تبریز فایننس

نکات مهم و اساسی برای تحلیل تکنیکال !

نکات مهم و اساسی برای تحلیل تکنیکال : هرگز با ترس و وحشت، خرید و فروش نکنید. حتی اگر نتوانستید در اوج بفروشید یا در ارزانی بخرید، منتظر ارزبک باشید تا موقعیت خود را رها کنید. هر تحرک پرسرعتی با جهشی کوچک مواجه خواهد شد.

 

بر اساس آن چیزی مبادله کنید که نمودار ارائه می دهد و نه بر اساس آن چیزی که تعصب به شما پیشنهاد می کند. اگر پروژه ای را دوست داشته باشیم، ممکن است فقط و فقط الگوهای گاوی را ببینیم! همواره سعی کنید بدون دخالت احساسات به نمودارها نزدیک شوید و خود را به سکه هایتان نچسبانید.

 

اگر ورود خوبی را از دست دادید، نترسید. فرصتهای زیادی در بازار وجود دارند که اگر فرصت های قبلی عملی نشده باشند، یکی دیگر را پیدا خواهید کرد.

سعی کنید از سایر مبادله کننده ها یاد بگیرید ولی به صورت کورکورانه از آنها دنباله روی نکنید. اینکه به دنبال دریافت الهام باشید خوب است؛ ولی هیچ چیز نمی تواند به سیستمی که برای شما کار می کند؛ اختلالی وقتی شروع می کنید، سعی کنید در بازه های زمانی طولانی از یک روز تا حتی یک هفته مبادله کنید. این بازه ها برای مبادله کننده هایی که بی تجربه هستند، دقیق تر و کم خطرتر هستند.

 

از تحلیل تکنیکال ساده استفاده کنید؛ هر چه از شاخص های کمتری استفاده کنید، زودتر یاد می گیرید که هر حرکت قیمتی را بخوانید. در هیچ وضعیتی به دستهای خاص از ابزارها نیاز ندارید تا بتوانید نمودار تحلیل کنید. آنها باید به عنوان ابزاری برای کمک عمل کنند و نه به عنوان یک الزام؛ همان طور که شمع های ساده برای بیان حرکات قبلی و ارزیابی قدرت روند فعلی، از کاربردهای ساده خود فراتر رفتند.

 

نکات مهم و اساسی برای تحلیل تکنیکال

 

نکات مهم و اساسی برای تحلیل تکنیکال

 

بعد از چند شکست ناامید نشوید. هر مبادله کننده، رگه ای از شکست دارد که در آن هر حرکتی منجر به شکست می شود. مهم است که مقاوم باشید و استراتژی خود را رها نکنید (البته به شرط اینکه آن استراتژی در گذشته موفقیت آمیز بوده باشد. اگر به نمودارهای خود اعتماد نداشته باشید، خود را همراه با نمودارهای دیگران خواهید دید که به میزان قابل ملاحظه ای شما را به عنوان معامله گر محدود می کند.

 

در نهایت می خواهیم فهرستی از اقدامات را ارائه کنیم که لازم است به هنگام نزدیک شدن به تحلیل تکنیکال سکه ای خاص انجام شوند. به این فهرست، مانند یک برگه ی تقلب توجه کنید.

 

جفت و بازه زمانی را انتخاب کنید؛ جفت مبادلاتی را با بیشترین حجم چک کرده و بازه زمانی خود را انتخاب کنید (توصیه می کنیم در ابتدا به دنبال بازه زمانی روزانه باشید حتی اگر برای یک نوسان سریع، داخل بازار شده اید. این اقدام، این امکان را برای شما فراهم می آورد که از تمایل کلی باخبر شوید). نمودار مبادله با بیشترین حجم را نیز تحلیل کنید.

 

حمایت و مقاومت را ترسیم کنید؛ نواحی حمایت و مقاومت را پیدا کنید. نقطه ای از روند را که قیمت، اخیرا در آنجا بوده است را بررسی کنید.

حجم و الگوهای بالقوه را تحلیل کنید؛ بررسی کنید که آیا الگوهای معروفی در حال شکل گیری هستند یا خیر، الگوهایی که می توانند حرکت را پیش بینی کنند. در این حین، حجم را تحلیل کنید تا درست بودن الگو یا حرکت اخیر روشن شود.

 

با استفاده از شاخصها به دنبال سیگنال های اضافی باشید؛ برای تأیید بیشتر ایده ی مبادله ای خود، از شاخص هایی استفاده کنید که ادعای شما را پشتیبانی می کنند. به دنبال واگرایی ها، باندهای فشرده بولینگر یا تلاقی های EMA باشید. تصمیم بگیرید که آیا سیگنال های موجود برای انجام یک مبادله کافی هستند یا خیر.

 

نکات مهم و اساسی برای تحلیل تکنیکال

 

سفارش های خود را تنظیم کنید؛ بازار را نخرید ولی سفارش های خرید و فروش خود را در حمایت مقاومت انتخاب خود قرار دهید. سفارش ها را رها کنید تا پر شوند. اگر این اتفاق نیفتاد، به دنبال فرصتی دیگر باشید. اگر سفارش های خرید را تنظیم کردید، توقف ضرر را نیز فراموش نکنید.

 

قطعا بعد از این مقاله شما باید قادر به ارزیابی پتانسیل بلندمدت و کوتاه مدت پروژه ها از هر دو منظر تحلیل بنیادی و تکنیکال باشید. البته باید برای افزایش اطلاعات در این زمینه ، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را به صورت تخصصی فرا بگیرید.

 

 

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

 

همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان فارکس در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در دوره فارکس تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

 

 

 

 

 

 

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *