تبریز فایننس

سقوط شاخص های سهام جهانی ادامه دارد!

سقوط شاخص های سهام جهانی ادامه دارد!

تقویم اقتصادی فارکس

امروز شاخص‌های سهام جهانی سقوط کرده‌اند. فدرال رزرو آمریکا می‌خواهد هر سال ۱ تریلیون دلار از حجم دارایی‌های خود بکاهد و در عین حال نرخ بهره را بالا ببرد. تا شاید بتواند با رشد سریع تورم مقابله کند.

جریانات ریسک گریزی ادامه دارند!

شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه بیش از یک درصد سقوط کرده است. بازار سهام ژاپن بیشترین افت را داشته است، اما بازار سهام چین افت جزئی را تجربه می‌کند. دولت چین گفته که می‌خواهد برای مقابله با افت فعالیت‌های اقتصادی ناشی از قرنطینه کرونا، سیاست‌های انبساطی پولی را تشدید کند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا هم از بازگشایی منفی بازار حکایت دارند.

فدرال رزرو به QT و افزایش نرخ بهره فکر می‌کند!

در بازار اوراق قرضه، قیمت اوراق خزانه‌داری افزایش یافته و در نتیجه نرخ بازدهی اندکی افت کرده است. در بازار فارکس، شاخص دلار آمریکا با اوج سه هفته اخیر درگیر است. دیشب گزارش نشست ماه مارس فدرال رزرو آمریکا (FOMC Minutes) منتشر شد. در این گزارش به احتمال افزایش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره به جای افزایش ۰٫۲۵ درصدی اشاره شده است. همچنین فدرال رزرو می‌خواهد اوراق قرضه‌ای که نزد خود نگهداری می‌کند را به فروش بگذارد و هر ماه ۹۵ میلیارد دلار از اوراق قرضه نگهداری شده را به فروش برساند.

بازار هنوز هم نگران رکود اقتصادی است!

برنامه فدرال رزرو برای کاهش تراز ۹ تریلیون دلاری خود باعث شده تا بازارهای مالی به نوسان بیفتند. فروش اوراق قرضه‌ای که نزد بانک مرکزی نگهداری می‌شود، دقیقاً عکس سیاست QE یا خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی است. بانک مرکزی با این کار می‌خواهد نقدینگی موجود در سیستم مالی را کاهش دهد. سرمایه‌گذاران بر این باورند که فدرال رزرو بدون ایجاد رکود اقتصادی در آمریکا نمی‌تواند چنین کاری بکند.

بازار فارکس – امروز شاخص مدعیان بیکاری آمریکا منتشر خواهد شد.

جهت اطلاع از اخبار بیشتر به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *