تبریز فایننس

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم؟

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم : اگر بتوانید یک بازار روند دار را شناسایی کنید، برای شما معامله کردن آن آسان خواهد بود. اگر بازار صعودی است، شما به دنبال یک فرصت خرید هستید، زیرا باید بر اساس روند معامله کنید، و اگر بازار نزولی باشد، باید به دنبال یک فرصت فروش باشید.

 

 

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم و چه زمانی ، برای ورود به یک بازار روند دار مناسب است؟

 

 

بازار روند دار با دو ویژگی مهم مشخص می شود، حرکت اول: حرکت آئی ، و دومی: حرکت اصلاحی نامیده میشود.مثال زیر را ببینید تا بهتر متوجه شوید که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم.

 

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم

 

همانطور که می بینید، بازار در حال ساخت سقف ها و کفه های بالاتر است که نشان دهنده یک بازار صعودی است، اگر شما این بازار را ببینید، به خرید آن فکر می کنید. اما همانطور که می توانید ببینید که بازار دو حرکت متفاوت دارد، حرکت اول یک حرکت آنی است، و دومی یک حرکت بازگشتی یا یک حرکت اصلاحی است.

 

معامله گران حرفه ای نحوه حرکت بازارها را درک می کنند؛ آن ها همیشه در آغاز یک حرکت آنی هستند و در پایان آن سود می برند.

 

این دلیلی است که چرا بازار حرکت آنی را در جهت روند به حرکت در می آورد و قبل از اینکه حرکت آنی دیگری داشته باشد، اصلاح میکند. اگر شما از نحوه حرکت بازار آگاه باشید، خواهيد دانست که بهترین مکان برای خرید، در آغاز یک حرکت آنی است، معامله گرانی که بازار صعودی را در آغاز یک حرکت اصلاحی خریداری می کنند، توسط معامله گران حرفه ای گرفتار میشوند، و درک نمی کنند که چرا بازار پیش از حرکت در جهت پیش بینی شده، حد ضررشان را فعال کرده است.

 

 

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم

 

تصویر بالا یک بازار نزولی را نشان می دهد، همان طور که می توان درک کرد، بهترین تصمیم معاملاتی، فروش بازار در آغاز یک حرکت آنی است.اگر در حرکت اصلاحی معامله کنید، توسط معامله گران حرفه ای گیر خواهید افتاد و معامله خود را خواهید باخت.

 

اکنون ما میدانیم که چگونه روندهای صعودی و نزولی را شناسایی کنیم، و چگونه بین حرکت آنی و حرکت اصلاحی تمایز قائل شویم این برای شما به عنوان یک معامله گر رفتار قیمتی بسیار مهم است.

 

 

چگونه شروع حرکت آنی برای ورود به بازار در زمان مناسب با معامله گران حرفه ای را شناسایی کرده، و از گرفتار شدن در حرکت اصلاحی اجتناب کنید؟

 

 

برای پیش بینی شروع حرکت آنی در یک بازار روند دار، باید از سطوح حمایت و مقاومت استفاده کنید.بنابراین، سطوح حمایت و مقاومت چه هستند و چگونه میتوان آن ها را روی نمودارهای خود رسم کرد؟ این چیزی است که در بخش بعدی خواهیم دید.

 

سطوح حمایت و مقاومت حمایت و مقاومت مناطقی هستند که در آن خریداران و فروشندگان مقداری تعادل پیدا می کنند، آن ها نقطه عطفی در بازار هستند.سطوح حمایت و مقاومت زمانی شکل می گیرند که قیمت ها باز گردند و تغییر جهت دهند، و قیمت اغلب به این سطوح حمایت و مقاومت احترام می گذارد، به عبارت دیگر، آن ها تمایل دارند تا افزایش قیمت را تا زمانی که قیمت از آن ها عبور کند، مهار کنند.

 

در بازارهای روند داره حمایت و مقاومت از نقاط نوسان شکل گرفته است. در یک روند صعودی نقطه نوسان قبلی به عنوان یک سطح حمایتی عمل می کند، و در یک روند نزولی سطح نوسان قدیمی به عنوان یک سطح مقاومت عمل می کند.مثال زیر را ببینید تا بیشتر یاد بگیرید.

 

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم

 

 

تصویر بالا نشان می دهد که چگونه نقطه نوسان قبلی به عنوان یک سطح حمایتی بعد از شکست عمل می کند.هنگامی که بازار باعث حرکت اصلاحی می شود به نقطه نوسان قبلی (سطح حمایت احترام می گذارد که سرآغاز حرکت آتی دیگر را نشان می دهد.

همانطور که می توانید ببینید، زمانی که بازار نقطه نوسان قبلی (سطح حمایت) را تست می کند، دوباره بالا می رود.با ترسیم یک سطح حمایتی در یک بازار صعودی، می توانیم پیش بینی کنیم که چه زمانی حرکت آتی بعدی رخ خواهد داد.

 

بیایید مثال دیگری از یک بازار نزولی را ببینیم.

 

 

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم

 

تصویر بالا نشان می دهد وقتی که قیمت به نقطه نوسان قبلی نزدیک می شود، چگونه بازار به سطوح مقاومت احترام می گذارد سطح مقاومت بازار حرکت آتی را ایجاد می کند. اگر شما درک کنید که چگونه رفتار قیمتی در یک بازار روند دار عمل می کند زمان آغاز حرکت اتی بعدی را با دقت بالایی پیش بینی خواهید کرد.

 

یک راه دیگر برای رسیدن به آغاز حرکت آنی از طریق رسم خطوط روند است.این یک مهارت تکنیکالی دیگر است که باید یاد بگیرید اگر میخواهید حمایت و مقاومت خطی مهم را شناسایی کنید.

 

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم و خطوط روند چه معنایی دارند؟

 

اغلب زمانی که بازار در حال حرکت به سطح نوسانات بالا و پایین جدید است. قیمت تمایل به احترام گذاشتن به سطوح خطی دارد که به عنوان خط روند شناخته می شود.بازارهای صعودی تمایل به ایجاد یک سطح حمایتی خطی دارند، و بازارهای نزولی سطح مقاومت خطی را شکل خواهند داد.

 

 

چگونه خطوط روند را رسم کنیم؟

 

برای رسم یک خط روند با کیفیت، شما باید حداقل ۲ نقطه نوسانی را پیدا کرده و به سادگی آن ها را به یکدیگر متصل کنید. سطوح باید شفاف باشند، سعی نکنید که یک خط روند را خود اعمال کنید.

 

از چارچوب زمانی کوچک تر برای رسم خطوط رسم استفاده نکنید. همیشه از قالب های زمانی ۴ ساعته و چارچوب های زمانی روزانه برای یافتن خطوط روند مشهود استفاده کنید.ما در حال حاضر سعی خواهیم کرد تا بر روی نحوه ترسیم آن ها در یک بازار روند دار تمرکز کنیم، هدف ما شناسایی آغاز حرکت آتی در یک بازار روند دار است.در بخش بعدی، به شما توضیح می دهیم که چگونه خطوط روند را در ترکیب با تنظیمات بازار رفتار قیمتی خود توضیح دهید.

یک مثال از تحوه ترسیم خطوط روند در یک بازار نزولی را ببینید

 

 

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم

 

 

همانطور که مشاهده کنید، بازار به خط روند احترام می گذارد، و زمانی که قیمت به آن نزدیک می شود، بازار معکوس می شود و به همان جهت ادامه می یابد.

 

هنگامی که بازار به این شکل حرکت می کند، خطوط روند به ما کمک می کنند تا حرکت آنی بعدی را با مسیر بازار پیش بینی کنیم،به نمونه دیگری از بازار صعودی نگاه کنید.

 

چگونه بازارهای روند دار را معامله کنیم

 

 

همانطور که مشاهده می کنید، بازار به خط روند احترام می گذارد، و با کشیدن صحیح آن، به راحتی می توانیم حرکت بعدی صعودی را پیش بینی کنیم.

 

این تنها چیزی است که ما در مورد بازارهای روند دار می گوبیم، به نظر من روشن و ساده است، اکنون آنچه که من از شما میخواهم انجام دهید این است که نمودار خود را باز کنید و سعی کنید بازارهای روند دار را پیدا کنید.

 

نقاط نوسان قبلی (حمایت و مقاومت) و همچنین سعی کنید خطوط روند را نیز پیدا کنید. این تمرین به شما کمک خواهد کرد تا درک کنید که چگونه بازارهای روند دار حرکت می کنند.و اینکه چگونه ورودی هایی با احتمالی بالا را در بازار پیش بینی کنیم.

 

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

 

همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان فارکس در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در دوره فارکس تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

 

 

 

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *