تبریز فایننس

معرفی و بررسی آینده ارز دیجیتال APE

 معرفی و بررسی آینده ارز دیجیتال APE

ایپ کوین (ApeCoin) ارز دیجیتال محلی اکوسیستم کلکسیون توکن های NFT بورد ایپ یات کلاب است. اما رمز ارز Ape Coin چگونه کار می‌کند؟

 

ایپ کوین (ApeCoin) با نماد APE، یک ارز دیجیتال ERC-20 و حاکمیتی در اکوسیستم توکن‌های NFT بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club) است. این رمز ارز توسط سازمان خودگردان غیر متمرکز (DAO) ایپ کوین مدیریت می‌شود و پشتیبانی بنیاد آن را دارد. هولدرهای توکن Ape Coin قادر به رای‌دهی نسبت به پروپوزال‌های مطرح شده در دائو این رمز ارز هستند و به ویژگی‌های اختصاصی این اکوسیستم نظیر بازی‌ها، رویدادها و خدمات دسترسی خواهند داشت.

ارز دیجیتال ایپ کوین (APE) چیست؟

یوگا لبز (Yuga Labs)، سازنده کلکسیون NFT بورد ایپ یات کلاب، ایپ کوین را به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی تمام محصولات و خدمات جدید خود معرفی کرده است. بورد ایپ یات کلاب از زمان عرضه در آوریل 2021 (فروردین 1400) تا کنون، به یکی از بزرگترین کلکسیون‌های توکن غیر مثلی تبدیل شده و به جامعه و حامیان فعال خود شهره است. یوگا لبز مالکیت دو پروژه ان اف تی دیگر به‌نام کریپتو پانکس (CryptoPunks) و می‌بیتز (Meebits) را در اختیار دارد.

عرضه کل رمز ارز ApeCoin برابر با 1 میلیارد کوین است و ارز حاکمیتی و کاربردی مبتنی بر استاندارد ERC20 در اکوسیستم کلکسیون‌های ان اف تی بورد ایپ یات کلاب (BAYC) محسوب می‌شود. این اکوسیستم در واقع یک لایه پروتکل غیر متمرکز است که از جامعه APE ساخته‌شده روی وب3 پشتیبانی می‌کند.

رمز ارز ApeCoin چگونه کار می‌کند؟

توکن APE با هدف کمک به رشد اکوسیستم ایپ ساخته شده است. این رمز ارز توسط دائو Ape Coin مدیریت شده و پشتیبانی بنیاد آن را در دست دارد. دائو ایپ کوین یک سازمان خودگردان غیر متمرکز است که تمام هولدرهای این ارز دیجیتال می‌توانند در تصمیمات حاکمیتی آن شرکت کنند. در واقع هولدرها نسبت به نحوه تخصیص سرمایه اکوسیستم، تعیین قوانین حاکمیتی، انتخاب پروژه‌ها، شراکت‌ها و موارد دیگر تصمیم‌گیری می‌کنند. پس از رای‌دهی اعضای دائو نسبت به طرح‌های پیشنهادی، بنیاد ایپ اجرای این تصمیمات را پیگیری می‌کند.

بنیاد ایپ در واقع خادم حقوقی سازمان مستقل غیرمتمرکز این اکوسیستم است و رشد و توسعه ارز ApeCoin به صورتی عادلانه و غیرانحصاری را تسهیل می‌کند. در این بنیاد، شورای ویژه‌ای به نام بورد (Board) وجود دارد. وظیفه این شورا حصول اطمینان از پیاده‌سازی چشم‌انداز جامعه است. شورای بورد از 5 عضو از جامعه کریپتو و فنی شامل هم‌بنیان‌گذار ردیت، الکسیس اوهانیان (Alexis Ohanian) تشکیل شده است. اعضای اولیه این شورا به عنوان یک نهاد غیر متمرکز، تا پیش از رای‌دهی هولدرهای ارز ایپ کوین نسبت به اعضای جدید آن به صورت سالانه، به مدت 6 ماه در این راستا خدمت خواهند کرد.

رمز ارزهای ایپ کوین چه کاری انجام می‌دهند؟

توکن Ape Coin چندین هدف را در این اکوسیستم دنبال می‌کند. این ارز دیجیتال به‌عنوان یک توکن حاکمیتی، اجازه شرکت در دائو ایپ کوین را به هولدرهای خود می‌دهد. هولدرها همچنین قادر به دسترسی به ویژگی‌های انحصاری این اکوسیستم شامل بازی‌ها، کالاها، رویدادها و خدمات هستند.

این رمز ارز همچنین ابزاری برای مشارکت توسعه‌دهندگان خارجی در این اکوسیستم است. در واقع این افراد می‌توانند توکن ایپ را در خدمات، بازی‌ها و دیگر پروژه‌ها به عنوان یک مشوق استفاده کنند. مثلا، این توکن مشوقی برای کاربران بازی Benji Bananas است که توسط شرکت Animoca Brands توسعه داده شده است. بنجی بناناز دارای یک توکن ان اف تی به نام Benji Pass است که به مالکان آن اجازه می‌دهد تا در این بازی توکن‌های ویژه‌ای را کسب کنند که امکان تبدیل آن‌ها به ایپ کوین وجود دارد.

سرمایه گذاران معروف! و مجموعه APE

دنیای کریپتو سرمایه‌گذارن ثروتمند زیادی را در حوزه‌های مختلف به خود جذب کرده است. یکی از این حوزه‌ها مجموعه‌‌ی توکن‌های غیر قابل تعویض یا همان NFT است. یکی از جذاب‌ترین NFTها، APE است.

به گفته رسانه‌ها، ایلان ماسک یکی از NFTهای معروف این مجموعه که با نام قطعه ۱۸۳۷ شهرت دارد را با ارزش حدودی ۶۰۰ اتریوم خریداری کرده است. البته ایلان ماسک خود حرفی از این خرید نزده است؛ اما شواهد، صحت این داستان را تایید می‌کنند.

ثروتمند دیگری که به کلکسیون‌های APE علاقه نشان داده است؛ جاستین بیبر، خواننده جوان مشهور کانادایی است. وی قطعه ۳۰۰۱ را با قیمت ۱.۳ ملیون دلار خرید کرده است. افراد مشهور دیگری مانند تنیسور زن، سرنا ویلیامز و امینم سرمایه‌گذاری‌های چشم‌گیری در این بازار انجام داده‌اند. با این توضیحات تا حد خوبی با ارز دیجیتال ایپ کوین و درجه محبوبیت آن آشنا شده‌اید و احتمالا به فکر خرید این ارزدیجتال افتاده‌اید.

 Bored Ape Yacht Club #9055
یکی از کلکیسیون‌های NFT امینیم- Bored Ape Yacht Club #9055

افق پیشِ روی APE کوین

برای ارزدیجیتال جوانی مانند ایپ کوین، بسیار سخت است که بتوان پیش‌بینی دقیقی در مورد روند بازار این رمزارز داشت. اما با توجه به محصولات عرضه شده در اکوسیستم APE و همچنین موفقیت BAYC این‌طور به نظر می‌رسد که اگر یوگا لبز (Yuga Labs) در مدیریت پروژه، مشارکت فعالی داشته باشد، آینده درخشانی نصیب این ارز دیجیتال خواهد شد.

زمانی که ApeCoin به تازگی منتشر شده بود، قیمت آن تا ۹۰۰% افزایش یافت. پس از سقوط سریع به ۷ دلار و پایین تر، توکن به سطح بالای ۱۰ دلار بازگشت و در ماه گذشته بین ۱۰ تا ۱۴ دلار معامله شده است. در زمان نگارش این مقاله، APE اغلب در لیست دارایی‌های پرطرفدار قرار گرفته است.

نماد اختصاری ایپ کوین

با ارز دیجیتال ایپ کوین(APE) نماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد نماد اختصاری ایپ کوین، APE است که فقط کافیست با تایپ این نماد در نوار مربوط به قیمت رمزارزها در صرافی بیت پین، آن را جستجو کنید.

ایپ کوین توسط چه کسانی کنترل می‌شود؟

اگرچه ApeCoin DAO یک بنیاد غیرمتمرکز است که به طور کامل توسط دارندگان ApeCoin کنترل می‌شود، اما توسط شورای اختصاصی بنیاد APE که متشکل از متخصصان برتر در وب 3 و بازی است، نظارت می‌شود. در زیر به معرفی این افراد پرداخته‌ایم:

  • الکسیس اوهانیان ، Co-Funder
  • امی‌وو، رئیس سرمایه گذاری و بازی
  • ماریا باژوا ، Principle
  • یات سیو، بنیانگذار و CHAIRMAN
  • دین اشتاین بک، CEO و مشاور عمومی.

توجه داشته باشید که اعضای DAO هر 6 ماه یک بار توسط اعضای جدید شورا، انتخاب می‌شوند.

 

تجربه خرید مطمئن ارز دیجیتال در صرافی تبریز فایننس

بهترین کیف پول‌های APECOIN

یکی از بهترین کیف پول‌ها برای ایپ کوین، تراست ولت است.از ویژگی‌های کیف پول Trust Wallet این است که به کاربر اجازه می‌دهد تا کلیدهای خصوصی را در دستگاه خود که یکی از ویژگی‌های امنیتی بسیار مهم است، ذخیره کند. از دیگر خصوصیات تراست والت می‌توان مرورگر Web3 و صرافی داخلی که با همکاری شرکت کایبر نتورک (Kyber Network) ایجاد شده را نام برد، که امکان برقراری ارتباط با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا همان DApp‌ها را به طور مستقیم فراهم می‌کند.

از آنجایی که ApeCoin یک توکن ERC-20 است، می‌توانید از متامسک نیز برای خرید و معامله ارز دیجیتال ایپ کوین استفاده کنید. این کیف پول برای کسانی که فعالانه از زیرساخت Web3 مانند صرافی‌های غیرمتمرکز و بازی‌های بلاک چین استفاده می‌کنند، به خوبی کار می‌کند.

اگر در نظر دارید کوین‌های خود را در درازمدت ذخیره کنید و در عین حال از امنیت نهایی لذت ببرید، Ledger را انتخاب کنید. می‌توانید از این کیف پول برای ذخیره APE خود به همراه بیش از ۱۰۰۰ دارایی به صورت آفلاین استفاده کنید. در برنامه LedgerLive، می‌توانید ApeCoin را با استفاده از ابزار Swap که توسط ChangeNOW ارائه می‌شود، معامله کنید.

اکوسیستم ارز ایپ کوین متشکل از چه کلکسیون‌هایی چیست؟

اکوسیستم ایپ کوین از هولدرهای جامعه ارز ApeCoin ساخته شده و تمام محصولات و خدمات آن از این توکن استفاده می‌کنند. یوگا لبز یک شرکت وب 3 است که بیشتر به‌خاطر ساخت مجموعه توکن‌های ان اف تی بورد ایپ یات کلاب شناخته می‌شود. در ابتدای عرضه توکن APE، هولدرهای کلکسیون BAYC و MAYC، مشمول دریافت 15 درصد از عرضه توکن ایپ (برابر با 150 میلیون واحد) شدند. مجموعه کلکسیون‌های توکن NFT این اکوسیستم به صورت زیر هستند:

بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club)

بورد ایپ یات کلاب که در آوریل 2021 عرضه شد، اولین کلکسیون توکن ان اف تی در اکوسیستم ایپ بود.

نمونه میمون بورد ایپ یات کلاب

این مجموعه دارای 10,000 میمون منحصربه‌فرد ساخته‌شده روی بلاک چین اتریوم است و هر توکن ظاهر، استایل و کمیابی خاص خود را دارد که کاربرد ارز Ape Coin در این اکوسیستم را بهبود داده است.

میوتنت ایپ یات کلاب (Mutant Ape Yacht Club)

میوتنت ایپ یات کلاب یک کلکسیون ان اف تی متشکل از 20,000 نسخه جهش‌یافته از میمون‌های اصلی مجموعه BAYC است. در این مجموعه، 10,000 سروم جهش به هولدرهای توکن‌های اصلی مجموعه BYAC ایردراپ شد که 3 گروه سروم یک سری مشخصه کمیابی را به این توکن‌ها افزودند. هر هولدر توکن بورد ایپ یات کلاب با دریافت گروه خاصی از این سروم‌ها، قادر به ساخت انواع مختلف میمون‌های جهش‌یافته بود. هر BYAC نیز می‌توانست از یک نوع سروم واحد تنها یک جهش تولید کند و پس از اتمام فرآیند، سروم مربوطه از بین می‌رفت.

میوتنت ایپ یات کلاب

کلکسیون MAYC همچنین راهی برای استقبال از اعضای جدید جامعه ارز ApeCoin و اکوسیستم ایپ کوین بود. به همین خاطر است که پس از ایردراپ سروم جهش، 10,000 میمون جهش‌یافته دیگر هم برای فروش عمومی در اوت 2021 (مرداد 1400) عرضه شدند.

بورد ایپ کنل کلاب (Bored Ape Kennel Club)

بورد ایپ کنل کلاب (BAKC) مجموعه‌ای از توکن‌های سگ است که برای تمام اعضای کلکسیون BYAC در دسترس است. مالکان هر میمون، قادر به «سرپرسی» رایگان یک سگ به صورت تصادفی هستند و تنها باید هزینه کارمزد گس تراکنش مربوطه را پرداخت کنند. همانند میمون‌ها، 10,000 توکن ان اف تی سگ در مجموعه BAKC عرضه شدند که هر کدام مشخصه و کمیابی مختص به خود را دارند.

بورد ایپ کنل کلاب

سوالات متداول

  • از کجا ‌می‌توانم ایپ کوین بخرم؟

از صرافی‌های معتبر مانند بیت پین می‌توانید ایپ کوین را خریداری کنید.

  • آیا ApeCoin برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

برای ارزدیجیتال جوانی مانند ایپ کوین، بسیار سخت است که بتوان پیش‌بینی دقیقی در مورد روند بازار این رمزارز داشت. اما با توجه به محصولات عرضه شده در اکوسیستم APE و همچنین موفقیت BAYC این‌طور به نظر می‌رسد که اگر یوگا لبز (Yuga Labs) در مدیریت پروژه، مشارکت فعالی داشته باشد، آینده درخشانی نصیب این ارز دیجیتال خواهد شد.

جمع‌بندی

پس از عرضه ایپ کوین (ApeCoin) توسط یوگا لبز، جامعه این ارز دیجیتال در انتظار افزایش کاربردهای آتی آن است. مثلا، قابلیت استیکینگ برای هولدرها و کسب درآمد منفعل از رمز ارز Ape Coin، افزایش برنامه‌های گیم‌فای یا حتی همکاری‌ها با دیگر آی‌پی‌های تحت مالکیت این شرکت، از جمله این کاربردها هستند.

 

 

مجموعه تبریز فاینس بزرگترین برگزار کننده دوره بازار های مالی هست که میتوانید با شرکت در دوره ها مجموعه از لذت درآمد دلاری بهره ببرید.

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *