تبریز فایننس

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند. شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال و امنیت

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال : از آن جایی که طی سال های اخیر استقبال مردم از ارزهای دیجیتال افزایش یافته است، صرافی های ارز دیجیتال به یک هدف جذاب برای هکرها تبدیل شده اند. معاملات آنلاین در معرض تهدیدهای متعدد امنیت اطلاعات است و اعتماد مصرف کننده به معاملات آنلاین تحت تأثیر میزان امنیتی است که برای استفاده کننده فراهم می شود.

 

ساز و کارهای رمزگذاری، حفاظت، احراز هویت و تأیید به عنوان برخی عوامل پشتیبان امنیت اطلاعات مطرح می شود. سرمایه گذاران درک و تصویری نسبتا مشخص از امنیت دارند و هنگامی که این تصورات تأیید می شود، اعتماد آنها افزایش می یابد و در نتیجه از خدمات آنلاین استفاده می کنند، اما در صورتی که خدشه ای در تصورات امنیتی شان رخ دهد، آن بستر را بلافاصله رها می کنند. به همین جهت معیار امنیت، معیاری تعیین کننده در بقای یک بستر و صرافی آنلاین است. برای بررسی امنیت یک صرافی باید به سابقه، شهرت، مدیران اجرایی، بیمه بودن یا نبودن، سیستم عامل و فرآیند احراز هویتی آن دقت شود.

 

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال و رابط کاربری

 

رابط کاربری اولین گام در ارتباط گرفتن و تاثیر گذاری بر مشتریان و مخاطبان است. هدف طراح رابط کاربری این است که خدمات و محصولات را به زیباترین، بهترین، جذاب ترین، آسان ترین و کارآمدترین صورت به نمایش بگذارد. هر چقدر کاربر در هنگام استفاده از یک صرافی احساس بهتری داشته باشد، موفقیت بیشتری را در معاملات خود کسب خواهد کرد. فرآیندهایی مانند تجارت، مبادله و خرید کریپتوکارنسی باید به راحتی و سریع در یک صرافی ارز دیجیتال صورت پذیرد تا کاربر را راضی نگه دارد.

 

 

این موضوع به توانایی ها و نوع طراحی یک سیستم آنلاین بستگی دارد تا بتواند یک سیستم کاربر پسند ارائه دهد که خدمات معامله موثر و همچنین دانش و اطلاعات کافی را به سرمایه گذاران ارائه نمود و حتی برای آنها به عنوان یک سیستم پشتیبان تصمیم عمل کند. بنابراین شناسایی و پیاده سازی قابلیت های اساسی و ویژگیهای طراحی مورد نیاز سرمایه گذاران برای انجام معاملات آنلاین بسیار مهم است

 

ارائه رابط کاربری مناسب جهت انجام خدمات و هشدار دادن به کاربران در مورد در دسترس بودن اطلاعات، استفاده از پست الکترونیکی، پایانه های تلفن همراه و همچنین تعامل با سرویس های دایرکتوری خارجی و غیره تنها بخشی از وظایف یک سیستم معاملات آنلاین است

 

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال و خدمات پشتیبانی

 

در تعریف خدمات پشتیبان چنین عنوان می شود که هر گاه رابطه با مشتری وجود داشته باشد باید خدمات پشتیبانی نیز انجام پذیرد، در هنگام بروز مشکل و یا در هنگام نیاز به راهنمایی، همواره مشتریان به بخش پشتیبانی محصول یا خدمت مراجعه می کنند، لذا پشتیبانی سریع و دقیق یکی از مهم ترین پارامترهای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال است.

 

کیفیت حساب های ارائه شده توسط کیفیت گزارش های مالی و صورتهای حساب، کیفیت خدمات ارائه شده از طریق سیستم های تلفنی خودکار و یا از طریق تماس مستقیم با مشتریان، از جمله عوامل رضایت مشتری از خدمات پشتیبانی مربوط به یک سیستم مالی به شمار می رود. شایان ذکر است که همواره باید کانال های ارتباطی برای تماس با کارگزار آنلاین وجود داشته باشد.

 

 

حضور پشتیبان در کنار یک معامله گر هرچند حرفه ای، آرامش خیال و رفع به موقع موانع کسب در آمدی وی کمک می کند حتی بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا کارمزدهای بالاتر پرداخت کنند ولی همواره از پشتیبانی های آنلاین و به لحظه استفاده نمایند. یک صرافی ارز دیجیتال می تواند از راه های متعددی خدمات پشتیبانی خود را برای مشتریان انجام دهد، مواردی نظیر تماس های تلفنی، چت آنلاین، کامنت های بلاگ، لایوهای پرسش و پاسخ اینستاگرام و غیره می توانند منجر به رضایت مندی بیشتر کاربر گردند.

 

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال

 

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال و حجم معاملات

 

هر چه حجم معاملات بیشتری در یک صرافی وجود داشته باشد، احتمال نوسانات و دستکاری در آن کمتر می شود (جیانگ و لیانگ، ۲۰۱۷). حجم معاملات با طول عمر مبادلات مرتبط است و در صرافی هایی که حجم معاملات بیشتری دارند، سفارشات خرید و فروش زودتر تایید خواهد شد. در صورتی که در صرافی های کوچک تر ممکن است خریداری برای سفارش فروش وجود نداشته باشد .

 

حجم معاملات بازار، پویایی و سیالیت و همین طور شکاف قیمتی از جمله عوامل مهم در صرافی ارز دیجیتال تلقی می شوند. در معاملات بزرگ، حجم معاملات عاملی مهم است. اگر در یک بازار، قیمت ها با کارمزدها مناسب باشند اما حجم مناسبی در سفارش ها وجود نداشته باشد، باید تعداد زیادی از سفارش ها با حجم کم برداشته شود که این اقدام باعث افزایش هزینه های کاربر می گردد.

 

در صورتی که حجم معاملات یک بازار یا صرافی پایین باشد زمان بیشتری برای صورت پذیری کامل یک سفارش و تبدیل دارایی نیاز خواهد بود، این افزایش زمان در صورتی که هزینه صرافی نیز کم باشد با مفهوم هزینه زمانی، سود حاصل را بی اثر می کند.

 

اگر صرافی دارای حجم معاملات بالایی باشد، این بدان معناست که کاربران بیشتری در آن صرافی حضور دارند و مردم واقعا به این پلتفرم اعتماد دارند. از طرفی هر چه حجم معاملات بیشتر باشد، سرعت نیز بیشتر است و این نشان دهنده آن است که در صورت وجود سرعت کافی، همیشه قیمت های رقابتی برای تجزیه و تحلیل و معامله وجود دارد و کسب سود از این بستر امکان پذیر است. اگر کاربر صرافی ای را انتخاب کند که در تمامی معیارها مناسب باشند ولی حجم معاملات در آن صرافی کم باشد، خرید و فروش ارز دیجیتال در آن بسیار سخت است و معاملات با قیمت ها و ارزش های واقعی صورت نمی گیرد.

 

تعداد رمز ارز های قابل معامله

 

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب صرافی اهمیت دارد تعداد و تنوع ارزهایی است که صرافی ارز دیجیتال از آن پشتیبانی می کند. تنوع در جفت ارزهای قابل معامله در یک بازار به جذابیت معاملاتی در آن بازار کمک خواهد کرد. یکی از راههای کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال زمانی است که برخی ارزها رشد کرده اند ولی یک ارز دیجیتال از رشد بازار جا مانده است.

 

در این هنگام تبدیل سایر ارزهای دیجیتال به ارز دیجیتال جا مانده از بازار، سود خوبی را نصیب کاربر خواهد کرد. به معامله ای که بتوان در آن دو ارز دیجیتال را به صورت مستقیم به یکدیگر تبدیل کرد، معاملات جفت ارز می گویند، وجود این قابلیت در صرافی های ارز دیجیتال نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال

 

کارمزد معامله

 

یکی از نکات مهم در انتخاب یک اکسچنج، کارمزد معاملات در آن است. میزان کارمزد در هر صرافی متفاوت است. تمامی صرافی های ارزدیجیتال برای انجام مبادلات، مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می کنند. یکی از ابتدایی ترین مسائلی که برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال باید مورد توجه قرار گیرد قوانین مرتبط با کارمزد و قیمت گذاری در اکسچنجهای متفاوت است و هر چه کارمزد صرافی کمتر باشد، هزینه های کاربر نیز کاهش پیدا می کند.

 

 

دقت نکردن به میزان کارمزد ممکن است باعث شود کارمزد یک معامله آنقدر زیاد شود که سود کاربر را تحت الشعاع قرار دهد. بعضی از صرافی ها میزان ثابتی کارمزد را برای هر معامله تعریف کرده اند و بعضی کارمزدهای وابسته به میزان معامله و یا نحوه پرداخت از طریق شارژ حساب، کارت بانکی با اعتباری و غیره را بیان می کنند.

 

علاوه بر کارمزد معاملات در یک صرافی، کارمزد انتقال نیز باید مورد توجه قرار گیرد. کارمزدهای انتقال از جمله مهم ترین پارامترهای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال هستند زیرا هزینه های برداشت و واریز کاربران در هر تراکنش را تعیین می کنند.

 

تعیین وزن معیارها

 

در این بخش وزن هر یک از معیارهای امنیت، کاربر پسند بودن، خدمات پشتیبانی، حجم معاملات، تعداد ارزهای قابل معامله و کارمزد معامله صرافی بایننس را از طریق مصاحبه با خبرگان و مراجعه به سایت های اطلاعاتی معتبر تعیین شد که نتایج آن بصورت خلاصه در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

 

نکاتی مهم در انتخاب صرافی ارزدیجیتال

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

 

شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *