تبریز فایننس

بلاکچین چگونه ارزش کسب و کار شما را شکوفا می کند ؟

بلاکچین چگونه ارزش کسب و کار شما را شکوفا می کند

بلاکچین چگونه ارزش کسب و کار شما را شکوفا می کند : ما نمی توانیم در بیان حجم فعالیتهای کسب و کاری جدیدی که بر پایه بلاکچین امکان پذیر می شوند، بزرگنمایی کنیم. برای پی بردن به فرصت هایی که از طریق بلاکچین مهیا می شوند، کافی است به حجم داده ای توجه کنید که امروز توسط دستگاه های موبایل، سیستم موقعیت یاب جهانی، حسگرهای اینترنت اشیای موجود در محیطهای فیزیکی و بسیاری از دستگاههای دیگر (که دارایی های فیزیکی و دیجیتال را برای محیط های شبکه بندی شده آشکار می کنند)، تولید می شوند. حجم این داده ها، بسیار عظیم است. شبکه دستگاههای مذکور، به طور روزانه، بیش از ۲.۵ کویتیلیون بایت داده را ثبت می کنند.

 

رهبرانی مانند شما، علاقه دارند از طریق این دارایی های داده جدید، برای شرکت شان کسب درآمد کرده و آنها را با خریداران مشتاق، مبادله کنند.

 

اما زیرساخت متمرکزی که شما برای انجام رویه های کسب و کاری و مدیریت ریسک به آنها وابسته هستید . شامل سیستم های پرداخت، بیمه، خدمات تحویل و تدارکات و قراردادهای حقوقی – طوری طراحی نشده که از پس مدیریت نوعی از تراکنش های ماشین به ماشین که امروزه برای دارایی های دیجیتال یا دیجیتالی شده مورد استفاده قرار می گیرند، بربیاید.

 

 

تراکنش های دنیای آنالوگ، اندازه کوچکی دارند، ولی تراکنش های دیجیتال، این گونه نیستند. واحدهای داده، رمزارزها، امتیازهای پاداش و بخش هایی از یک دارایی (نه كل آن)، تنها تعداد اندکی از شکل های جدید ارزش هستند که با ظهور دیجیتالی سازی، امکان مبادله آنها در واحدهای مجزا فراهم شده است. این واحدها، به صورت جداگانه، ممکن است ارزشی کمتر از ۰.۰۱ دلار داشته باشند، ولی می توان آنها را در حجم میلیونی یا تریلیونی مبادله کرد.

 

مبادله با این دارایی های دیجیتال به سرعت در حال گسترش است و به یک کسب و کار مفید تبدیل شده است. ممکن است در زمان نگارش کتاب حاضر، آمار این مبادلات به حد انفجار برسد. آمازون یک حق ثبت اختراع در مورد مارکت پلیس جریان داده دارد.

 

 

صنایع ديجيتال از قبیل بازی های ویدئویی، در خریدهای درون بازی، از تراکنش های خرد پشتیبانی می کنند و روزانه بازارهای جدیدی برای تجارت داده، واتهای انرژی، اعتبارات کربن و دیگر داراییهای دیجیتال شکل می گیرند.

 

 

عرضه های اولیه سکه و رمزارز، در سال ۲۰۱۷ به شدت محبوبیت پیدا کردند، این محبوبیت ناگهانی، با یک سقوط عمیق و تمایل به حرکت به سمت قانون گذاری همراه شد، ولی هنوز از اشتیاق ها برای مورد آزمایش قرار دادن بلاکچین در حوزه مالی کاسته نشده است. فعالان حوزه مشتاق هستند که مدل های کسب و کاری توکن محور مبتنی بر بلاکچین را در مسیر تأمین مالی فرصتهای دیجیتال و بهره مندی از آنها به کار بگیرند.

 

مکانیسم های متمرکز سنتی مورد استفاده برای سازماندهی اعتماد، هویت و پرداخت، طوری طراحی نشده اند که بتوانند به صورت خودگردان و در یک محیط توزیع شده ماشین محور، این تراکنش های خرد تریلیونی را مدیریت کنند.

 

مکانیسم های سنتی مذکور، قابلیت مدیریت امن و کارآمد چنین تراکنش هایی را ندارند. بنابراین کسب و کارها به یک روش متفاوت نیاز دارند تا از طریق آن، بتوانند بدون دخالت یک عامل واسطه که داده های طرفین تراکنش را گردآوری کرده و بخشی از ارزش را برای خودش برمی دارد، دارایی ها و تعاملات دیجیتال جدید را ساماندهی کنند. این راهکار، در بلاکچین نهفته است.

 

بلاکچین همچنین می تواند مسیر جریان های ارزش فعلی را تغییر دهد. بدین منظور، بلاکچین دست قدرت های مرکزی بازار را در اعمال کنترل بر چهار ارز کسب و کاری، کوتاه می کند.

 

این قدرت های مرکزی، شامل شرکت های بزرگ چندملیتی، پلتفرم های دیجیتال و عوامل واسطه بزرگ هستند. چهار ارز کسب و کاری، عبارت اند از: داده، دسترسی، فناوری و قراردادها. در بخش های مختلفی از کتاب حاضر، به این چهار ارز اشاره خواهیم داشت.

 

در حال حاضر، به گفتن همین موضوع بسنده می کنیم که از میان چهار ارز، داده ارز اصلی به شمار می رود؛ زیرا همان گونه که هانسل، تکه نان هایی را پشت سرش می ریخت، مشتریان نیز یک رد از داده را پشت سرشان بر جا می گذارند. واسطه های قدرتمند بازار، از قبیل خرده فروشان بزرگ، شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی، نهادهای حاکمیتی و پلتفرم های دیجیتال، قادر هستند به صورت رایگان، این داده ها را جمع آوری کرده و با هدف ارتقای تجربه مشتری و توسعه محصول، مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهند.

 

بنابراین سازمان هایی که بتوانند مقدار زیادی از داده را با هزینه پایین ثبت کرده و تجزیه و تحلیل کنند، نسبت به سایر فعالان زنجیره ارزش، مزیت بیشتری خواهند داشت.

 

بلاکچین با ایجاد تغییر در مسیر رد داده، شروع به درهم شکستن این مزایا می کند. در حالت سنتی، وقتی یک فرد یا یک سازمان را جست وجو کرده و با آن وارد تعامل می شوید، مقداری داده از خودتان بر جای می گذارید، ولی در بلاکچین، داده های مربوط به هر دوی شما و سایر طرفین، تحت شرایطی مشخص و با کنترل اعضا، نگهداری میشوند و در صورت نیاز برای انجام تراکنش، به اشتراک گذاشته می شوند.

 

بلاکچین چگونه ارزش کسب و کار شما را شکوفا می کند

 

 

این تغییر در قدرت کنترل، موجب می شود تا بازیگران اصلی نتوانند به حجم بالایی از ارزش دسترسی پیدا کنند، آن را به سمت بیرون از زنجیره بکشانند و با اعمال نفوذ ناروا، رفتارهای مشتری را در جهات خاصی رهبری کنند. به این ترتیب، می توان نتیجه گرفت که بلاکچین، بازارهای موجود را نیز با یک محیط رقابتی جدید روبه رو می کند.

 

بلاکچین چگونه ارزش کسب و کار شما را شکوفا می کند و آن سوی هجمه های تبلیغاتی

 

داشتن پتانسیل برای ایجاد ارزش جدید و شکوفا کردن جریان های ارزش فعلی، بلاکچین را به یکی از انقلابی ترین فناوری های روز تبدیل کرده است؛ اما در وضعیت کنونی، از منظر فعالان تشکیلات اقتصادی، بلاکچین هنوز یک فناوری جوان و رو به تکامل به شمار می رود.

 

 

فناوری مذکور هنوز خودش را در یک زمینه جدی و سخت کسب و کاری به اثبات نرسانده و برخی عناصر آن، به طور ویژه غیرمتمرکزسازی و توکنیزاسیون، به اندازهای بدیع و متفاوت هستند که بسیاری از رهبران کسب و کار ترجیح میدهند دور از گود ایستاده و منتظر آینده بمانند. با انجام آزمایش های بیشتر، تکامل مستمر بلاکچین و پیشرفت کسب و کارهایی که از بلاکچین استفاده می کنند؛ برنامه های کاربردی که پیچیده تر از این فناوری هستند، توسعه پیدا خواهند کرد.

 

تا زمان رسیدن بلاکچین به تکامل، مقدار بسیار زیادی از اطلاعات ضدونقیض در بازار منتشر می شوند. در یک طرف، تعداد بالایی از ناظران، بلاکچین را به عنوان راهکار مجموعه ای از مشکلات حل نشدنی معرفی کرده و آن را تحسین می کنند.

 

در طرف دیگر، حکایت هایی شنیده میشود از گروهی از شرکتها که نمونه های آزمایشی بلاکچینی را راه اندازی کرده اند، ولی نتوانسته اند آنها را تا سطح استقرار عملیاتی توسعه بدهند و نتیجه ای جز صرفه جویی جزئی در هزینه ها با افزایش محدود ارزش عایدشان نشده است.

 

اگر این انتظارات غیرواقع بینانه و ناامیدی های دنیای واقعی را با سقوط رمزارز در سال ۲۰۱۸ ترکیب کنید، به چیزی خواهید رسید که ما دست کم از سال ۲۰۱۶ پیش بینی کرده بودیم. به زبان مخصوص کسانی که در گارتنر فعالیت دارند، بلاکچین در حال حرکت به سمت «دره سرخوردگی» یا به تعبیر دیگر، «زمستان بلاکچین» است.

 

برای فناوری هایی که در سطح تکامل بلاکچین هستند، طبیعی است که طی یک دوره زمانی، بر سر زبان ها بیفتند و بعد از مدتی، یک جهش تقریبا کامل به سمت عقب داشته باشند. در این زمان، نور پرفروغ انتظاراتی که بر اثر هجمه های تبلیغاتی در ذهن مردم روشن شده بود، رو به افول می گذارد و فناوری در سراشیبی دره قرار می گیرد.

 

 

جهش به عقب، به طور ویژه در فناوری هایی که پتانسیل حل طیف وسیعی از مشکلات پیچیده یا ایجاد حجم بالایی از ارزش را دارند، پررنگ تر از بقیه است. با سقوط دات کام در سال ۲۰۰۱ و چالش های دیگری که برای شرکتها در پیاده سازی تحول دیجیتال به وجود آمد، به شکل مشابهی شاهد کاهش اشتیاق مردم به سمت اینترنت نیز بودیم.

 

سقوط اجتناب ناپذیر بلاکچین به دره، به این معنا نیست که شما باید از این فناوری فاصله بگیرید؛ بلکه برعکس، شما اکنون باید مشتاق فعالیت بیشتر در حوزه بلاکچین باشید. با وجود تغییراتی که در نحوه رفتار با بلاکچین انجام گرفته، این فناوری هنوز هم در مسیر تکامل است و موارد کاربرد آن کم کم تأثیرات شان را روی شرکتها نشان می دهند.

 

 

در این دوره حرکت به سمت تکامل است که شما می توانید به راحتی، موارد کاربرد و عناصر طراحی لازم برای حل مشکلات واقعی و شکوفاسازی پتانسیل حقیقی یک فناوری را شناسایی کنید. پس از زمستان، بهار فرا می رسد و بعد از دره سرخوردگی، نوبت به فلات بهره وری می رسد.

 

 

 

بلاکچین چگونه ارزش کسب و کار شما را شکوفا می کند

 

 

کلام آخر

در این مقاله ، بلاکچین چگونه ارزش کسب و کار شما را شکوفا می کند را باهم بررسی کردیم . و به‌ شکل خیلی مفید سعی کردیم این موضوع را از هر نظر بررسی کنیم ، اگر شما قصد دارید بیشتر در رابطه با بلاک چین ها بدانید ، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله موارد استفاده از فناوری بلاک چین  و چگونگی ایجاد ساختار بلاک ها در بلاک چین تبریز فایننس را مطالعه کنید .

 

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *