تبریز فایننس

کیف پول ارز دیجیتال ولت (wallet)

ولت ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال یا Wallet چیست ؟

 

این نوع از کیف پول ها ابزاری هستند که شما با استفاده از آن میتوانید ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید، آنها را برای دیگران ارسال کنید ارسال کنید یا از فرد دیگری دریافت کنید.کیف پول ها بر اساس نحوه نگهداری کلید خصوصی به دو دسته (Cold) و (Hot) تقسیم می‌شوند

Cold : کیف پول‌هایی هستند که دارایی شما را بدون اتصال به اینترنت و به‌صورت آفلاین نگهداری می‌کنند و تنها درانجام تراکنش ها مثل انتقال بیت کوین، به اینترنت دسترسی پیدا میکنند .

Hot : دراین کیف پول ها ارز های ما در شرایطی نگهداری می‌شود که دسترسی به اینترنت وجود دارد.

انواع wallet :

کاغذی: کیف پول کاغذی صرفا یک برگه کاغذ است که آدرس عمومی (آدرس دریافت بیت‌کوین) و کلید خصوصی کیف پول (Private Key) شماست.

کلیدهای عمومی و خصوصی این برگه کاغذ معمولا به شامل QR-code نیز روی کاغذ نقش بسته تا بتوان به سرعت از طریق اسکنرها آنرا اسکن کرد و موجودی را به یک کیف پول نرم‌افزاری انتقال داده و تراکنش را انجام داد.

نرم افزاری : کیف پول های نرم افزاری خود به سه دسته دسکتاپ،موبایلی و تحت وب تقسیم میشوند.
کیف پول دسکتاپ که بر روی صفحه یک کامپیوتر نصب میشود و ارز دیجیتال ما را در خود نگهداری میکند ،تنها روش برداشت از کیف پول تها از طریق همان سیستم یا کامپیوتر امکان پذیراست .

دسته دوم کیف پول های نرم افزاری که موبایلی هستند تقریبا مشابه کیف پول دسکتاپ هستند با این تفاوت که نرم افزار در موبایل شما نصب میشود .

دسته سوم که کیف پول های تحت وب هستند امنیت پایین تری نسبت به دو مورد قبلی دارند ولی استفاده از آن آسانتر است .
سخت افزاری: امن ترین کیف پول ارز های دیجیتال سخت افزاری است که نوعی خاص از کیف پول ارزهای دیجیتال هستند و کلید خصوصی را در یک دستگاه سخت‌افزاری نگهداری می‌کند .

این والت‌ها در برابر ویروس‌های کامپیوتری مصون هستند و موجودی آنها نمی‌تواند از طریق دزدیده شدن کلید خصوصی سرقت شود.

 

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با کیف پول والت wallet وانواع آن بحث شد. امیدواریم با شرکت در دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر آکادمی تبریز فایننس بتوانید بهترین و کاربردی ترین نتایج را در استفاده از این کیف پول داشته باشید

 

برای شرکت در دوره های غیر حضوری و آنلاین می توانید از همه شهر های ایران در این دوره ها ثبت نام کنید.

برای ثبت نام متقاضیان کرمانی از لینک دوره ارز دیجیتال در کرمان اقدام کنید.

لینک ثبت نام دوره ارز دیجیتال در اردبیل به صورت آنلاین و غیرحضوری با اساتید مجرب و فعال در زمینه بازار های مالی

شهروندان ارومیه می توانند برای بهره مندی از آموزش ها و مهارت های بهترین اساتید مجموعه تبریز فایننس می توانید در دوره ارز دیجیتال در ارومیه ثبت نام کنید.

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *