تبریز فایننس

چگونگی ایجاد ساختار بلاک ها در بلاک چین

چگونگی ایجاد ساختار بلاک ها در بلاک چین : بلاک چین از فهرستی از بلاک ها تشکیل شده است. اولین بلاک در بلاکچین بلاک پیدایش نام دارد. هر بلاک از اجزای زیر تشکیل شده است:

 

  • فهرست مطالب : کد مربوط به اجرای بلاکچین و تشکیل بلاک جدید فهرست مطالب در واقع موقعیت بلاک را در زنجیر مشخص می کند و “بلاک پیدایش ” دارای “فهرست مطالب” شماره صفر است و بلاک بعدی “فهرست مطالب” شماره ۱ می باشد.

 

  • تمبر زمان : در واقع دارای اطلاعات زمان و روزی است که بلاک ساخته شده است ، می باشد.

 

  • هش: از لحاظ ظاهری متشکل از تعدادی کاراکتر و عدد به صورت تصادفی است.در واقع اثر انگشت دیجیتال داده است. هش دارای اندازه ثابت است و کوچکترین تغيیر در داده باعث تغییرات زیادی در هش می شود. “هش معتبر” در واقع سه عدد صفر در شروع هش دارد و با گرفتن داده ورودی هش محاسبه می شود.

فرمول محاسبه هش به این صورت است:

(فهرست مطالب + هش قبلی + تمبر زمان + داده ها + غير مستقيم =هش)

 

  • هش قبلی : در واقع هش بلاک قبلی است و در مورد “بلاک پیدایش ” صفر است زیرا بلاکی قبل از آن وجود ندارد .

 

  • داده ها :هر بلاک می تواند دادم در خود ذخیره کند و در واقع وجود بلاک ها برای ذخیره داده است. برای مثال در رمز ارزها مانند بیت کوین داده ذخیره شده اطلاعات مربوط به انتقال پول است.

 

  •  غیر مستقیم : در واقع عددی است که برای شناسایی “هش معتبر ” به کار می رود. برای پیدا کردن “هش معتبر باید مقدار “غیر مستقیم” را پیدا کنیم که همراه با بقیه اطلاعات بلاک “هش معتبر درست می کند. فرایندی که برای پیدا کردن “غير مستقيم” به کار می رود ماینینگ با استخراج نام دارد. ما ابتدا “غير مستقيم” را از صفر شروع می کنیم و یکی یکی اضافه می کنیم تا “غير مستقيم ” پیدا شود. وقتی دشواری زیاد می شود، تعداد “هش های معتبر” کاهش می یابد و پیدا کردن آنها قدرت پردازش زیادتری می خواهد.

 

چگونگی ایجاد ساختار بلاک ها در بلاک چین

 

 

وقتی که مقدار داده تغییر کند، هش تغییر می کند و هش جديد نامعتبر می شود. در این حالت بلاک های بعدی نیز نامعتبر می شوند وقتی بلاک جدید اضافه و یا استخراج می شود.

 

باید این موارد رعایت شود. “فهرست مطالب ” بلاک باید از آخرین “فهرست مطالب ” بلاک بیشتر باشد، هش قبلی باید دقیقا مقدار بلاک قبلی باشد، هش بلاک باید به درستی محاسبه شده باشد.

 

چگونگی ایجاد ساختار بلاک ها در بلاک چین

 

 

در شکل زیر نمونه ای از بلاک را مشاهده می کنید که بر اساس آنچه در مورد بلاک ها گفته شد نمایش داده می شود. لازم به ذکر است که در قسمت داده ها می توانیم هر داده ای را قرار دهیم تا زمانی که با ساختار داده همخوانی دارد. مثلا با توجه به مقدار کاراکتر مجاز و با فرمت داده، مانند قابلیت پذیرش رشته یا عدد.

 

چگونگی ایجاد ساختار بلاک ها در بلاک چین

 

این بلاک ها میتوانند ، در سیستم های دیگر نیز ضبط شده باشد تا شبکه ای از بلاک ها را بسازد .

 

 

کلام آخر

در این مقاله ، چگونگی ایجاد ساختار بلاک ها در بلاک چین و مراحل تشکیل بلاک در بلاک چین را با هم بررسی کردیم. به‌شکل خیلی خلاصه موارد دخیل در تشکیل بلاک چین مثل هش یا داده ها را آموختیم ، اگر شما قصد دارید بیشتر در رابطه با بلاک چین ها بدانید ، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله موارد استفاده از فناوری بلاک چین تبریز فایننس را مطالعه کنید .

 

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

 

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *