تبریز فایننس

همه چیز درباره ارز دیجیتال USD Coin

همه چیز درباره ارز دیجیتال USD Coin

ارز دیجیتال USDC یک استیبل کوین نسبتا تازه است که به دلار آمریکا گره خورده است. این کوین در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸ با همکاری بین Circle و کوین بیس به بازار آمد. این رمزارز یک استیبل کوین است؛ یعنی قیمت USDC همواره برابر با یک دلار آمریکا است.

به طور خلاصه، USD Coin یک سرویس برای توکنیزه کردن دلارهای آمریکا و تسهیل استفاده آنها از طریق اینترنت و بلاک چین‌های عمومی است. علاوه بر این، توکن‌های USDC را می توان در هر زمان به دلار تغییر داد. اجرای صدور و خرید توکن‌های USDC با قراردادهای هوشمند دارای استاندارد ERC-20 ضمانت می‌شود.

آوردن دلارهای ایالات متحده روی بلاک چین این امکان را می‌دهد که ظرف چند دقیقه آنها را در هر نقطه از جهان بتوان جابجا کرد و ثبات بسیار زیادی برای ارزهای دیجیتال به ارمغان می‌آورد. همچنین USDC فرصتهای جدیدی را برای ترید، وام، پوشش ریسک و موارد دیگر ایجاد می‌کند.

ارز دیجیتال USDC چیست؟

 

Usdc یک استیبل کوین وابسته به دلار آمریکا است که ارزش آن به نسبت ۱:۱ با دلار آمریکا هماهنگ است. برای آنکه هر واحد از این رمز ارز که وارد چرخه مالی ‌شود یک دلار آمریکا به صورت ذخیره برای پشتیبانی آن نگهداری می‌شود. این ذخایر به صورت پولی و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به صورت کوتاه مدت تامین می‌شود.

کنسرسیوم Centre که پشت USDC قرار دارد، گفته است که تمامی مقادیر ذخیره این رمزارز توسط موسسات مالی قانون‌گذاری شده نگهداری می‌شود.

این استیبل کوین در ابتدا به صورت محدود در سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز به کار کرد. به عبارت ساده ، USD Coin Mantra یا  “پول دیجیتال برای عصر دیجیتال” است، برای جهانی طراحی شده است که معاملات بدون پول نقد در آن رایج می‌شود.

تاریخچه یو اس دی سی ؛ همکاری سیرکل و کوین بیس

یو اس دی کوین در سپتامبر سال 2018 توسط کنسرسیوم سنتر (Center) که حاصل همکاری شرکت سیرکل (Circle) و صرافی کوین بیس (Coinbase) بود، راه‌اندازی شد. ارز USDC یکی از استیبل کوین های دارای رشد بالا و سریع بوده که با نسبت یک به یک به دلار آمریکا گره خورده است.

یکی از مهمترین ویژگی‌های جالب توجه ارز USD Coin، شرکت سیرکل است، کمپانی که مقدار پول لازم جهت پشتیبانی از عرضه در گردش یو اس دی کوین را در خزانه خود نگهداری می‌کند. همانطور که گفتیم، کنسرسیوم سنتر نیز حاصل همکاری شرکت سیرکل و صرافی کوین بیس، و در واقع یک کنسرسیوم حاکمیت و چارچوب صادرکننده متن باز برای استیبل کوین هاست. به عبارت دیگر، سنتر چارچوبی است که صدور و اتصال با دیگر پلتفرم‌ها را جهت حاکمیت یو اس دی سی ایجاد می‌کند.

همکاری کوین بیس و سیرکل

سیرکل عضو بنیان‌گذار و سازنده فناوری محوری و برنامه‌نویسی پشتیبان کنسرسیوم CENTRE است. این شرکت حمایت سرمایه‌گذاران استراتژیک و خطرپذیری همچون آی‌دی‌جی کپیتال (IDG Capital)، بریر کپیتال (Breyer Capital)، جنرال کاتالیست پارتنز (General Catalyst Partners) گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، سی‌‌آی‌سی‌سی آلفا (CICC Alpha)، بایدو (Baidu)، وان‌شانگ (WanXiang)، کردیت‌ایز (CreditEase) و بانک اور برایت (EverBright) را دارد. با توسعه قابلیت‌ها و پلتفرم‌های سیرکل، این شرکت مشارکت چشم‌گیری جهت ساخت ارز دیجیتال USDC داشت.

کوین بیس یکی از بزرگترین صرافی‌های رمز ارزی در دنیا و یکی از اعضای کنسرسیوم CENTRE است. طی ساخت استیبل کوین USD Coin، کوین بیس مشارکت فراوانی در توسعه و چشم‌اندازها، تسهیل، راه‌اندازی و بازاریابی این ارز دیجیتال برای مخاطبان کریپتویی خود داشت. پس از آن، یو سی دی کوین که حمایت این صرافی معتبر و شناخته‌شده را داشت، توانست به محبوبیت فراوانی دست یابد.

تیم اصلی USD Coin

تیم usdc

USD Coin توسط کنسرسیوم Centre ساخته شده است و در واقع همکاری میان Circle و کوین بیس است. چارچوب فناوری و حاکمیت توسط Centre توسعه یافته است، در حالی که Circle و کوین بیس اولین صادرکنندگان تجاری USDC هستند.

شرکت Circle در سال ۲۰۱۳ توسط جرمی آلیر (Jeremy Allaire ) و شان نویل (Sean Neville) تاسیس شد.

Circle یک شرکت فرستنده رسمی پول است، از این رو فعالیت‌های آن بسیار شفاف است. فرستندگان پول، مشاغل خدمات مالی ایالات متحده هستند که باید قوانین و مقررات فدرال را رعایت کنند. قبل از صدور USDC، قرار دادن مبلغ معادل دلار آن به عهده یکی از شرکای معتبر Circle است. در نتیجه، تمام توکن‌های USDC تنظیم شده، شفاف و قابل اثبات است. علاوه بر این، Circle به عنوان استارت آپ کریپتو با پشتیبانی شرکت گلدمن ساکس شناخته می‌شود.

کوین‌بیس هم که یک صرافی متمرکز شناخته شده در آمریکا است و این صرافی به عنوان تنها صرافی قانون‌گذاری شده در ایالت متحده مشغول به فعالیت است.

در سال ۲۰۲۰، Circle و Coinbase به طور مشترک از بروزرسانی بزرگی در پروتکل USDC و قرارداد هوشمند آن خبر دادند. هدف از این بروزرسانی این است که استفاده از USDC برای پرداخت‌های روزمره، ترید و تراکنش‌های همتا به همتا آسان شود.

USD Coin چگونه کار می‌کند؟

USD coin بدون برنامه تولید نمی‌شود. شرکت Circle، امنیت هر توکن USDC را با یک دلار آمریکا تضمین می‌کند. فرآیند تبدیل دلارهای آمریکایی به توکن های USDC به عنوان توکنیزه کردن شناخته می‌شود.

تبدیل دلار به USDC یک فرایند سه مرحله ای است:

 • کاربر به حساب بانکی صادرکننده توکن، دلار ارسال می‌کند
 • صادرکننده از قرارداد هوشمند USDC برای ایجاد مبلغ معادل USDC استفاده می‌کند.
 • USDC که به تازگی تولید شده است به کاربر تحویل داده می شود، در حالی که دلارهای جایگزین شده در ذخیره نگهداری می‌شوند.

تحویل USDC به جای دلار به آسانی ساخت توکن است، تنها فرآیند آن معکوس است:

 • کاربر درخواستی را به صادرکننده USDC ارسال می‌کند تا مبلغ معادل دلار را برای توکن‌های USDC پرداخت کند.
 • صادرکننده درخواستی را به قرارداد هوشمند USDC ارسال می‌کند تا توکن‌ها را با دلار مبادله کند و مبلغ معادل آن را از گردش خارج کند.
 • صادرکننده مبلغ درخواستی دلار را از ذخایر خود به حساب بانکی کاربر ارسال می‌کند. کاربر مقدار خالص معادل آن را در توکن‌های USDC ، منهای کلیه هزینه‌های متحمل شده دریافت می‌کند.

بر خلاف محبوب ترین استیبل کوین بازار یعنی تتر (Tether)، سازندگان USD Coin ملزم به ارائه شفافیت کامل و همکاری با طیف وسیعی از موسسات مالی برای حفظ ذخایر کامل معادل ارز فیات هستند. همه صادرکنندگان USDC موظفند به طور منظم منابع دلار خود را که بعدا توسط Grant Thornton LLP منتشر می‌شود، گزارش دهند.

چندین مورد استفاده برای ارز دیجیتال USDC گقته شده است. علاوه بر فراهم کردن یک مکان امن برای تریدرهای کریپتو در مواقع نوسانات قیمت، موسسان آن می‌گویند، که با استفاده از USDC می‌توان به کسب و کارها امکان پرداخت از طریق دارایی‌های دیجیتال را داد و همچنین در امور مالی غیرمتمرکز و بازی‌ها نیز از آن استفاده کرد.

مروری بر وایت پیپر USD Coin

در وایت پیپر این پروژه به نکات مختلفی اشاره شده که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • تیم USDC تضمین می‌کند که هر توکن USDC موجود در وبسایت ما، تا ابد با یک دلار بیت کوین یا یک دلار اتر برابری خواهد کرد.
 • USDC برای تازه‌کارهایی طراحی شده که می‌خواهند با امنیت و بدون صرف هزینه‌های بالا، وارد دنیای کریپتوکارنسی شوند.
 • USDC یک توکن دیجیتالی است که ارزش آن برابر یا بیشتر از یک دلار آمریکا است. برخلاف توکن دلاری ایالات متحده (USDT)، توکن USDC به طور بالقوه بیش از یک دلار آمریکا ارزش دارد.
 • ماه بعد از ICO، توکن USDC را در یکی از پنج صرافی برتر عرضه خواهیم کرد.
 • توکن USDC با قرارداد هوشمند ERC20 تنظیم شده و در نظر دارد بیشترین سود ترید را در عین کنترل ریسک‌ها فراهم کند.

 

بلاک چین های پشتیبان ارز USDC

در ابتدا، ارز یو اس دی کوین به‌صورت یک توکن ERC20 برای پرداخت‌ها، وام‌دهی، سرمایه گذاری، معامله و امور مالی ساخته شده بود. در شبکه اتریوم، این استیبل کوین با برنامه‌های امور مالی غیر متمرکز ادغام شده و میلیون‌ها کاربر و صدها میلیون دلار به ارزش USDC در والت‌های دیجیتال، صرافی‌ها، پروتکل‌های دیفای، حساب‌های پس‌انداز، وام‌ها و سرویس‌های پرداخت قفل شده است. با این وجود، امروزه ارز USD Coin تنها به اتریوم محدود نیست و در انواع بلاک چین‌ها عرضه شده است. در کنار Ethereum، یو اس دی کوین توانسته از طریق زنجیره‌های عمومی نسل سومی الگورند، سولانا و استلار، به سرعت، مقیاس‌پذیری و مقرون به‌صرفه بودن دست یابد.

در شبکه الگورند، یو اس دی سی برنامه‌های سطح شرکت را از طریق تراکنش‌های درون زنجیره‌ای که تسویه حساب‌های تقریبا فوری را طی 5 ثانیه  فراهم می‌کنند، فعالیت می‌کند. در این شبکه، توان عملیاتی تراکنش‌ها به tps 1000 (تراکنش در ثانیه) و متوسط کارمزدها به تقریبا یک بیستم سنت می‌‍رسد.

در شبکه سولانا، ارز USDC تا حداکثر 50 هزار tps را پشتیبانی کرده و تراکنش‌ها در 400 میلی ثانیه نهایی می‌شوند. همچنین پروژه‌های سیستم مالی غیر متمرکز بزرگی هم‌اکنون درصدد ادغام با شبکه Solana هستند.

در شبکه استلار، سرعت ارز USD Coin به هزاران tps می‌رسد و تراکنش‌ها طی 5 ثانیه نهایی می‌‎شوند. این شبکه برای پرداخت‌ها بهینه شده است و کارمزدهای آن به کسری از سنت می‌رسند. این شبکه همچنین برای صدها صرافی و والت بهینه شده است.

نحوه استفاده از USD Coin و کاربردهای آن

هر USD Coin نماینده یک دلار آمریکا در بلاک چین اتریوم است. که یک توکن با استاندارد ERC-20 است و با هر برنامه‌ای که از این استاندارد پشتیبانی کند قابل استفاده است.

برای توکنیزه کردن یا خرید USDC با Circle، باید یک حساب کاربری ایجاد کرده، هویت خود را تأیید و به یک حساب بانکی معتبر وصل کنید.

پلتفرم دلار Circle به کاربران امکان می دهد چهار عمل اصلی را انجام دهند:

 • توکنیزه کردن دلار
 • خرید USDC
 • انتقال USDC به آدرس های اتریوم سازگار با استاندارد ERC-20
 • برداشت USDC از آدرس های کیف پول اتریوم

Circle برای USDC هیچ کارمزدی برای توکنیزه کردن و خرید خدمات از کاربران نمی‌گیرد، مگر اینکه  ۵۰ دلار کمیسیون برای نقل و انتقالات بانکی نادرست و رد شده وجود داشته باشد. برای عملیات در کوین بیس، کلیه کارمزد‌های USDC به صورت استاندارد اعمال می‌شود. حداقل مبلغ خرید،  USDC ۱۰۰ است. توکن‌ها فقط در روزهای کاری پردازش می‌شوند و این روند تا ۲۴ ساعت طول می‌کشد.

به طور کلی، موارد استفاده یک استیبل کوین مانند USDC به شرح زیر است:

 • کاهش ارز های دیجیتالی که نقد نمی شوند و تسهیل خرید و فروش ارز های دیجیتال در آینده
 • پرهیز از ابزارها و موسسات مالی سنتی
 • پرهیز از تورم (برای افرادی که در ترکیه یا ونزوئلا زندگی می کنند)
 • ارسال فوری، جهانی، ایمن و کم هزینه
 • خرید اقلام در برنامه‌های غیر متمرکز (Dapp) مختلف کریپتو، صرافی‌ها و بازی‌های مبتنی بر بلاک چین

تفاوت USD Coin و دیگر استیبل کوین ها در چیست؟

 

استیبل کوین ها را می توان در ۴ دسته قرار داد:

 • با وثیقه فیات: شامل کلیه استیبل کوین های وابسته به مقدار فیات می باشد. تمام کوین های با وثیقه فیات متمرکز طراحی شده اند. به طور مثال:
  (Tether (USDT
  (TrueUSD (TUSD
  (Gemini Dollar (GUSD
  (Paxos Standard Token (PAX
  (Digix Gold (DGX
  (USD Coin (USDC
 • با وثیقه کریپتو: اینها استیبل کوین هایی هستند که ارزش آنها به داراییهای کریپتو وابسته است. مثل:
  (Makercoin (MKR & DAI
  (Havven (nUSD & HAV
 • الگوریتمی بدون وثیقه: مدل های اقتصادی مبتنی بر نرم افزار که به دنبال ایجاد ثبات قیمت و هیچ گونه وثیقه به عنوان دارایی ندارند. پروژه هایی مثل:
  Basis
  Kowala
  Fragments
 • هیبرید: استیبل کوین هایی که ترکیبی از رویکردهای ذکر شده در بالا هستند: پروژه هایی مثل: Carbon

USD coin در رده اول کوین های با وثیقه فیات قرار می گیرد و یک استیبل کوین متمرکز است. به طور کلی، تمام پروژه های این دسته با روشی مشابه کار می کنند و تنها تفاوت های جزئی دارند. برجسته ترین آنها (Tether (USDT است که به دلیل امتناع از انجام ممیزی واقعاً شفاف  شناخته می شود و (Digix Gold (DGX که ارزش آن به طلا وابسته است.

بقیه استیبل کوین های با وثیقه فیات، گواهی هایی منظم منتشر می کنند و توسط دلار آمریکا حمایت می شوند. تفاوتهای اصلی میان آنها پیرامون سیاست های کارمزد های آنها و سازمانهای همکار می چرخد، اما مدل کسب و کار، در بیشتر موارد یکسان است.

مقایسه دو ارز USDC و USDT

تتر یا USDT از جمله اولین و محبوب‌ترین استیبل کوین ها تا به امروز است. با این وجود، مشکلات صدور و ابهامات پیرامون شرکت Tether، احساسی از ناامنی را نسبت به این ارز دیجیتال ایجاد کرده است. بنابراین، USD Coin به‌عنوان یک روش جایگزین ارائه شد. در زیر، تفاوت‌ها و شباهت‌های تتر و یو اس دی کوین را بررسی می‌کنیم:

 • اول از همه، USDC و USDT هر دو استیبل کوین های متمرکز هستند. USD Coin توسط کنسرسیوم سنتر صادر و اداره می‌شود و تتر تحت مدیریت شرکت Tether Holdings Limited قرار دارد.
 • در رابطه با قانون‌گذاری، یو اس دی سی و شرکت‌های پشتیبان آن، سازگاری با هر آنچه که لازم است را اثبات کرده‌اند. در طرف مقابل، تتر و کمپانی‌های پشتیبان آن انطباق جزئی با قوانین داشته و عموما از پاسخ به سوالات ناخوشایند طفره می‌روند.
 • اسناد اثبات وجوه (Proof of Funds) شرکت تتر تا حدودی مبهم است و استیبل کوین آن نیز پشتیبانی جزئی از قدرت نقدشوندگی واقعی دارد. مابقی آن هم با معادل‌های نقدی و به‌صورت دوره‌ای، توسط دیگر دارایی‌ها و مطالبات قابل دریافت حاصل از وام‌های تخصیص داده شده توسط شرکت تتر به اشخاص ثالث، پوشش داده شده است. در مقابل، یو اس دی کوین یک ارز شفاف و حساب‌رسی‌شده است که پشتیبانی کامل پول نقد را دارد.
 • با اینکه شرکت تتر ارتباط مبهمی با تیم مدیریت صرافی بیتفینکس دارد و USDT توسط یک شرکت خارجی صادر می‌شود، اما USDC پشتیبانی کمپانی‌های بسیار شناخته‌شده آمریکایی را دارد و راهبران تیم مدیریت آن نیز از مدیران شرکت‌های مشهور تشکیل شده است.
 • علی‌رغم رشد USD Coin، تتر همچنان 100 برابر حجم معاملات و 4 برابر ارزش بازار بیشتری دارد.

خرید و نگهداری ارز دیجیتال USDC

همانطور که انتظار دارید، با توجه به اینکه یکی از بنیانگذاران این استیبل کوین یک صرافی است، پس اولین گزینه برای خرید ارز دیجیتال USDC صرافی متمرکز Coinbase است. برای خرید USD Coin همچنین می‌توانید از صرافی‌های متمرکز دیگر مانند Poloniex ، بایننس، OKEx و Bitfinex و همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Uniswap استفاده کنید.

از آنجا که USDC یک رمزارز با استاندارد ERC20 است برای نگهداری از آن باید از کیف‌پول‌های اتریوم استفاده کرد. ( از بهترین نمونه‌های می‌توان به لجر، MyEtherWallet و متامسک اشاره کرد)

چه کسانی از ارز دیجیتال  USDC استفاده ‌می‌کنند؟

 

تقریبا تمامی کسانی که در زمینه ارزهای دیجیتال فعال هستند می‌توانند برای فرار از نوسانات بازار و کم کردن کارمزدهای تبدیل رمز ارزها به ارزهای فیات از  USDC استفاده کنند. اما چهار گروه مهم اصلی‌ترین مشتری‌های این ارز دیجیتال هستند.

تریدرهای رمز ارزها

تریدرها همیشه نیاز به یک استیبل کوین قابل اعتماد دارند تا در جریان نوسانات بازار از آن استفاده کنند و مجبور به تبدیل ارزهای خود به ارز دیگر یا ارزهای فیات نباشند

جریان اصلی تجارت

افراد و مشاغل روزمره می‌توانند بدون نوسانات بیت کوین از مزایای ارزهای دیجیتال (سرعت معامله سریعتر و دسترسی جهانی) بهره‌مند شوند. اکنون می توانید بوسیله آن حقوق بپردازید، وام بگیرید، یا با یک ارز دیجیتال قهوه بخرید و اقتصاد جدیدی از برنامه‌های مالی رمز ارزها را امکان پذیر کنید.

اقتصادهای در حال توسعه

برخی از بازارهای در حال توسعه به طور فزاینده‌ای برای تجارت به ارزهای دیجیتال متکی هستند. استفاده از ارز دیجیتال USDC می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسبی برای این نوع بازارها باشد.

موسسات مالی

شرکت‌های مالی که می‌خواهند وارد دنیای رمزنگاری شوند، برای سرمایه‌گذاری‌های زیاد می‌توانند از یک استیبل کوین که به صورت کاملا قانونی اداره می‌شود با آسودگی بیشتری استفاده کنند.

وضعیت فعلی پروژه

میزان و حجم معاملات روزانه ارز دیجیتال USDC در زمان نگارش این مطلب، بیش از ۱ میلیارد و دویست میلیون دلار است. ارزش بازار این استیبل کوین هم بیش از ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بوده که با این عدد در رتبه ۱۱ با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال در وبسایت کوین‌مارکت کپ قرار گرفته است. بیشترین میزان استفاده از USDC نیز مربوط به صرافی متمرکز بایننس است.

USD Coin یک پروژه به سرعت در حال توسعه است که مؤسسات معتبری در پشت آن هستند. از زمان اعلام این پروژه در ماه مه ۲۰۱۸، اکوسیستم آن در حال حاضر به بیش از ۶۰ شریک گسترش یافته است.

برخی از آخرین اخبار پیرامون پروژه USDC درمورد حفظ سطح کنترل پروژه روی ارز دیجیتال پایدار است. ظاهرا، توسعه دهندگان حق دارند در صورت وجود هرگونه ظن استفاده از USD Coin را برای فعالیت های غیرقانونی، آدرس های لیست سیاه و مسدود کردن دارایی ها حفظ کنند. با این حال، بسیاری از استیبل کوین های دیگر نیز بندهای مشابهی دارند. تنها استیبل کوین بدون چنین شرایطی DAI ساخته Maker است.

آیا یو اس دی سی یک سرمایه گذاری مناسب است؟ مزایا و معیاب

یو اس دی کوین یک ارز باثبات است و اگر مایل به سرمایه گذاری صرف روی این رمز ارز با هدف سودآوری هستید، باید بگوییم که این ارز دیجیتال گزینه مناسب شما نیست. USDC به‌عنوان یک استیبل کوین، قیمت تقریبا ثابت و بدون نوسانی دارد، بنابراین اصطلاحا امکان مارکت تایمینگ (Market Timing) یا تایم د مارکت (Time The Market) توسط آن وجود ندارد. مارکت تایمینگ یا تایم د مارکت یک نوع استراتژی سرمایه گذاری است که شامل خرید و فروش یک دارایی بر اساس تغییرات قیمت در بازار است. بنابراین این روش برای ارز دیجیتال USD Coin جواب نمی‌دهد.

اما یو اس دی کوین به‌عنوان یک هولدر ارزش، از جمله شفاف‌ترین استیبل کوی های فضای کریپتو است. با همه این تفاسیر، اجازه دهید به مزایا و معیاب این رمز ارز نگاهی بیندازیم.

مزایای ارز دیجیتال USDC

اول از همه اینکه یو اس دی سی پشتیبانی شرکت‌های شناخته‌شده را دارد و کاملا توسط دلار آمریکا تامین سرمایه شده است. این شرکت‌ها را می‌توان شناسایی و تایید کرد و مسئول این رمز ارز دانست.

کنسرسیوم سنتر و شرکت‌های حامی یو اس دی کوین، تصدیق تمام داده‌های مورد نیاز را در ممیزی‌های داخلی و عمومی امکان‌پذیر کرده‌اند. علاوه بر این‌ها، ارز USD Coin با چندین برنامه و پلتفرم ادغام شده است، که در صدر آن‌ها صرافی کوین بیس قرار دارد.

معایب رمز ارز USD Coin

یو اس دی سی یک استیبل کوین متمرکز و در واقع نسخه مشابه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. صادرکننده این کوین کنترل کاملی روی آن دارد و می‌تواند حساب‌ها را سریعا بسته و بدون مشورت با کاربران، تصمیمات نهایی را بگیرد. حتی قرارداد هوشمند پشتیبان USDC هم قابلیت شخصی‌سازی دارد، بنابراین هر توکن نمایانگر یک پول غیر مثلی (Non-Fungible) است. این یعنی هر توکن یک هویت منحصربه‌فرد دارد، اما روی قابلیت تعویض (Interchangeability) آن تاثیر نمی‌گذارد.

نتیجه‌گیری

ارز دیجیتال USDC را می‌توان یکی از بهترین استیبل کوین‌های موجود در بازار کریپتو دانست. ذخایری که USD Coin برای پشتیبانی رمز ارز خود دارد، به صورت کاملا قانونی و شفاف هستند و از این بابت می‌توان بسیار آسوده خاطر بود.

البته باید بدانید که USDC یک استیبل کوین متمرکز است که با توجه به امکان ردیابی توکن‌هایش می‌تواند سرمایه شما را مسدود کند و یکی از مهمترین اشکالاتی که تتر و USDC یا هر استیبل کوین متمرکزی دیگری دارند این است که برای فعالیت باید طبق قوانین بین‌المللی پیش بروند تا فعالیت کنند برای همین کار کردن با آنها می‌تواند محدودیت‌هایی داشته باشد که احراز هویت یکی از این محدودیت‌ها است که در مقایسه با کوین‌های غیرمتمرکز که این محدودیت را ندارند، کمی مشکل‌ساز خواهند بود

بامراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره فارکس ، ارز دیجیتال ، پرایس اکشن ، RTM و بورس مطلع شوید و با مراجعه به سایت تبریز فایننس مطمئن و امن ارز های خود را بخرید و بفروشید.

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *