تبریز فایننس

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم؟

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم : برای معاملات سودمند با الگوی کندل استیک، باید سه مولفه مهم زیر را در نمودار در نظر داشته باشید.

 

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم و بررسی روند

 

اگر به هر نموداری نگاه کنید متوجه خواهید شد که گاهی اوقات بازار به روشنی در یک جهت حرکت می کند و گاهی به صورت رنج حرکت می کنند.

صادقانه بگویم، معامله ی الگوی کندل پوشان با روند ساده ترین راه برای کسب پول در بازار است.

نیازی نیست که در مورد تجزیه و تحلیل تکنیکال اطلاعات زیادی داشته باشید تا مشخص شود که بازار روند تر است یا خیر.

آن را ساده کنید. اگر بازار سریهای سقف ها و کف بالاتر داشته باشد،بازار صعودی است و اگر یک سری سقف ها و کف های های پایین تر داشته باشد. به سادگی بازار نزولی است.

 

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم

تصویر بالا یک روند صعودی شفاف را نشان می دهد، شما نیازی به استفاده از یک اندیکاتور برای تعیین این که آیا بازار روند دارد یا خیر، ندارید، فقط به نمودار خود نگاه کنید و سعی کنید مفهوم سقف و کف بالاتر یا پایین تر را اعمال کنید.

زمانی که نمودار خود را آنالیز می کنید، به خاطر داشته باشید که بازارها در روندها حرکت می کنند، و معامله با روند مهم ترین عامل در تحلیل تکنیکال شماست، هیچ وقت سعی نکنید با آن مبارزه کنید یا آن را کنترل کنید، در غیر این صورت شما برای انجام این کار، هزینه ی زیادی پرداخت خواهید کرد.

 

شما نمی توانید در تمام شرایط بازار پول به دست آورید، مهم نیست که سیستم معاملاتی شما چه اندازه قدرتمند است، باید به اندازه کافی صبور باشید و اجازه دهید که بازار به شما بگوید که به کدام مسیر حرکت می کند.

 

معامله گران موفق می گوینده روند دوست شما است، و اگر می خواهید در معاملات الگوی کندل پوشان حرفه ای شوید، اولین قانون شما پیروی از مسیر بازار است، به عبارت دیگر، روند باید بهترین دوست شما باشد.

 

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم و بررسی سطح بازار

 

هنگامی که یک روند صعودی یا نزولی به وضوح تعريف پذیر را پیدا کردید، گام بعدی شناسایی مهم ترین سطوح در بازار است منظورما قوی ترین حمایت و مقاومت است.

 

اگر قیمت یک سطح حمایتی را تست کند و توقف کند. این نشانه ای است که خریداران در آنجا هستند، این منطقه توسط تمام شرکت کنندگان در بازار تحت نظارت قرار می گیرد، زبرا یک فرصت خرید بزرگ را نشان میدهد.

 

بالعکس، اگر قیمت ها یک سطح مقاومت را تست کرده و در یک روند صعودی توقف کنند، این یک سیگنال واضح از قدرت فروش در بازار است.

مثال زیر نشان می دهد که چگونه شرکت کنندگان در بازار با سطوح حمایت و مقاومت تعامل دارند:

این سطوح اشکال مختلفی از قبیل: خطوط روند، کانال ها، پرچم ها، مثلث ها … دارد و توانایی شما برای شناسایی آن ها در نمودار خود، به بافتن سطوح بهتر قیمت در بازار کمک خواهد کرد.

در بازارهای روند دار، هنگامی که قیمت ها از سطح مقاومت بگذرند، مقاومت می تواند تبدیل به حمایت شود، تصویر زیر را ببینید که چگونه الگوی کندل پوشان را با حمایت و مقاومت در یک روند صعودی یا نزولی نشان می دهد:

 

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم

 

ابزارهای تکنیکال دیگری وجود دارند که می توانند به ما در پیدا کردن بهترین سطوح در بازار مانند: عرضه و تقاضا، میانگین متحرک، و نسبت اصلاحی فیبوناچی کمک کنند.

 

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم و بررسی سیگنال

 

سیگنال در اینجا الگوی کندل پوشان است؛ شما می توانید همان قوانین معامله ی الگوی کندل داخلی را اعمال کنید.

 

توانایی شما برای شناسایی یک کندل پوشان در یک سطح کلیدی در یک روند صعودی یا نزولی واضح احتمال ایجاد یک معامله که برنده را به شدت افزایش خواهد داد.

 

مثال دیگری در زیر ملاحظه کنید:

 

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم

 

 

معاملات کندل پوشان با میانگین متحرک

 

معاملات کندل پوشان با میانگین متحرک ها استراتژی معاملاتی سوداوری را به وجود می آورد، با این حال، فقدان دانش در مورد استفاده از میانگین متحرک می تواند به شدت به حساب معاملاتی شما آسیب برساند.

معامله گران از میانگین متحرک به روشهای مختلف استفاده می کنند:

1. به عنوان یک ابزار دنبال کننده ی روند برای شناسایی جهت روند، آن ها بازار را وقتی که قیمت ها بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هستند، می خرند. و بازار را زمانی که کم تر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ است، می فروشند.

 

برای تعیین اینکه آیا بازار در اشباع خرید یا اشباع فروش است، فقط ببینیم که چگونه قیمت ها با میانگین متحرک تعامل دارند، برای مثال، در یک روند صعودی، اگر قیمت ها از میانگین متحرک فاصله بگیرند. این نشانه ای از این است که بازار در اشباع خرید است .

 

2. پیش بینی روند، تغییر با استفاده از استراتژی تقاطع، اگر میانگین متحرک ها از روی یکدیگر عبور کننده سیگنال بازگشتی روند است.

مانند هر سیستم معاملاتی، میانگین متحرکه معایبی دارد؛ به همین دلیل است که شما باید بدانید چگونه از آن در شرایط مناسب بازار استفاده کنید.

 

این ابزار تکنیکال معامله گری برای تمام بازارها کاربرد ندارد، هرگز سعی نکنید از آن در بازارهای رتج با غیرقابل معامله استفاده کنید چون شما سیگنال های کاذب زیادی دریافت خواهید کرد و به طور قطع حساب معاملاتی خود را نابود خواهید کرد.

 

بهترین دانش معاملاتی ، با استفاده از میانگین متحرک به عنوان یک حمایت و مقاومت پویا در بازارهای روند داره در ترکیب با الگوی کندل پوشان، بهترین راه برای کسب پول در بازار است.

این استراتژی بسیار ساده است، ما از میانگین متحرک ساده ۲۱ و ۸ در چارچوب های زمانی روزانه و ۴ ساعته استفاده خواهیم کرده یک بازار صعودی یا نزولی را تعریف خواهیم کرد و به سادگی زمانی می خریم که قیمت به میانگین متحرک بازگردد و الگوی کندل پوشان شکل گیرد.

 

چگونه از سیگنال های رفتار قیمتی کندل پوشان استفاده کنیم

بالعکس، اگر میانگین متحرک رو به پایین است، نشان می دهد که بازار یک روند نزولی دارد، ما زمانی که قیمت به میانگین متحرک برمی گردد، می فروشیم.

 

عکس زیر نشان میدهد که چگونه قیمت ها با میانگین متحرک به عنوان سطح مقاومت پویا تعامل دارند و چگونه الگوی کتدل پوشان تفش یک تنظیمات معاملاتی با احتمال موفقیت بالا را نشان میدهد.

 

 

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *