تبریز فایننس

روند رنج دلار در اولین روز بازار فارکس

روند رنج دلار با باز شدن بازار فارکس ، معامله گران پیش از آخرین جلسه دو روزه فدرال رزرو احتیاط کردند .

شاخص دلار که در برابر سبد 6 ارز دیگر، پس از ثبت در هفته گذشته اندکی بیش از 0.5٪ ، در مرز 90.483 پایین تر بود.

USD / JPY پس از دستیابی به پایین ترین سطح یک ماهه 1.2093 در جلسه قبلی ،0.1٪ به 109.76 افزایش یافت ، GBP / USD با 0.1٪ افزایش به 1.4112 رسید ، EUR / USD با پایین تر به 1.2104 رسید ، در حالی که AUD / USD حساس به ریسکبود 0.1٪ بالاتر در 0.7711.

روند رو به کاهش دلار : هفته گذشته پس از جهش 5.0 درصدی شاخص بهای مصرف کننده در ایالات متحده در ماه مه ، که با شدیدترین رشد در بیش از دوازده سال گذشته ، افزایش یافته است ، این نگرانی را ایجاد می کند که فدرال رزرو مجبور به کنترل مجدد سیاست های پولی فوق العاده آسان خود است زودتر از حد انتظار

با این حال ، این دستاوردها محدود بودند ، زیرا به نظر می رسد بسیاری از بازارها اظهارات مکرر سیاست گذاران مبنی بر گذرا بودن تورم را خریداری کرده اند.

“بانک فدرال احتمالاً مجبور به بحث در مورد بیش از حد متوسط ​​هدف تورم خواهد شد اما هنوز هم به نظر می رسد که بازار شگفتی های بزرگ جهت دار را از چشم انداز تورم کنار می گذارد. بانک فدرال از فشار مداوم در ماه ژوئن متقاعد نخواهد شد. “تحلیلگران Nordea در یادداشتی گفتند.

هنوز هم ، در حالی که بانک مرکزی ممکن است در این هفته حرکت نکند ، بعد از اینکه همه اشتغال ماه گذشته 559،000 افزایش یافت ، کمتر از آنچه اقتصاددانان انتظار داشتند ، مقامات فدرال رزرو ممکن است نزدیک به دادن سرنخی برای زمان کاهش برنامه خرید دارایی خود باشند.

روند رنج دلار:طبق نظرسنجی بلومبرگ ، حدود 40٪ انتظار دارند كه فدرال رزرو اولین قدم خود را برای كاهش 120 میلیارد دلاری فعلی خرید ماهانه اوراق قرضه در اواخر ماه اوت ، زمانی كه رئیس صندلی جروم پاول میزبان عقب نشینی سیاست در جكسون هول ، وایومینگ است ، بردارد. 24٪ دیگر این اتفاق را در ماه بعد می بینند.

در جایی دیگر ، دلار آمریکا / روبل با افزایش 0.4٪ به 72.0205 افزایش یافت ، حتی پس از آنکه بانک مرکزی روسیه نرخ بهره اصلی خود را با 50 واحد پایه افزایش داد و به 5.5٪ در روز جمعه رساند.

الویرا نابیولینا ، فرماندار گفت که هیئت مدیره افزایش حتی بیشتر 75 یا 100 واحدی پایه را در نظر گرفته است و وقتی جلسه بعدی آنها در 23 جولای برگزار شود ، افزایش نرخ دیگر بسیار محتمل است.

تورم سالانه مصرف کننده ، حوزه اصلی مسئولیت بانک مرکزی ، در ماه مه به 6٪ افزایش یافت ، سطحی که از اکتبر 2016 که نرخ کلیدی آن 10٪ بود ، مشاهده نشده است.

پس از اخبار روز یکشنبه مبنی بر امضای توافقنامه 3.6 میلیارد دلاری جدید ترکیه با چین با افزایش 0.1٪ معامله USD / TRY در 8.3885 معامله شد و محدودیت تنظیم ارز موجود آنها را به 6 میلیارد دلار افزایش داد.

توافق با یکی از بزرگترین شرکای تجاری ترکیه به این کشور امکان می دهد تجارت و پشتیبانی از ذخایر بانک مرکزی را با ارز محلی تقویت کرده و از استفاده دلار اجتناب کند.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *