تبریز فایننس

نحوه ترید با مثلث ها

نحوه ترید با مثلث ها

نحوه ترید با مثلث ها : یکی از مباحث پر طرفدار پرایس اکشن ، موضوع مثلث هاست ، اما سرمایه گذاران و معامله گران درباره این که مثلثها نشانگر چه موضوعاتی هستند ، تفکرات اشتباهی دارند و چگونه باید آنها را درست تفسیر کرد وجود دارد. مثلث ها  درباره تغییر جهت مومنتم ها و بالانس بین خریداران و فروشندگان و داینامیک بازار ، چیزهای زیادی را به سرمایه گذار بیان می کند!


یک مثلث بیانگر چه موضوعاتی است؟
یک مثلث مطالب زیادی در مورد بازار و موقعیت کنونی آن به شما می گوید. آسان ترین راه برای فهمیدن مثلث ها دقت کردن به یک مثال خارج از دنیای تریدری می باشد. زمانیکه یک توپ را به بالا پرتاب کنیم بعد از مدت زمان مشخصی به زمین بازخواهد گشت ،با هر بخورد به زمین دوباره کمی به سمت بالا حرکت می کند اما رفته رفته میزان این حرکت کمتر شده و در نهایت توپ روی زمین متوقف می شود.

بنابراین توپ انرژی جنبشی خود یا همان مومنتوم را از دست می دهد و جاذبه زمین هر سری توپ را به سمت زمین میکشد.این کار تا زمانی ادامه می یابد که این انرژی تمام شود و توپ متوقف شود.

 

نحوه ترید با مثلث ها

 

نحوه ترید با مثلث ها و مثلث ها در دنیای تریدری:


در دنیای تریدری این مطلب تقریبا به همین صورت عمل می کند. مثلث های مختلفی وجود دارد، اما ما بر روی مهم ترین آنها تمرکز می کنیم
مثلث نا متقارن . تصویر زیر به ما نشان می دهد هر برخورد قله (high) پایین تری دارد. در مدت زمان مشابه، قله ی پایین تر جدید به قدرتمندی قله قبلی بالا نمی رود. به طور واضح و آشکار، قله ها به سمت پایین سریعتر می آیند. قیمت در حال از دست دادن انرژی صعودی خودش می باشد و هر بار که قیمت سعی می کند تا به قله ی بالاتری برود، با سرعت بیشتری به سمت پایین کشیده می شود.

 

مثلث ها مظهر جدال ( عدم توازن) بین پوزیشن های خرید و فروش هستند. دانستن اینکه چگونه آنها را به عنوان یک سناریو تفسیر کنیم می تواند به شما در زمینه فرآیند تصمیم گیری کمک کند . به فهم شما درباره داینامیک بازار عمق ببخشد.

 

البته، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، مثلث های نامتقارنی هم وجود دارند که نشان دهنده سیگنال صعود پرقدرت هستند. واضح است که قیمت به داخل محدوده مقاومت با قدرت زیاد حرکت می کند. هر بار که قیمت به سمت پایین می رود، خریداران بر بازار غلبه کرده و قیمت را به سمت مقاومت برمی گردانند. این قضیه نباید با الگو دو قله ( دابل تاپ) اشتباه گرفته شود هرچند که در ظاهر خیلی شبیه هم به نظر می رسد.

 

 

مثلث ها و از دست دادن انرژی یا مومنتم سه موضوع درباره نحوه ترید با مثلث ها:


تصویر زیر توضیح می دهد که چگونه یک مثلث نشان می دهد که قیمت در حال از دست دادن انرژی می باشد. هر بار قیمت محدوده حمایتی را لمس می کند، همانطور که اندیکاتور
MACD هم نشان می دهد قیمت چگونه به میزان کمتری به بالا برمیگردد. قبل از اینکه قیمت این محدوده حمایتی را بشکند، چندبار خط روند فوقانی را لمس کرده ولی موفق به شکست آن نمی شود. درنظرگرفتن این نکات به ما زودتر نشان می دهد که احتمال شکست خط پایینی نسبت به شکست خط روند فوقانی بیشتر است.

 

نحوه ترید با مثلث ها

 

تصویر بعدی مثال دیگری درباره نحوه افزایش انرژی صعودی قیمت پس از هر بار برخوردش با سطح مقاومت را به ما نشان می دهد. می بینید که اکثر افراد سطح 10000 را در سهام dax زیرنظر داشتند و هر روز انتظار داشتند که قیمت از این سطح مجدد برگردد و نزول کند. مثلث نهایی به طور واضح نشان می دهد که در آینده نزدیک قیمت موفق به شکست این سطح خواهد شد.


قیمت چندین بار به این سطح برخورد کرده و هر بار که نزول کرده است این نزول با عمق کمتر
ی بوده است. در همان زمان ، اندیکاتور rsi تایید می کند که قیمت در حال از دست دادن انرژی نزولی خودش می باشد. بله، فروش در سطح 10000ممکن است به عنوان یک موقعیت مناسب ترید ارزیابی گردد، اما پول واقعی و روند اصلی بازار بعد از شکست مثلث بوده است.

 

نحوه ترید با مثلث ها

 

مثال آخر نیز یک کف که چند بار لمس شده به همراه یک خط روند نزولی را نشان می دهد. به طور خاص نزول ها همگی کندل هایی هستند که شادوی آنها از محدوده بالا عبور کرده است. تلاش های چندباره برای شکست این سطح بالا باعث خطا در آماتورها شده و همچنین نشان دهنده تضعیف خریداران می باشد. هرچند تمام مواردی که اشاره شد به ما شکست خط پایین را نشان میدهد اما سیگنال نهایی تا زمانی که قیمت این سطح حمایتی را با یک کندل قرمز بزرگ نشکسته صادر نمی شود.

 

نحوه ترید با مثلث ها

 

در چه زمان هایی بر اساس مثلث ها ترید نکنیم

مثلث ها دارای مفهوم عالی برای ترید هستند اما گاهی بی اعتبار می شوند. اگرچه، بزرگترین اشتباه تریدرها زمانی اتفاق می افتد که قبل از شکست مثلث وارد ترید می شوند. به تصویر زیر نگاه کنید. بر اساس مثلث قبلی و آنالیز انرژی و مومنتم، چیزی که انتظار می رود این است که مثلث به سمت پایین شکسته شود. قله های سریعتر به پایین آمده و قیمت به سمت خط روند پایینی با سرعت بیشتری حرکت می کند. اما این شکست رو به پایین اتفاق نیفتاده و قیمت مثلث را به سمت بالا شکسته است.

 

نحوه ترید با مثلث ها

 

تصویر فوق به ما نشان می دهد که اولا مثلث ها آیه وحی نیستند و گاهی ممکن است بی اعتبار شوند. ثانیا، سیگنال واقعی یک مثلث زمانی صادر می شود که خط روند آن بشکند نه قبل از آن. بعلاوه، شکست یک خط زمانی معتبر است که قیمت در بیرون آن مثلث بسته شود و بیرون از آن بماند. انتظار برای شکل گیری یک کندل کامل در خارج از مثلث ممکن است باعث شود بخشی از ترید را از دست بدهید اما در عوض شما را از به دام افتادن در شکست های نامعتبر به خوبی در امان نگه خواهد داشت.

 

جمع بندی مطالب در مورد نحوه ترید با مثلث ها در اینجا مهمترین نکات در مورد مثلث ها و مفاهیم مربوط به آنها را بیان می کنیم :

 

شیب و زاویه خطوط روند را آنالیز کنید.

زاویه و شکل قله ها و کف ها مظهر توازن یا عدم توازن بین خریداران و فروشندگان می باشد. عموما یک مثلث نشان دهنده از دست رفتن انرژی قیمت در یک سمت می باشد.

قبل از شکل گرفتن مثلث دابل تاپ ها و شکست های نامعتبر فرق زیادی دارند.

اندیکاتور rsi یا macd می تواند به شما در اندازه گیری انرژی الگوی مثلثی کمک کند.

اغلب اوقات مثلث ها سیگنال خطا می دهند. نکته اصلی این است که منتظر تایید شکست بمانید.

 

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

 

 

 

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *