تبریز فایننس

روش ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

روش ثبت نام در صرافی بایننس

روش ثبت نام در صرافی بایننس : صرافی بایننس از نظر حجم معاملات، یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان است و افراد بسیاری از کشورهای مختلف، از این صرافی جهت خرید و فروش رمز ارز استفاده می نمایند. اما برای اینکه بتوانید از امکانات این صرافی بهرمند شده و وارد دنیای بزرگ رمز ارزها شوید، در قدم اول، به یک حساب کاربری در بایننس نیاز دارید. در این بخش، با نحوه ایجاد حساب کاربری در صرافی بایننس و نکات مهم در هنگام ثبت نام آشنا خواهیم شد.

 

گام اول: تغییر آدرس آی پی

 

قبل از هرگونه اقدامی برای ثبت نام در صرافی بایننس، باید بدانید که باتوجه به وجود تحریم های بین المللی علیه ایران، استفاده از خدمات این صرافی برای کاربران ایرانی ممنوع می باشد.

 

بایننس به صراحت در بخش شرایط و ضوابط بهره مندی از خدمات صرافی خود، عنوان کرده است که هیچ یک از کاربران مقیم کشورهای تحت تحریم های اقتصادی و تجاری، از جمله ایران، نمی توانند از خدمات این صرافی استفاده کنند و در صورتی که بایننس نسبت به فعالیت های یک کاربر مشکوک شود، این حق را دارد تا دسترسی به تمام سرمایه او را مسدود نماید بنابراین اگر این صرافی، به هویت ایرانی شما پی ببرد، حسابتان را مسدود خواهد کرد.

 

البته کاربران ایرانی زیادی پس از مسدود شدن حسابشان، با انجام مکاتبات با صرافی بایننس، توانسته اند دارایی هایشان را با زحمت برداشت نمایند. اما خطر بلوکه شدن سرمایه را باید همیشه مدنظر داشته باشید.

 

مهم ترین شاخصی که صرافی بایننس از طریق آن، موقعیت مکانی کاربرانش را کنترل می نماید، آدرس آی پی ۲۴ هر کاربر است. آدرس آی پی یک شناسه آنلاین منحصربفرد است. در واقع هر رایانه ای که به شبکه اینترنت متصل میشود، آی پی منحصر به فردی دارد که از طریق این آدرس، بین دستگاههای فعال در شبکه، متمایز و قابل شناسایی است.

 

به زبان ساده، آدرس آی پی همانند یک پلاک اینترنتی است و هنگامی که شما به سایت صرافی بایننس متصل می شوید، موقعیت جغرافیایی شما از طریق این شناسه، کاملا مشخص است.

 

بنابراین برای ایجاد حساب در صرافی بایننس و شناسایی نشدن آی پی، شما ابتدا به یک وی پی اس ۲۵ یا وی پی ان ۲۶ نیاز دارید که آی پی آن ثابت و نشان دهنده موقعیت مکانی به غیر از ایران باشد. با اتصال به وی پی ان، آی پی شما تغییر می کند، اما نکته مهم این است که در هر زمانی که به وی پی ان متصل می شوید، بهتر است آی پی شما تغییر نکند و همواره ثابت باشد، در غیر اینصورت با تغییر مکرر آی پی، صرافی بایننس به شما مشکوک شده و حسابتان را مسدود می نماید.

 

نکته مهم دیگر در استفاده از وی پی ان، قابلیت «اینترنت کیل سوییچ» است. این ویژگی کمک میکند تا در صورت قطع شدن وی پی ان، آی پی ایران نمایش داده نشود و دسترسی مرورگر به اینترنت به طور کامل قطع گردد.

 

در واقع قابلیت «اینترنت کیل سوییچ»، از مشخص شدن آدرس حقیقی شما در زمان قطعی وی پی ان جلوگیری کرده و تنها زمانی که به وی پی ان متصل هستید، وب سایت بایننس برای شما بارگذاری میگردد. در بخش تنظیمات وی پی ان، این گزینه را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

 

یک راه دیگر، خرید و استفاده از وی پی اس با آی پی ثابت کشورهای غیر تحریمی در لیست بایننس، مانند کشورهای اروپایی است (از آی پی کشور آمریکا استفاده نکنید چرا که این کشور نیز جزو لیست تحریمی صرافی بایننس قرار دارد).

 

سرور مجازی یا وی پی اس، به واقع کامپیوترهایی هستند که در دیتاسنترهای کشورهای مختلف به صورت شبانه روز روشن می باشند. شما با خرید وی پی اس یک کشور به عنوان مثال کشور فنلاند ، از طریق رایانه یا گوشی همراه خود، یک کامپیوتر در داخل این کشور را در اختیار دارید و از اینترنت فنلاند استفاده می نمایید.

 

بر خلاف برخی از وی پی ان ها که با قطع و وصل شدن شما به اینترنت، آدرس آی پی شما تغییر میکند و ریسک مسدود شدن حسابتان در صرافی بایننس وجود دارد، در سرورهای مجازی، هیچگونه تغییراتی در آی پی این سرورها رخ نمیدهد. با استفاده صحیح از این سرورهای مجازی، شما با قطع شدن اینترنت، تنها اتصال به سرور مجازی را از دست خواهید داد و مشکلی برای حساب کابریتان ایجاد نمی گردد.

 

گام دوم: نصب برنامه رمزساز

 

برنامه رمزساز گوگل (گوگل آتنتیکیتور)  را بر روی موبایل یا کامپیوتر خود نصب کنید. نصب اپلیکیشن مذکور از طریق گوشی همراه به سهولت انجام پذیر است و جهت نصب بر روی کامپیوتر، میتوانید از گوگل آتنتیکیتور نسخه گوگل کروم  یا مرورگر های دیگر استفاده نمایید. همچنین می توان از سخت افزارهای موسوم به یوبیکی نیز برای احراز هویت استفاده کرد.

 

برای نصب برنامه گوگل آتنتیکیتور، وارد سایت نت بازار گوگل  شده و در قسمت جستجو عبارت Authenticator را وارد نمایید، سپس بر روی گزینه افزودن به کروم  کلیک نمایید تا این برنامه بر روی مرورگر کروم شما نصب گردد.

 

مراحل فعالسازی احراز هویت از طریق گوگل کروم را می بینید که در شکل مراحل ان نشان داده شده ، بعد از طی مراحل گفته شده ، حتما در آخر برنامه گوگل آتنتیکیتور را فعال نمایید.

 

 

 

اکنون برای در دست گرفتن برنامه گوگل آتنتیکیتور ، در قسمت راست افزونه ها ، در سمت راست مرورگر کروم ، برنامه را فعال نمایید.

 

 

گام سوم: ثبت نام در سایت بایننس

 

وارد سایت صرافی بایننس شده و گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید .در این مرحله به صفحه ای مطابق شکل منتقل می شوید که از شما درخواست درج ایمیل و یا شماره تلفن همراه دارد، که با توجه به وجود محدودیت ها برای کاربران ایرانی، حتما گزینه ایمیل را انتخاب و ترجیحا ایمیلی که مختص کار با بایننس ایجاد کرده اید را تایپ کرده و رمز عبوری مرکب از حروف بزرگ و کوچک و انواع کاراکترها را انتخاب و وارد نمانید

 

مستطیل پایین تر، محل ورود کد معرف با کد دعوت است که توسط کاربران دیگر در اختیار شما گذاشته می شود که با توجه به تنظیمات آن کاریر، بایلس از صفر تا ۲۰ درصد در تراکنش های آینده به شما | تخفیف خواهد داد.

 

 

تنظيمات معرف بدین شکل هست که هر کاربر پنج عدد بعنوان درصد (صفر، پنج، ده، پانزده و بیست) را در اختیار دارد و مختار است یکی از آنها را برای خود و تشریق آن از عدد بیست را برای طرف مقابل بعنوان تخفیف در نظر بگیرد.

لازم به ذکر است چنانچه در این مرحله کد معرف را وارد نکنید در ادامه امکان مجددی برای وارد کردن این کد نخواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می شود که برای دریافت تخفیف های بیشتر از کد دعوت استفاده نمایید.

 

با درج این کد، فردی که کد را در اختیار شما قرار داده است نیز می تواند از کمیسیون معاملات شما سود ببرد. مثلا اگر دوستتان کد تخفیف ۱۰ برای شما ثبت کرده باشد، هم شما در معاملات ۱۰٪ تخفیف می گیرید و هم فرد معروف از معاملات شما ۱۰ کمیسیون از طرف صرافی بایننس دریافت می کند

پس از وارد کردن موارد فوق، می توانید بر روی ایجاد حساب کاربری کلیک نمایید.

پس از آن صفحه ی کوچکی که حالت پازل دارد، نمایان می شود که باید آن را تکمیل نمایید. این مرحله برای تایید آن است که شما ربات نیستید .
پس از این مرحله، یک کد از طرف صرافی بایسنس به ایمیل شما فرستاده می شود که باید آن را کپی نموده و در قسمت مشخص شده در صفحه ثبت نام، وارد کنید.

 

اگر ایمیل فرستاده شده در صندوق دریافت ایمیلتان وجود ندارد، پوشه اسيم خود را چک کنید. در هر صورت اگر در بازه زمانی ثانیه شمار سایت، ایمیلی را دریافت نکردید، بر روی عبارت ارسال دوباره ایمیل کلیک نمایید تا مجددا کد برای شما ارسال گردد

 

 

پس از طی کردن مراحل فوق اکانت شما با موفقیت در صرافی بایننس ساخته می شود و وارد صفحه خوش آمد گویی خواهید شد .حال برای ارتقا امنیت بر روی گزینه رفتن به داشبورد ، کلیک کنید.

 

 

گام چهارم: تأیید دو مرحله ای

اکنون با پیغامی از سوی بایننس مواجه خواهید شد که از شما می خواهد توسط تلفن همراه یا با استفاده از گوگل آتنتیکیتور، تایید دو مرحله ای حساب کاربری را انجام دهید. با انجام این کار، امنیت حساب شما تقویت میگردد. با این اقدام، حتی اگر کسی نام کاربری و رمز عبور شما را داشته باشد، نمی تواند وارد حساب بایننس شما گردد، چرا که در هر بار ورود به سایت، باید رمز یکبار مصرف تولیده شده توسط گوگل أتنتیکیتور را که هر ۶۰ ثانیه تغییر می یابد، وارد نمایید.

 

همانطور که قبلا توصیه شد، شماره موبایل ایرانی خود را به هیچ وجه در سایت ثبت نکنید و به جای آن از برنامه گوگل آتنتیکیتور استفاده نمایید.

 

 

سپس بایننس به شما اعلام میکند که برای ادامه کار برنامه گوگل اتنتیکیتور را نصب کنید که قبلا در گام دوم مراحل آن شرح داده شد.

 

 

گام پنجم: راه اندازی برنامه گوگل اتنتیکیتور

 

در مرحله ۲ و مرحله ۳ ، صرافی از شما میخواهد کیو آر کد  نمایش داده شده را از طریق برنامه گوگل آتنتیکیتور، اسکن کنید تا حساب کاربری در صرافی به برنامه گوگل آتنتیکیتور متصل و تولید کدهای احراز را آغاز نماید و یا کد نمایش داده شده را به صورت دستی در برنامه وارد کنید و سپس گزینه «مرحله بعد» را بزنید .

برای اسکن کیو آر کد، هم میتوانید از برنامه نصب شده بر روی تلفن همراه استفاده نمایید و هم می توانید بر روی افزونه گوگل آتنتیکیتور در مرورگر کروم، کلیک چپ کرده و مطابق شکل عمل نمایید .

 

روش ثبت نام در صرافی بایننس

همچنین صرافی هشدار میدهد حتما کد نمایش داده شده یادداشت شود که چنانچه برنامه گوگل آتنتیکیتور از روی دستگاه شما پاک یا غیر فعال شد بتوانید مجددا با این کد، آن را بازیابی نمایید و به حساب کاربری خود دستیابی پیدا کنید در غیر اینصورت روند بازیابی حساب کاربری شما بسیار مشکل و وقت گیر خواهد شد .

 

روش ثبت نام در صرافی بایننس

 

گام ششم: پایان ایجاد حساب کاربری

 

در این مرحله ابتدا بر روی ارسال کد کلیک کنید تا کد شش کاراکتری به ایمیلی که با آن ثبت نام کرده اید، ارسال گردد.

 

روش ثبت نام در صرافی بایننس

 

بعد از تایپ کد مورد نظر در قسمت ایمیل، در مستطیل پایین تر کد تولید شده در گوگل آتنتیکیتور را هم وارد کرده و تایید نهایی رو انجام می دهیم.

 

روش ثبت نام در صرافی بایننس

در اینجا مراحل ایجاد حساب کاربری و تایید هویت دو عاملی شما به پایان رسید و شما به صفحه اصلی بایننس منتقل میشوید.

 

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *