تبریز فایننس

فیبوناچی زمانی و کاربرد آن

فیبوناچی زمانی

فیبوناچی زمانی یک شاخص فنی بر اساس زمان است. شاخص به طور معمول با یک نوسان بزرگ یا نوسان پایین در نمودار شروع می شود. سپس خطوط عمودی به سمت راست امتداد می یابند ، و نشان دهنده مناطقی از زمان است که می تواند منجر به تغییر روند در آن زمان شود . خطوط عمودی که با محور X در نمودار قیمت مطابقت دارند ، بر اساس اعداد فیبوناچی هستند .

ویژگی های کلیدی :

مناطق زمانی خطوط عمودی هستند که مناطق بالقوه ای را نشان می دهند که ممکن است در آنها یک چرخش زیاد ، کم یا معکوس در روند رخ دهد.

مناطق زمانی ممکن است نقاط معکوس دقیقی را نشان ندهند. آنها مناطق مبتنی بر زمان هستند که باید از آنها آگاهی داشته باشید.

مناطق زمانی  فقط مناطق مهم بالقوه مربوط به زمان را نشان می دهد. هیچ محاسباتی از نمودار قیمت نمی شود. این منطقه می تواند دره یا قله جزئی یا قله یا دره باشد.

مناطق زمانی بر اساس توالی اعداد فیبوناچی است که نسبت طلایی را به ما می دهد . این نسبت قابل مشاهده در طبیعت است و در معماری نیز کاربرد دارد .

 

نحوه محاسبه :

مناطق زمانی فیبوناچی نیازی به فرمول ندارند ، اما به درک اعداد فیبوناچی کمک می کند. در توالی اعداد فیبوناچی ، هر عدد متوالی حاصل جمع دو عدد آخر است. دنباله مانند این 0 ، 1 ، 2 ، 3 ، 5 ، 8 ، 13 ، 21 ، 34 ، 55 ، 89 ، 144 و غیره شروع می شود.

مناطق زمانی به ما چه می گویند؟

شناسایی یک نقطه شروع یک اصل مهم در رسم فیبوناچی زمانی استز. تاریخ یا دوره انتخاب شده باید یک تاریخ نسبتاً مهم باشد که نقطه دره یا قله باشد. هنگامی که نشانگر روی این تاریخ یا دوره اعمال می شود ، خطوط عمودی در سمت راست نقطه شروع ظاهر می شوند. خط اول یک دوره بعد از نقطه شروع ، خط بعدی دو دوره بعد ظاهر می شود و غیره.

همانطور که در بخش نحوه محاسبه نشان داده شده است ، به طور معمول چند منطقه اول نادیده گرفته می شوند ، زیرا در اطراف نقطه شروع قرار می گیرند. خطوط عمودی که 13 نقطه یا بیشتر از نقطه شروع فاصله دارند ، بیشتر قابل اعتماد هستند.

مناطق زمانی فیبوناچی اساساً به ما می گویند که پس از یک دره یا قله ، یک دره یا قله دیگر می تواند 13 ، 21 ، 55 ، 89 ، 144 ، 233 … دوره بعد از نقطه اولیه رخ دهد.

 

مناطق زمانی فقط به زمان مربوط نمی شوند. بنابراین ، مناطق زمانی ممکن است دره یا قله را نشان دهند ، یا ممکن است مناطق قابل توجهی را مشخص کنند. قیمت همچنین ممکن است مناطق زمانی را کاملاً نادیده بگیرد. اگر این چندین بار اتفاق بیفتد ، قیمت به مناطق زمانی فیبوناچی نمی پیوندد بنابراین یک نقطه شروع متفاوت ممکن است نتایج بهتری ارائه دهد. همچنین ممکن است مناطق زمانی فیبوناچی برای یک امنیت یا دارایی خاص چندان قابل استفاده نباشند .

برای تأیید معاملات یا تحلیل می توان از مناطق زمانی فیبوناچی استفاده کرد . به عنوان مثال ، اگر قیمت در حال نزدیک شدن به یک منطقه حمایتی باشد و همچنین با یک منطقه زمانی فیبوناچی همپوشانی داشته باشد قیمت پس از آن افزایش می یابد.مناطق زمانی فیبوناچی نشان دهنده میزان حرکت نیستند.

برای اموزش بیشتردر دوره آموزشی فارکس تبریز فایننس شرکت کنیذ .

تفاوت بین فیبوناچی زمانی و فیبوناچی  Retracements:

مناطق زمانی فیبوناچی خطوط عمودی هستند که دوره های زمانی آینده را نشان می دهند که در آن قیمت می تواند یک روند صعودی ، قله یا معکوس ایجاد کند. فیبوناچی Retracements مبتنی بر قیمت است و مناطق حمایت یا مقاومت را براساس اعداد فیبوناچی فراهم می کند.

چگونه فیبوناچی زمانی را رسم کنیم :

مناطق زمانی فیبوناچی یک شاخص ذهنی است از این جهت که نقطه شروع انتخاب شده توسط یک معامله گر متفاوت خواهد بود، شما برای یافتن نقاط مهم باید دو فاکتور زمان و قیمت را برسی کنید .
اگر نشانگر به درستی تنظیم شود ، ممکن است مناطق زمانی را نشان دهد که قیمت می تواند صعود یا نزول داشته باشد. با این حال ممکن است اینها اوج یا فرودهای جزئی یا بزرگ داشته باشند. مناطق زمانی هیچ اطلاعاتی درباره میزان حرکت قیمت ها ارائه نمی دهند. آنها همچنین بندرت تاریخ دقیق نقطه عطف را مشخص می کنند.
از فیبوناچی زمانی نباید به تنهایی استفاده کنید. آن را با  تحلیل تکنیکال و همچنین سایر شاخص های فنی و یا تحلیل فاندامنتال ترکیب کنید.

تحلیل فیبوناچی و اموزش چگونگی انجام ان میتواند به شما در بازار های فارکس و ارز دیجیتال کمک کند . آکادمی تبریز فایننس با ایجاد دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره فارکس با حضور کادر مجرب کار را برای شما عزیزان راحت تر کرده است جهت کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی در واتس اپ در تماس باشید

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *