تبریز فایننس

آشنایی با RTM بهینه سازی شده تبریز فایننس

RTM یک سبک پرایس اکشنی بوده و می توان گفت یکی از دقیق ترین و کامل ترین سبک ها تا به حال بوده است، با RTM  شما دیگر نیازی به اندیکاتور، الگوی خاص یا یک ستاپ خاصی ندارید و می توانید بازار را از هر تایم فریمی که می خواهید شروع کرده و تحلیل نمایید، چه در تایم فریم های بلند مدت مانند یک روزه،هفته ای و چه در تایم فریم های کوتاه مدت مانند پنج دقیقه،یک دقیقه و حتی در تایم فریم ثانیه ای هم می توانید از RTM استفاده کنید و علاوه بر آن در همه بازارها مانند بازار کریپتو، فارکس و بازار  بورس ایران قابل استفاده می باشد. در هر تایم فریم و در هر بازاری دلیل حرکت قیمت، عرضه و تقاضا است و سبک RTM هم نواحی عرضه و تقاضا در بازار را برایتان مشخص می کند. حال ما در این مقاله قصد داریم به چند مورد از ویژگی های بخصوص این سبک اشاره کرده و شما را با سبک RTM که توسط مجموعه تبریز فایننس بهینه سازی شده است آشنا کنیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ریسک به ریوارد و وین ریت بالا در سبک RTM

ریسک به ریوارد و وین ریت بالا

ویژگی اولی که قصد داریم درباره آن سخن بگویم ریسک به ریوارد و وین ریت بالا در RTM بهینه سازی شده تبریز فایننس می باشد. ابتدا باید معنی و مفهوم کلمه وین ریت را درک بکنیم. وین ریت به معنی احتمال برد است مثلا از میان چند تا معامله شما سود می کنید، چند معامله به تارگت می خورد این درصد سود را وین ریت می گویند. معنی کلمه ریسک به ریوارد یعنی اینکه شما به ازای چه مقدار ضرر یا چه مقدار ریسک می توانید سود بردارید به عنوان مثال شما در یک معامله می توانید یک درصد ضرر کنید حد استاپلاس (SL) یک درصد باشد و سودتان 5 درصد باشد یعنی ریسک به ریوارد معاملتان R/R:5  می باشد.

حال باید بگویم در RTM اختصاصی تبریز فایننس چیزی باعث می شود ریسک به ریوارد و هم وین ریت بالا داشته باشید، در سبک RTM اول لگ لایو بازار را در هر تایم فریمی که باشد بررسی می کنیم که ابتدا یا انتهای لگ یا همان موج آخر چه اتفاقی رخ داده است. اف او (fo) کرده یا اینگولف (eng) کرده است.

مثلا اگر بازار fo کرده باشد و از پایین eng، ما می دانیم که قیمت قرار است قبل از دادن سقف جدید، کف جدید بدهد و بعد از درک این موضوع ما می توانیم از همین نقطه سل (sell) زده و استاپمان را در بالای قله قرار بدهیم و تارگت حداقلمان را را در کفی که اینگلف کرده قرار بدهیم ولی در این حالت معامله به احتمال زیاد وین ریت خوبی به ما ندهد پس برای بهتر جواب گرفتن ، داخل همان لگ لایو بازار که قیمت قرار است بالا برود قبل از زدن سقف ریزش کند. پس داخل همان لگ، نواحی دارای سفارش یا اصطلاحا گره های معاملاتی دارای سفارش را توسط سواپ گیری و دنبال کردن انتقال سفارشات مشخص می کنیم مثلا یک گرهی در بالا داریم که ممکن است اوریجین (or) یا گره های دیگر که دارای سفارش هستند، آن گره ها را مشخص می کنیم و  یک ناحیه ی خیلی کوچکی از آن لگ را برای آن مشخص می کنیم و معمولا ما با این کار عصاره آن لگ را در آوردیم مثلا از یک لگ صد پیپی یک ناحیه ده پیپی با پنج پیپی مشخص کردیم حالا ناحیه ای که مشخص کرده ایم در پایین آن معامله فروشمان را می گذاریم (معامله sell limt) می گذاریم و در بالای آن ناحیه حد ضرر یا استاپلاسمان را می گذاریم و تارگتمان هم می شود کفی که اینگلف کرده است. حال الان ما در مقابل یک حد ضرر خیلی کوچک یک تارگت خیلی بزرگی داریم و نکته جالب این است که در بحث RTM می توانیم فراگتال را هم دخالت بدهیم یعنی در داخل همان باکس ده پیپی که از کل لگ درآورده بودیم را برویم تایم فریم های پایین تر وبه صورت گره های معاملاتی کوچک تری در بیاوریم که عملا عصاره آن باکس کلی است و بیایم باکس فراگتالی داخل گره بزرگ را معامله بکنیم و دوباره در زیر آن سل (sell) بزنیم و بالای باکس کوچک استاپلاس بگذاریم در این حالت شاید بتوانیم مثلا  ریسک به ریوارد بالای 50 هم بگیریم از بازار.

پس با این کار ما می توانیم هم نقطه برگشت قیمت را مشخص کنیم که اینکار باعث می شود وین ریت بالایی داشته باشیم و معاملاتمان به صورت دقیق از ناحیه ای که سل زدیم و یا بای زدیم قیمت برگردد و معاملاتمان احتمال برد خیلی بالایی داشته باشد و معاملات دقیقی داشته باشیم. این کار را هم که به صورت فراکتالی عصاره لگ آن گره را در می آوریم باعث می شود یک ناحیه خیلی کوچکی برای معامله داشته باشیم (برای حدضرر داشته باشیم) و این کار ریسک به ریوارد ما را خیلی افزایش می دهد. به طور کلی در RTM ریسک به ریوارد 6-7-8 و شاید 10 یک چیز کاملا طبیعی است که می توانیم بیشتر از آن هم ریسک به ریوارد داشته باشیم اگر بیشتر فراگتالی روی چارت زوم کنیم و بیشتر ناحیه ای که مشخص کرده ایم دقیق بکنیم تا ناحیه کوچک تری به ما بدهد.

RTM بهینه سازی شده تبریز فایننس

RTM بهینه سازی

 در این قسمت قصد داریم به چند مورد از دیدگاه های اشتباه یا ناقص RTM که در سبک RTM بهینه سازی شده، توسط مجموعه تبریز فایننس اصلاح شدند بپردازیم.

  • مورد اول مبحث ندیده تارگت در RTM است که تعدادی از RTM کارها ممکن است حتی با این اصطلاح آشنایی نداشته باشند ولی تعدادی از RTMهای دیگر وقتی که Spell و اورجین یک FTR را مشخص می کنند و در یک  drop base drop ،FTR قیمت پس از اینکه از سمت پایین eng (اینگولف) کرد و در برگشت به داخل FTR از Spell گذر کرد و به ناحیه ای مابین Spell و اوریجین برخورد کرد اصطلاح ندیده تارگت به کار گرفته می برند  در واقع این حرکت را به عنوان fo و زدن اوریجین در نظر می گیرند و انتظار زدن کف جدید را دارند در حالی که در یک سری مواقع این اتفاق افتاده و در  مواقعی این اتفاق نمی افتد. دلیل این حرکت هم وجود اصطلاحی در RTM بهینه سازی شده به عنوان پراکندگی ذهنیت است همانطور که در شکل زیر می بینید وقتی که اوریجین دارای یک حرکت شارپ است و کینک های کوچکتری در این اوریجین دیده نمی شود ما در این حالت در نظر می گیریم که کل سفارشات داخل حرکت شارپ داخل کندل های شارپ پراکنده شده و اگر قیمت پس از عبور از Spell به این پراکندگی سفارشات اوریجین برخورد کند در نظر می گیریم که اوریجین زده شده و fo شده ولی ممکن است پراکندگی وجود نداشته باشد پس از اوریجین و قیمت پس از عبور از Spell به یک گره یا یک ناحیه ی کم سفارش برخورد کند در این حالت ما fo نمی گیریم و انتظار کف جدید را تا قبل زدن اوریجین نداریم. برای ادامه مطلب….
RTM تدریس شده در همه جا

RTM عمومی

RTM بهینه سازی شده تبریز فایننس

RTM بهینه سازی شده

یکی از بزرگ ترین مزایای RTM این است که یک سبک کاملا پویاست و همه افراد می توانند دیدگاه های و تجربیات خودشان را به این سبک اضافه کنند و ممکن است دو شخص RTM کار سبک معاملاتی متفاوتی نسبت به هم داشته باشند.

  • مبحث بعدی در RTM عمومی این است که اکثریت مردم با رد شدن یک ناحیه ی مهم و عبور قیمت از ناحیه اینگلف در نظر می گیرند. و اینگلف هایشان SNRای است، اینگلف SNRای را به عنوان اینگلف در نظر می گیرند که قیمت بعد از زدن اینگلف و زدن یک پولبک قرار است از این سد رد شود ولی بعضی مواقع ممکن است که این اتفاق نیافتد و بعد از این اینگلف SNRای ما کف و سقف جدید داشته باشیم، در حالی که  ممکن است که قیمت پس از عبور از ناحیه ی دارای سفارش به یک ناحیه ی دارای سفارش دیگری برخورد کرده که ما آن ها را در نظر نگرفته و تصور کنیم که اینگلف بوده و قرار است قیمت از این ناحیه رد شود. ما در RTM بهینه سازی شده چیزی به نام اینگلف SNRای نداریم و در صورتی اینگلف در نظر می گیریم که قیمت به یک ناحیه ی تضعیف سفارش شده و کم سفارش بیافتد و به یک ناحیه ای برخورد کند که سفارش آن جا قبلا منتقل وخالی شده باشد که برای تشخیص این نواحی روش های متفاوت و زیادی داریم که تشخیص داده شود ناحیه، باکس و گرهمان دارای سفارش است و یا سفارشات منتقل شده یا اصلا قرار نبود در آن ناحیه سفارشی وجود داشته باشد و هنگام برخورد به این ناحیه ما اینگلف در نظر می گیریم. برای ادامه مطلب….

RTMعمومی

RTMتبریز فایننس

موضوع بعدی در RTM کلاسیک بحث مقیاس است، بحث مقیاس یک توجیح و راه فراری است برای نقص ها و استاپ هایی که ممکن است دچار آن ها شویم  به این شکل که در RTM کلاسیک اعتقاد بر این است دوتا FTRای که با یکی وارد معامله شده و دیگری را رد کند باید هم مقیاس باشد و مابین دوتا FTR هم مقیاس که در یک تایم فریم مشاهده می کنیم و محصول یک تایم فریم هستند معامله بکنیم که این قضیه کاملا اشتباه است. به جای بحث توجیحی مقیاس در RTM بهینه سازی شده مبحثی به نام fo موقت داریم به این شکل که وقتی به یک اوریجین یا Spell برخورد می کنیم ولی این ناحیه این گره خود دارای سفارش نیست و عملا این اوریجین و Spell متعلق به FTR مهم نیست این برخورد را ما به عنوان fo موقت در نظر می گیریم به این شکل که fo اتفاق افتاده fake out اتفاق افتاده ولی به آن صورت دارای قدرت و سفارش نیست که بتواند کف و سقف جدید را بدهد حتی اگر طرف دیگر Leg ما اینگولف(eng) باشد باز هم این سطحی که fo موقت شده قدرت دادن سقف و کف جدید را ندارد برای توضیح بهتر تصور کنید ما یک Legای داریم که از پایین اینگولف شده و این Leg ما صعودی است و الان برای اینکه متوجه شویم که آیا از سمت مقابل از سمت بالا fo اتفاق افتاده یا fo موقت که به این نتیجه برسیم که آیا همین سقف می تواند کف اینگولف شده ی ما را رد کند یا نه. اکنون ما FTRای که از سمت بالا توانسته با Spell یا اوریجین خودش قیمت را نگه دارد را بررسی می کنیم که آیا خود این FTR دارای سفارش و گره مهمی از FTR بزرگ تر است یا نه اگر به این نتیجه برسیم که این گره خود دارای سفارش نیست یا جزو مهمی از FTR بزرگ تر نیست همه برخورد ها حتی به اوریجین و Spell این گره fo موقت است و نمی تواند کف اینگولف شده ما را رد بکند ولی درصورتی که این گره خودش یک Spell یا اوریجین از یک FTR بزرگ تر باشد در این صورت این fo واقعی است و ما انتظار کف جدید را داریم در این حالت ما کلا موتلی تایم فریم (multy time fream) کار می کنیم و اصلا نیازی به بحث مقیاس نداریم که اگر گره های مقابل هم، FTRهای مقابل هم حتی در یک تایم فریم باشند و اصطلاحا حتی در یک مقیاس باشند باز هم ممکن است foمان از نوع موقت باشد و ما دچار استاپ لاس بشویم. برای ادامه مطلب….

کلام آخر

سعی ما بر این بوده که ساده ترین و کاربردی ترین نوع RTM و نوع خوانش بازار را به مردم آموزش دهیم. RTM به معنای Read The Market یا خواندن بازار به ساده ترین حالت ممکن است و ما سعی داریم این موضوع را رعایت کرده باشیم.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *