تبریز فایننس

گس اتریوم و زیاد بودن کارمزد شبکه اتریوم

آلت ایر اتریوم

گس اتریوم :آیا تا به حال در انجام تراکنشهای بلاکچین اتریوم به این فکر کرده اید که چرا هزینه های گس اتریوم این همه زیاد است ؟ ویا اگر در بازار ارزدیجیتال تازه وارد هستید وگس اتریوم  به گوشتان خورده است ولی معنی این را نمیدانید .دراین مقاله سعی داریم تا درمورد گس اتریوم حرف بزنیم و تمام ویژگی های آن و تاثیر آن در بازار کریپتو مورد بررسی قرار دهیم

گس اتریوم و معرفی آن

گس اتریوم همان کارمزد تراکنشهاست که به ازای انجام هر تراکنش ویا قرارداد در پلتفرم اتریوم از سرمایه گذار گرفته می شود.بنابراین کارمزدهای اتریوم براساس گس قیمت گذاری می شوند.

گس اتریوم همانند تراکنشهای بانکی انجام می شوند. همانگونه که در بانک برای انجام تراکنش مبلغی از شخص تراکنش کننده دریافت می شود ، در گس نیز هزینه ای از استخراج کننده وتایید و پردازش کننده معاملات دریافت می شود تنها فرق تراکنش در بانکها با گس اتریوم در این است که به جای پول ،قیمت گس با واحد اتر محاسبه می شود.

ETH علامت ارز رمز پایه اتر است که کارمزد گس برای ETH هم در قالب اتر دریافت می شود که با نام های «نانو ات» یا «GWEI» معرفی شده اند. با پرداخت گس، دسترسی لازم به اپلیکیشن های غیرمتمرکز در ماشین مجازی اتریوم داده می شود و امکان اجرای ایمن نیز فراهم می گردد.

گس اتریوم و علت گران بودن قیمت آن

واحد gwei که از تراکنش های بلاکچین اتریوم دریافت می شود ، در بالاترین سطح قیمت خود قراردارد . دلیل این امر به خاطر افزایش تعداد اشخاصی است که در بستر های مالی غیرمتمرکز خواهان ETH هستند. این امر افزایش تقاضا برایETH  باعث افزایش تقاضا برای خدمات ماینر ها نیز شده است.

باوجود اینکه میلیونها اتر (واحد اتریوم) برای معامله گران قابل دسترسی است.هزینه گس به صورت جداگانه از هزینه تراکنش و براساس اتر محاسبه میشود و گس gwei که توسط معامله گران پرداخت می شود برای تعیین میزان هزینه انرژی صرف شده در تراکنشها طراحی شده است.اما چرا قیمت آن تا حد 500000دلار بالاتر رفته است.

گس اتریوم

تراکنشها در بستر اتریوم چگونه انجام می شوند؟

هر تراکنشی که توسط بلاکچین ETH پردازش شود، بایدآن تراکنش به عنوان بخشی از چارچوب موجود به بلاکچین اضافه شود. هنگامیکه  بلاک های جدید برای افزایش امنیت اضافه می شوند ، استخراج کنندگان به عنوان توسعه دهنده  نیز می توانند ایفای نقش کنند.

برای مثال همانند خودرویی که برایادامه مسیر نیازمند سوخت است، گس ETH نیز همچون سوخت در خودرو در اجرای تراکنش هانقش دارد. ماینرها در زمینه قبول کردن یا رد کردن تراکنش ها در پلتفرم اتریوم میتوانند آزادانه عمل کنند . به این صورت، فرآیند تراکنش بر اساس مزایده انجام می شود. هر معامله گری که تراکنشی را ارسال می کند، از گس که توانایی پرداخت آن را داشته باشد استفاده میکند. پس،می تواندشخص انتخاب کند که کدام کارمزد تراکنش برایش سودمندتر خواهد بود.

از آنجایی که کل این پروسه بر اساس ساختار تشویقی انجام می شود، ماینرها معمولاً تمایل بیشتری به انتخاب تراکنش هایی با قیمت گس بالاتر دارند. این پروسه خود یک دلیل اصلی برای افزایش قیمت گس به شمار می آید.

ممکن است قیمت واقعی gwei تراکنشی که ماینر انتخاب کرده ، این قیمت کافی نباشد و نیازمند ریفاند باشد و از محدوده گس بلاک خود فراتر نرود. متاسفانه بسیاری ماینر ها ومعامله گران از این موضوع اطلاعی ندارند.

همچنین ممکن است تراکنش های  که به معامله گران پیشنهاد می شوند به صورت معلق بماند و همین امر یکی از دلایل افزایش قیمت گس است. دیگر معامله گران در شبکه که از اتفاقات بی خبرند، ممکن است با امید ریفاند ETHو یا با بالا بردن احتمال انتخاب شدن تراکنششان  ، حد گس خود را افزایش دهند.

چه معاملاتی باعث افزایش قیمت گس اتریوم می شوند؟

در ماشین مجازی اتریوم ، تراکنش ها یا قراردادهای هوشمند مختلفی می توانند توسط توکن ERC20 ایجاد شوند. انجام این تراکنش ها به منابع محاسباتی متنوعی نیاز دارد. به همین خاطر ، ماینرها قیمت گس مختلفی برای هر کدام تعیین می کنند.

برای اجرای قراردادهای هوشمندی مثل مبادلات ،شرط بندی ها و یا دیگر توافقات مالی از ماشین مجازی اتریوم استفاده می شود. افزون بر این ، می توان از این ماشین مجازی به عنوان محافظی که اقلام با ارزش در آن خریداری می شوند استفاده شود.

اکوسیستم اتریوم چگونه عمل می کند؟

از آنجا که اکوسیستم اتریوم یک شبکه غیرمتمرکز و با امنیت بالاست، بنابراین یک اتر نیز نمی تواند بدون دلیل استخراج شود. پردازش با امنیت بالای اکوسیستم اتریوم ، باعث شده که اتر به یک رمز ارز پایه محبوب تبدیل شود.

یکی از تفاوت های اساسی اتریوم با بیت کوین می توان به این اشاره کرد که در شبکه بیت کوین نمی توان برای انجام یا تکمیل تراکنش ها شروطی را تعیین کرد، اما در پلتفرم بلاک چین اتریوم میتوان شرط هایی برای تراکنشها تعریف کرد.

اما در شبکه بیت کوین هیچ ضرورت و اجبار برای انجام معاملات مالی نیست ، پس  شبکه بیت کوین به کارمزد گس و قرارداد هوشمند نیاز مند نیست.

پرداخت کارمزدهای گس و اجرای قرارداد هوشمند نیازمند بودن به شخص سوم و یا همان واسطه، نماینده قانونی را در تراکنش ها ازبین می برد. تمامی این تراکنش ها باعث می شوند تا خواسته ها برای ماینرها بیشتر شود و رشد قیمت گس ، ادامه پیدا کند.

هم چنین شما می توانید با تکمیل تراکنش ها و قراردادهای هوشمند،  Gwei  یا اتر را با ارزهای جهانی مثل دلار ، یورو ، پوند و…مبادله کنید. ویا می توانید از طریق مبادله با دیگر ارز های کریپتو معاملات خودرا انجام دهید .

نتیجه گیری

توسعه دهندگانی که در شبکه اتریوم فعالیت می کنند.برای اینکه بتوانند تراکنشی را انجام دهند نیازمند کارمزد گس به شکل gwei هستند. همانطور که گفتیم gwei همان هزینه مصرف انرژی در تراکنشهاست.

علت اصلی گران بودن این گس در شبکه اتریوم بستر ایجاد قراردادهای هوشمند و تقاضای بیشتر برای اتر است .امیدواریم که بعد از خوتندن این مقاله اطلاعات کافی در مورد کارمزد شبکه اتریوم و گس اتریوم داشته باشید .

همچنین برای اینکه بتوانید در بازار های ارز دیجیتال سرمایه گذاری خوبی داشته باشید باید اطلاعات و دانش کافی برای ورود به این بازار هارا کسب کنید.

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال

با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کرده است.

شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *