تبریز فایننس

قیمت دلار 6 اسفند 1401

قیمت دلار 6 اسفند

معامله‌گران که با وعده‌های نهاد پولی کشور منتظر معجزه‌ مرکز مبادله ارز و طلا بودند همچنان به کاهش قیمت اسکناس آمریکایی امید دارند.

قیمت دلار امروز افزایش داشت. دیروز نیز در مرکز مبادله ارزی قیمت دلار ۱۵۱ تومان بیشتر از روز چهارشنبه معامله شد و در بازار معاملات آزاد و بازارهای موازی نیز این اسکناس آمریکایی در روند صعودی قرار داشت.

رشد پیوسته قیمت دلار در هفته اول اسفند

در هفته‌ای که گذشت قیمت دلار فقط در روز سه‌شنبه‌، همزمان با آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا کاهش داشت و در سایر روزهای این هفته با روند صعودی همراه بود.

کارشناسان معتقدند رشد تقاضا به جهت افزایش انتظارات تورمی با گفتاردرمانی از بین نمی‌رود؛ این در حالی است که سطحی از نااطمینانی در جامعه شکل گرفته که با وجود تلاش‌های نهاد پولی کشور، ارائه بسته‌های ارزی، ایجاد سامانه و تالارهای ارزی متعدد اصلاح نمی‌شود.

روز پنجشنبه، ۴ اسفند‌ماه، دلار در مرکز مبادله ارزی با ۴۱ هزار و ۷۰۰ تومان کشف قیمت شد. همچنین بانک مرکزی از عرضه ۴۰۰ میلیون دلار در مرکز مبادله ارز و طلا خبر داد.

برخی از فعالان بازار معتقدند بانک مرکزی با این حجم از افزایش عرضه در تلاش است تا قیمت را کاهش دهد. به نظر می‌رسد معامله‌گران بازار آزاد فعلا توجه خاصی به خرید و فروش‌های مرکز مبادله ارز و طلا نشان نداده‌اند. حال باید دید در روزهای آینده اقبال این مرکز بر وفق سیاست‌های نهاد پولی کشور است یا کوک ناسازگاری می‌زند.

سیگنال‌های بین‌المللی قیمت دلار را کاهش می‌دهند؟

پس از ناامیدی از موفقیت سیاست‌های داخلی، سیگنال‌های بین‌المللی آخرین کورسوی امید متقاضیان ارز آمریکایی است.

اخیرا جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا، با تکرار مواضع پیشین واشنگتن، ادعا کرد: موضوع توافق هسته‌ای (برجام) ایران در حال حاضر در دستور کار قرار ندارد. اما برخی از معامله‌گران تصور می‌کنند سفر پادشاه عمان به ایران و تبادل پیام با قطر، همزمان می‌تواند در روند کاهش قیمت دلار موثر باشد.

 

جهت مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *