تبریز فایننس

معرفی ارز دیجیتال دوج کوین + 100 % تحلیل معتبر

معرفی ارز دیجیتال دوج کوین

معرفی ارز دیجیتال دوج کوین : روز به روز محبوبیت و شهرت بیت کوین افزایش می یابد بطوریکه تمام مردم دنیا حتی آنان که با دنیای کریپتو کارنسی آشنایی ندارند ،این روز ارز معروف را می شناسند.اما در کنار محبوبیت بیت کوین ، ارز های دیجیتال دیگری هم مثل دوج کوین که به وسیله سود آوری بهینه ای که برای افراد زیادی داشته ، توانسته جایگاه خوبی در بین سرمایه گذاران و معامله گران ارز های دیجیتال داشته باشد

تا کنون تمرکز مردم و اکثر تریدرها روی بیت کوین بوده وتمرکز کمتری روی ارزهای دیگر داشته اند ، ارزهای دیجیتالی که در ایجاد آن از تکنولوژی و فناوری بهتری نسبت به بیت کوین استفاده شده است که ممکن است حتی از بیت‌کوین بهتر باشند. ارز دیجیتال دوج کوین به واسطه ویژگی هایی مثل قابلیت انتقال به مرز های دیگر ،محدود نبودن ،با ارزش بودن و ویژگی های مثبت دیگر محبوبیت فراوانی پیدا کرده است

تاریخچه ظهور و معرفی دوج کوین (DOGE COIN)

وقتی قیمت بیت کوین از 1000 دلار در سال 2013 فراتر رفت ، معامله گران کم کم شروع به جدی گرفتن ارز های دیجیتال دیگر کردند.

اما هنوز عده ای اعتقاد داشتند که ارز های دیجیتال را نمی توان به عنوان یک واحد پول برشمرد و باید به عنوان یک سرگرمی به آنها نگریست و نمیتوان آنها را سرمایه و دارایی فرد حساب کرد.

دو نفر از این اشخاص Jackson Palmerو Billy Markus بودند که چندان موافق مسئله جدی شدن ارزهای دیگر نبودند. به همین دلیل تصمیم گرفتند که ارز دیجیتال خود را تاسیس کنند که نام این ارز دیجیتال «دوج کوین» بود.

بنابراین در مورخه 6 دسامبر سال 2013 «دوج کوین» در نتیجه یک سرگرمی و تفکر متولد شد که در ابتدا قصد داشتند از دوج کوین برای کمک به تولیدکنندگان محتوا استفاده کنند ولی مثل سایر میم‌ها نیز، دوج کوین به سرعت توانست در شبکه‌های اجتماعیم مانند توییترو ردیت (Reddit) و محبوبیت زیادی کسب کند و به یک انجمن‌ بزرگ در دنیا تبدیل شود.

پس میتوان گفت این ارز که یک ارز دیجیتال سرگرم کننده بود توانست افراد زیادی را به خود جذب کند که از شروع فعالیت خود نیز کارهای خیر خواهانه زیادی را انجام داده است.

معرفی ارز دیجیتال دوج کوین

 

معرفی دوج کوین و طرفداران این ارز

طرفداران دوج کوین که آنها با نام «Shibes»می شناسند ، طرفداران پر و پا قرص این ارز به حساب می آیند که حتی برای خودشان زبان خاصی نیز تشکیل داده اند که در آن برخی حروف انگلیسی شکسته نوشته می شود.

در برخی از اشخاص این وابستگی و وفاداری به حدی است که محل زندگی و خودرو خود را با لوگوی ارز دیجیتال دوج کوین تزئین نموده اند.

طرفداران دوج کوین افرادی خاص هستند که از این ارز در موضوعات خاص استفاده می کنند.

ارز دیجیتال دوج کوین در شبکه اجتماعی ردیت ، صفحه ی مخصوص خود را دارد. این صفحه بسیار پر طرفدار است و کاربران این صفحه را به شکلی متفاوت با صفحات دیگر اداره می کنند.

در این صفحه همچنین برنامه ی مراسم های خیریه هم قرار داده می شود و جالب تراز این موضوع ، به کاربرانی که در این صفحه محتوای کاربردی تولید کنند، دوج کوین هدیه داده می شود!

موارد کاربردی دوج کوین

به علت تعداد زیاد کاربران و استفاده کنندگان از ارز دوج کوین ، کاربران این ارز دیجیتال موفق بودند در طی چند سال اخیر، فعالیت های خیرخواهانه ی زیادی را انجام دهند.

به عنوان نمونه این کاربران توانسته بودند با جمع آوری پنجاه هزار از طریق فضای مجازی ، در سال 2014، تیم سورتمه جامائیکا را به مسابقات المپیک زمستانی سوچی راهی کنند.

به عنوان مثالی دیگر نیز این کاربران در روز جهانی آب یعنی مورخه 22 مارس سال 2014 ، با جمع آوری 30 هزار دلار آمریکا ، آب تمیز برای یکی از دهکده های کنیا فراهم کرده بودند.

و همچنین این که کاربران با جمع آوری مبلغ 55 هزار دلار ، اسپانسر راننده مسابقات NASCAR شدند که میخواست با لوگوی دوج کوین رانندگی کنند، یکی دیگر از فعالیتهای خیر خواهانه این کاربران بودند.

نامحدود بودن دوج کوین

برخلاف سایر رمز ارز ها مثل بیت کوین و لایت کوین ، دوج کوین نامحدود است یعنی می توان آن را به صورت نامحدود استخراج کرد .یعنی دوج کوین هیچ وقت تمام شدنی نیست!

برای توضیح بیشتر این موضوع میتوان گفت که کلا 21 میلیون بیت کوین ه می توان استخراج کرد. این در حالی است که هم اکنون ، چیزی بیشتراز 120 میلیارد دوج کوین در حال گردش می باشد که طبق پیش بینی ها ، هر ساله به طور میانگین حدوداً 5.2 میلیارد دوج کوین به جمع کوین های موجود اضافه میشود.

همین امر سبب شده تا قیمت دوج کوین نوسانات زیادی نداشته باشد و در یک رنج قیمت بالا و پایین شود، چون میزان عرضه از تقاضا بیشتر است و اگر عکس این موضوع برقرار باشد ، قیمت با یک جهش ناگهانی روبرو خواهد شد.

تکنولوژی ارائه شده در دوج کوین

همان طور که میدانید اکثر ارز های دیجیتال براساس بلاکچین طراحی و ساخته شده اند ، دوج کوین هم از این قاعده مستثنی نیست ، یعنی اطلاعات تمامی تراکنش ها در یک دیتا بیس که با نام «لجر» شناخته می شود ،ذخیره و نگهداری می شود.

و این شبکه نیز در بستری غیر متمرکز ذخیره شده است ، تا کسی نتوانتد در آن دستکاری داشته باشد.

استخراج دوج کوین 

استخراج دوج کوین یعنی پروسه دریافت کردن دوج کوین تازه به ازای تایید و بررسی تراکنش ها بر روی بلاک چین دوج کوین میباشد که در نگاه اول خیلی ساده به نظر می آید ولی باید گفت فرایند پیچیده ای دارد.

فرایند استخراج دوج کوین دقیقا مثل قرعه کشی می باشد یعنی برای اینکه بتوانید  در قرعه کشی شرکت کنید، باید کار انجام دهید که این کار را رایانه ها و یانود ها انجام خواهند داد. این کار هم همان تایید و بررسی تراکنش ها می باشد.

در یک زمان ،رایانه های زیادی روی یک بلاک کار می کنند اما در آخر فقط یکی از آنها پاداش ارز جدید  را دریافت می کند. بنابراین استخراج کننده ای که ارز جدید را دریافت می کند، نودی یا یارانه ای است که وظیفه اضافه کردن بلاک جدید تراکنش ها را به بلاک های قدیمی دارد که  این پروسه  ، از طریق معادلات پیچیده ریاضی کامل می شود.

نودی برنده خواهد شد که توانسته باشد اول از همه این معادلات پیچیده ریاضی را حل کند. سپس بعد از آن خواهد توانست بلاک تازه از تراکنش های تایید شده را به بلاک چین اضافه یا متصل کند.

معرفی ارز دیجیتال دوج کوین

استخراج ارز دیجیتال دوج کوین به ترتیبی بود که گفته شد. که اگر دقت کنید میتوان دریافت که کمی استخراج دوج کوین با دیگر ارزها متفاوت است. این تفاوت ها شامل موارد زیر می شوند:

 

  • الگوریتم: هر ارز رمزنگاری ، مجموعه قوانین استخراج جدید مخصوص به خود را داراست.به این قوانین الگوریتم استخراج ، الگوریتم هش گفته می شود.

 

  • مدت بلاک: در واقع مدت زمانی است که طول می کشد تا بعد از تشکیل یک بلاک جدید ، تراکنش ها بررسی شده و به بلاک چین اضافه شوند.

 

  • سختی: سختی به صورت یک پارامتر عددی نشان داده می شود که بیانگر سختی استخراج هر بلاک جدید می باشد. بنابراین از طریق این عدد می توانید تحلیل کنید که باید چقدر کار انجام دهید تا بتوانید در قرعه کشی استخراج برنده شوید. این میزان سختی استخراج بسته به این که چه تعداد استخراج کننده در شبکه فعال هستند می تواند افزایش یا کاهش پیدا کند. همچنین سختی با توجه به پروتکل ارز برای ثابت نگه داشتن مدت یا زمان بلاک، تنظیم می شود.

 

  • پاداش: این مقدار ارز جدیدی است که به استخراج کننده به ازای حل موفق هر بلاک ارائه می شود.

 

دوج کوین به طور کلی به دو روش استخراج می شود:

  1. استخراج به روش انفرادی
  2. استخراج با استفاده از استخر استخراج

استخر استخراج دوج کوین  به عده ای از کاربران گفته می شود که با اشتراک گذاری قدرت محاسباتی خود ،باعث افزایش شانس دریافت جایزه تایید تراکنش ها می شود. زمانیکه یکی از نودها در یک استخر استخراج توانست یک بلاک را تایید کند، پاداش دریافت شده باید بین تمام کاربران یک استخر استخراج تقسیم خواهد شد.

روش استخراج دوج کوین و لایت کوین که با هم در سال 2014 ادغام شدند از طریق الگوریتم Scrypt می باشد ولی روش استخراج بیت کوین از طریق الگوریتم SHA-256 می باشد که سرعت استخراج دوج کوین و لایت کوین در مقایسه با بیت کوین خیلی زیاد است.

این تفاوت باعث شده است تا ماینر ها با رایانه های کم قدرت نیز به راحتی قادر به استخراج دوج کوین باشند. طرفداران لایت کوین و دوج کوین اعتقاد دارند که شبکه آنها در مقایسه با شبکه بیت کوین ، خیلی منصفانه تر می باشد، چون افراد زیادی می توانند استخراج را انجام دهند.

سخن پایانی 

در این مقاله سعی داشته ایم تا ارز دیجیتال دوج کوین را به شما همراهان عزیز معرفی کرده و مزایای آن و تفاوت های عمده این رمز ارز با دیگر رمز ارزها را بیان کنیم. امیدواریم شما هم با خواندن این مقاله دیده گسترده تری نسبت به ارز دوج کوین داشته باشید.

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *