تبریز فایننس

اتریوم چیست؟

اتریوم یک پلتفرم مبتنب بر فن آوری بلاکچین است که توسعه دهندگان را قادر میسازد تا برنامه های غیر متمرکز خود را روی آن پیاده سازی کنند.
در واقع اتریوم هم مانند بیت کوین میتواند به عنوان ارز دسته بندی شود اما کاربرد های اتریوم بسیار متفاوت تر از بیت کوین هست .
اتریوم در واقع نسل دوم ارزهای دیجیتال هست ، این ارز تازه نفس با هدف هوشمند سازی فرایند ها و ایجاد فضایی برای اجرای برنامه های غیر متمرکز و خودکار ایجاد شد.
بلاکچین این ارز از پروتکل اثبات سهام ( proof of stake ) پیروی میکند.

شروع اتریوم

ایده اتریوم توسط ویتالیک در سال 2013 طی یک وایت پیپر ارائه شد.
او در مجله بیت کوین فعالیت میکرد و اعتقاد داشت بیت کوین دارای نقاط ضعفی هست که باید برطرف شود ، در تاریخ 30 جولای سال 2015 پا به عرصه ارزهای دیجیتال گذاشت .
این ارزدیجیتال دومین ارز با ارزش این بازار پس از بیت کوین هست.

اگر اطلاعاتی درباره ارز دیجیتال ندارید می توانید در دوره های ارز دیجیتال تبریز فایننس شرکت کنید

شباهت بیت کوین و اتریوم

بلاکچین بیت کوین برای پیگیری مالکیت پول دیجیتال استفاده می شود .
اما بلاکچین Ethereum برای اجرای کد های برنامه نویسی برنامه های غیر متمرکز طراحی شده است.
Ethereum نیز یک بلاکچین توزیع شده عمومی است .
اما مهم ترین تفاوت این دو اهداف و قابلیت هایشان هست.
بیت کوین با هدف ایجاد یک سیستم پرداختی جهانی ساخته شده است ولی Ethereum برای ایجاد پلتفرمی برای توسعه قرارداد های هوشمند طراحی شده است.

اتریوم در ایران

Ethereum در ایران نیز یکی از پرطرفدار ترین ارزهای دیجیتال هست.
برای در یافت اتریوم و فعالیت در برنامه های غیر متمرکز در ایران و تجربه کار با توکن های پلتفرم اتریوم مراکزی در ایران وجود دارند که این خدمات را اراده میدهند .

بطور کلی:

با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 140 میلیارد دلار، در رتبه 2 بازار قرار داشته و سهم 14 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

هر واحد از Ethereum در این لحظه با قیمت 1,210 دلار، با احتساب نرخ دلار 22500 تومان معادل 27,225,000 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 28 میلیارد دلار است.

بالاترین قیمت اتریوم در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۶(10 January 2018) معادل 1,440 دلار بوده که همینک 15% پایین‌تر از آن زمان قرار دارد.

تعداد واحدهای در گردش  114.3Ethereumمیلیون و تعداد کل واحدهای آن 114.3 میلیون خواهد بود.

در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن اتریوم معامله می‌شود، صرافی BINANCE با سهم 7.49% از حجم معاملات روزانه است.

شایان ذکر است که کسب سود از این ارز راه های زیادی دارد که میتوان به استیکینگ ، ماینینگ ، تریدینگ و هولد (HODL) اشاره کرد که میتوانید در مورد هر یک از این روش ها در بخش آموزش های رایگان سایت اطلاعات بیشتری کسب کنید.