید

سرفصل های دوره پرایس اکشن RTM

 • pivot تسویه
 • pivot اصلی
 • FTR
 • اجزای FTR
 • FTC
 • MPL
 • RTP
 • FO
 • سیگنال چرخشی
 • ایگنور
 • مقیاس
 • عادات بازار
 • نقاط تصمیم گیری ترید
 • آموزش معاملات در بازار فارکس

شما با طی کردن این سرفصل های  RTM در آکادمی تبریز فایننس  با آنالیز پیشرفته به نقاط حساس معامله دست خواهید یافت و معامله اصولی و موفقی خواهید داشت .

آکادمی تبریز فایننس برای اولین بار با برگزاری دوره پرایس اکشن RTM (حضوری ، آنلاین) در تبریز به صورت حضوری و در تمام شهر های ایران بدون محدودیت مکانی به صورت آنلاین دوره را برگزار می کند و این دوره می تواند کشتی نجاتی برای جبران ضرر های قبلی شما عزیزان باشد .

دوره فارکس :

آکادمی تبریز فایننس اقدام به برگزاری بهترین دوره فارکس در تبریز کرده است.تبریز فایننس یکی از برگزار کننده های دوره فارکس در سطح کشور میباشد. فارکس یک بازار بین المللی و جهانی میباشد که بزرگترین بازار مالی دنیا به حساب می آید.برای موفقیت در این بازار بزرگ میتوانید در دوره فارکس تبریز فایننس که ارائه کننده آموزش جامع در این زمینه میباشد شرکت کنید.با شرکت در دوره فارکس تبریز فایننس میتوانید در زمینه های مبانی خرید و فروش جفت ارزها،تحلیل فاندامنتال،استراتژی معاملاتی،پترن ها،… مهارت های لازم را کسب نمایید.

 

 

سرفصل های آموزشی

۱. مفهوم پیپ لات لوریج مارجین و …(مفاهیم اولیه و کلی فارکس)
۲. آموزش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال
۳.نصب و آموزش نرم افزار متاتریدر و نصب اندیکاتور و آموزش تریدینگ ویو و باز کردن حساب آزمایشی
۴. اموزش مفاهیم روند ترند لاین اسیلاتور Stochastic
۵. آموزش کامل اسیلاتور RSI و MACD
۶. انواع واگرایی
۷. مووینگ اوریج و استفاده های آن اسیلاتور Parabolic SAR و استراتژی مرتبط
۸. نحوه ی استفاده از تایم فریم های مختلف و اوردر گذاری
۹. ارائه اندیکاتور های مخصوص آموزشگاه جهت تحلیل و تارگت و استاپ گذاری
۱۰. ترکیب همه موارد آموزش داده شده ( برخلاف سایر دوره ها که مطالب بصورت جداگانه تدریس شده و در آخر از دانشجو خواسته میشود خود دانشجو ابزار ها را ترکیب و استراتژی بسازد )
۱۱. تدریس نکاتی مختصر از پرایس اکشن و ترکیب با استراتژی کلی
۱۲. معرفی سایتهای مختص اخبار فاندامنتال فارکس
۱۳. مدیریت سرمایه

 

 

مهارت هایی که کسب میکنید؟

 •  کار با بروکر ها
 • تحلیل تکنیکال
 • تحلیل فاندامنتال
 • روانشناسی بازار
 • مدیریت سرمایه پیشرفته
 • بررسی زیر ساخت پروژه ها و ارز ها

 

بازار کار دوره فارکس

شما میتوانید بعد از گزراندن دوره آموزشی خود به صورت حرفه ای و مستقل ترید کنید . آن دسته از افرادی که میخواهند کارفرمایی نداشته باشند و به صورت مستقل کسب در آمد کنند و یا شغل دوم ای داشته باشند پیشنهاد میشود در دوره ارز دیجیتال تبریز شرکت کنند و به صورت مستقل کسب در آمد کنند.

دوره متاورس :

سر فصل های دوره آموزش کسب درآمد از متاورس و NFT

 • مقدمه و معرفی  دوره

 • NFT چیست و کسب درآمد از خرید و فروش  آن

 • ساخت NFT

 • زمین های  متاورس  و نحوه خرید و فروش  آن

 • بازی   Gods Uncheind

 •   بازی  Axie

 • دسنترالند

 • بلاکتوپیا

 • سند باکس

 • تتان آرنا

 • League of Kingdoms

 • معرفی  سایت   play to earn

 • معرفی ارز های  آینده دار متاورسی و تحلیل آن ها

 • آموزش تحلیل فاندامنتال

تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب برگزار کننده های دوره فارکس ، دوره ارزدیجیتال ، دوره پرایس اکشن RTM ، دوره متاورس و دوره بورس میباشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید
همچنین با مراجعه به صرافی تبریز فایننس از به روزترین قیمت ارز ها مطلع شوید

 

 

تبریز فایننس را در یوتیوب سابسکرایب کنید داخل کانال تلگرام تبریز فایننس شوید و حتما اینستاگرام تبریز فایننس فالوو کنید تا از اخبار و اطلاعیه های بروز مطلع شوید همچنین جهت دریافت سیگنال های رایگان فارکس عضو کانال سیگنال فارکس شوید و برای دریافت سیگنال ارز دیجیتال  وارد کانال سیگنال ارز دیجیتال شوید.

admin

‫2 نظر

 • An interesting discussion is definitely worth comment. I do think that you need to publish more about this subject matter, it might not be a taboo subject but usually people do not speak about such topics. To the next! Cheers!!

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *