تبریز فایننس

قانون گذاری درباره ارز دیجیتال در تایلند

قانون گذاری درباره ارز دیجیتال در تایلند

قانون گذاری درباره ارز دیجیتال در تایلند :کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند دستورالعمل هایی را برای منع مبادلات رمزنگاری در این کشور از پشتیبانی از چهار نوع مختلف رمز در موارد خاص تصویب کرده است.

تصمیمات نظارتی درباره قانون گذاری درباره ارز دیجیتال در تایلند

در اطلاعیه روز جمعه SEC SEC تایلند ، نهاد نظارتی گفت که دبیرکل Ruenvadee Suwanmongkol دستورالعمل های مبادله رمزنگاری ، اطلاعیه 18/2564 راجع به “قوانین ، شرایط و رویه های انجام تجارت دارایی های دیجیتال” را تصویب کرده است تا روز چهارشنبه اجرا شود. قوانین جدید مبادلات تایلندی را از استفاده از نشانه های مبتنی بر الگوی رفتاری ، نشانه های مبتنی بر فن ، توکن های غیر قابل استفاده (NFT) و توکن های صادرشده در بورس منع می کند.

برای توکن های صادر شده توسط صرافی ها ، SEC گفت که هر ارز رمزنگاری شده باید دقیقاً مطابق با توضیحات موجود در برگه های سفید مربوطه و همچنین هرگونه دستورالعمل موجود برای دارایی های دیجیتال باشد. اگر صرافی ها نتوانند این شرایط را برآورده کنند ، نهاد نظارتی گفت که باید رمز را از لیست خارج کنند. طبق SEC ، صرافی های تایلند 30 روز فرصت دارند تا قوانین خود را برای فهرست توکن به روز کنند تا با دستورالعمل های جدید مطابقت داشته باشند.

ظاهراً این تغییر سیاست روی نشانه هایی از جمله Dogecoin ( DOGE ) ، ارز رمزنگاری شده مبتنی بر میم که قیمت آن از سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، و همچنین Bitkub Coin (KUB) ، نشانه بورس رمزگذاری محلی به همین نام ، تأثیر می گذارد.

کمیسیون بورس اوراق بهادار تایلند امسال تعدادی از دستورالعمل ها و بیانیه ها را برای بازرگانان و شرکت های رمزنگاری صادر کرده است که البته گاهی اوقات با واکنش شدید مردم روبرو شده است. نهاد نظارتی حداقل 1 میلیون بات – تقریباً 32000 دلار – حداقل درآمد سالانه برای سرمایه گذاری رمزنگاری در تایلند را پیشنهاد کرد و مقامات اشاره کرده اند که باید سرمایه گذاران برای اثبات دانش خود در یک دوره آموزشی تجارت ارزهای رمزنگاری شده شرکت کنند یا یک آزمون را پشت سر بگذارند.

مرتبط: SEC تایلند مجبور شد قوانین پیشنهادی رمزنگاری را پس از واکنش عمومی ، روشن کند

کشور جنوب شرقی آسیا سالهاست که رابطه پیچیده ای با رمزنگاری دارد. در ماه فوریه ، هیئت گردشگری تایلند بر هدف قرار دادن دارندگان رمزنگاری ژاپنی متمرکز شد ، ظاهراً در تلاش برای احیای صنعت در طی همه گیر شدن بیماری (بسیاری از ملیت ها قادر به ورود به کشور نیستند بدون قرنطینه سازی). این کشور نیاز به مبادلات برای اسکن فیزیکی تراشه های جاسازی شده در کارت های شناسایی شهروندان تایلند دارد.

منبع : کوین تلگراف

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *