تبریز فایننس

دلار ارزان شد

 • دلار ارزان شد : به گزارش رویترز،  در خبری بد برای اقتصاد آمریکا به ویژه در زمانی که نرخ تورم وضعیت نگران کننده ای دارد، شمار متقاضیان دریافت مزایای بیکاری تا هفته نخست ژوئیه با کاهش 2000 نفر نسبت به هفته قبل به 373 هزار نفر رسید که بالاترین رقم ثبت شده در سه هفته گذشته تاکنون است.

  طبق گزارش وزارت کار ایالات متحده، بیشترین افزایش تقاضا برای مزایای بیکاری در لوئیزیانا بوده است. تاکنون 155 میلیون آمریکایی علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند، اما بازار کار از بازگشت به اوج خود دور است.

  دلایل اینکه دلار ارزان شد

  همزمان با افزایش شمار مبتلایان به کرونا و شیوع انواع جهش یافته ویروس جدید، سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای به تمامی کشورها هشدار داده است که در لغو محدودیت های کسب و کارها و مقررات قرنطینه ای احتیاط بیشتری را از خود نشان دهند.

  فقط در هفته اول ماه جولای، میزان بروز کرونا در اروپا نسبت به هفته قبل 33٪ افزایش یافت. نوع دلتا کرونا ویروس، که باعث کشته شدن بسیاری از افراد در هند شده است، اکنون نوع غالب در اروپا و ایالات متحده در حال مشاهده است.


  رشد نسبتاً متوسط ​​بخش خدمات ایالات متحده در ماه ژوئن، انتظارات فعالان بازار را برای پایان سریعتر سیاست های محرک بانک مرکزی افزایش داده است.

  بخش خدمات، به ویژه در توزیع کالا، رشد چشمگیری را تجربه کرده است که بخشی از آن به دلیل کمبود اقلام وارداتی است. از طرف دیگر، در اروپا شاخص اطمینان بازرگانان از وضعیت اقتصادی آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا در هفته اول ماه جولای ، پس از سه رشد مثبت متوالی به محدوده رشد منفی بازگشت.

  با بهبود تدریجی تقاضا و بازگشایی مشاغل ، که منجر به افزایش درآمد آنها شده است


  رشد نسبتا خفیف بخش خدمات آمریکا در ماه ژوئن انتظار فعالان بازار را برای پایان سریع تر به سیاست های محرک بانک مرکز کشور افزایش داده است. بخش خدمات به ویژه در زیرمجموعه توزیع کالا دچار ایست قابل توجهی در رشد خود شده که بخشی از این مساله به کمبود اقلام مورد نیاز وارداتی بر می گردد.


  از طرفی در اروپا نیز شاخص تمایل فعالان تجاری به وضعیت اقتصادی آلمان با توجه به برترین اقتصاد اروپا در نخستین هفته، در ماه ژوییه پس از سه روز رشد مثبت متوالی بار دیگر رشد منفی تجربه می کند.


  با بهبود تدریجی تقاضا و بازگشایی مشاغل، که باعث افزایش درآمد ها شده است، درآمدهای مالیاتی دولت ایالات متحده نیز در حال افزایش است که باعث کاهش شیب بالای کسری بودجه است. براساس وب سایت بدهی ایالات متحده، میزان درآمد مالیاتی دولت آمریکا تا پایان ماه ژوئن به 3 تریلیون 505 میلیارد و 694 میلیون دلار رسیده و میزان درآمد مالیاتی دولت آمریکا نیز به 1 تریلیون 821 میلیارد و 633 میلیون دلار در پایان این ماه رسیده است .


  در 12 ماه منتهی به ماه مه، رشد به 1.7 درصد کاهش یافت که نسبت به ماه قبل 0.1 درصد رشد داشت و 1.8 درصد بیشتر از رشد ثبت شده در 12 ماه منتهی به ماه مه بود.

  مشابه ماه گذشته اگرچه بخش تولید ایالات متحده به طور کلی سهم زیادی از کل رشد اقتصادی کشور را تشکیل نمی دهد، رشد تولید می تواند انگیزه ای جدید برای بخش صنایع باشد و همینطور به رشد کلی در سه ماهه دوم امسال کمک کند. این افزایش می تواند باعث افزایش اشتغال نیز بشود.


  کسری تجاری آمریکا در حال افزایش است و فشار بیشتری به پول کشور یعنی دلار وارد می کند. در ماه مه، واردات آمریكا 277.3 میلیارد دلار بود كه 71.2 میلیارد دلار بیشتر از صادرات آمریكا بود.

  صادرات آمریکا در قیاس با ماه قبل حدودا 0.6 درصد و واردات 1.3 درصد افزایش داشته است. چین هنوز بیشترین کسری تجاری را (27.2 میلیارد دلار) دارد و پس از آن نیز کانادا با 1.8 میلیارد دلار بیشتر از واردات خود از ایالات متحده دارا است.


  علاقه بانک های مرکزی به دلار در حال افزایش است و بورس های سبز جای ارزهای ایمن تری مانند ین ژاپن و فرانک سوئیس را می گیرند. براساس اطلاعات صندوق بین المللی پول، سهم دلار از ذخایر ارزی جهان در پایان سه ماهه اول سال 2021 به 59.5 درصد رسید و بنابراین بیشترین افزایش سه ماهه سهم دلار در 9 ماه گذشته را ثبت کرد.


  این رقم 0.7٪ بیشتر از رقم ثبت شده مربوط به مدت مشابه قبل است. رقیب اصلی دلار یعنی یوان چین محبوبیت بیشتری پیدا کرده و حدودا 2.4 درصد از ذخایر آن را تشکیل می دهد.


  اظهارات یک مقام ارشد فدرال رزرو ایالات متحده تجار را متقاعد کرد که سیاست فدرال رزرو در حال تغییر است. کریستوفر واکر گفت: برنامه عظیم خرید اوراق قرضه باید متوقف شود و زمان مناسب برای افزایش نرخ بهره در هنگام سقوط بیکاری را دید؛ و یا اینکه تورم را بیشتر از سطح فعلی در نظر گرفت. واکر هیمنطور در ادامه افزود:


  در سال 2023 نرخ بهره با سطح فعلی به طور کامل فرق خواهد کرد.


  بازار مسکن ایالات متحده به منوال قبلی بی ثبات است و متوسط ​​رشد قیمت مسکن در بزرگترین اقتصاد جهان در ماه آوریل پس از ریزش شدید عرضه مسکن به بالاترین سطح در پانزده ساله خود رسیده است.


  طی دوره 12 ماهه، رشد قیمت مسکن در 20 شهر بزرگ ایالات متحده 14.9 درصد اندازه گیری شده است که 0.4 درصد بیشتر از مدت مشابه ماه گذشته است.

  از 20 شهر بزرگ ایالات متحده، متوسط ​​قیمت مسکن در 19 شهر در مقایسه با ماه قبل افزایش یافته است.


  با بهبود تقاضا و افزایش اشتغال شرکت ها، بیکاری در بیشتر کشورها از جمله ایالات متحده در حال کاهش است و این امر به ویژه برای اطمینان از ادامه رشد اقتصادی در میان مدت بسیار مهم است. تحلیلگران بانک ANG با اشاره به اینکه با چرخه فعلی، باید شاهد پس انداز محتاطانه به بازارهای مالی باشیم که به ویژه در بازار ارز باعث نوسانات کوتاه مدت به نفع ارزهای پر خطرتر می شود؛ به مردم هشدار دادند.
  به علاوه شاخص ارزها در سبد های ارزی جهان نیز بدین ترتیب بود که:
  شاخص دلار
  شاخص دلار که نرخ ارز را در برابر سبد ارزهای جهانی اندازه گیری می کند، امروز 0.31 درصد کاهش یافت و در 92 هزار و 368 واحد قرار گرفت.
  نرخ ارز هر فرانک سوئیس 1.092 دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر اساس ساعات پایانی بازارهای ارز نیویورک محاسبه می شود.)
  ارزهای اروپایی
  در آخرین معاملات اخیر، پوند با افت 0.15 درصدی معادل 1.377 دلار معامله شد. یورو پس از ماندن در کانال 1.18 با 0.37 درصد رشد به 1.184 دلار رسید.
  ارزهای آسیایی
  در بازارهای ارز آسیا دلار با افت 0.78 درصدی به 109803 ین رسید. در مقابل همتای استرالیایی ، هر دلار آمریکا با قیمت 1.343 دلار معامله شد. نرخ ارز دلار نیز برابر با 6،490 یوان چین اعلام شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *