تبریز فایننس

خسارت به اقتصاد کشور از طریق ارز دیجیتال غیر مجاز

خسارت به اقتصاد کشور از طریق ارز دیجیتال غیر مجاز

خسارت به اقتصاد کشور از طریق ارز دیجیتال غیر مجاز:سود جویانی که از دستگاه رمز ارز غیر مجاز جمع ‌آوری شده توسط وزارت نیرو استفاده می‌کردند، روزانه مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از منابع کشور را به غارت می‌ بردنند تا بدون ایجاد هیچ گونه شغل و ارزش افزوده ‌ای برای کشور و صرفاً با سوء استفاده از یارانه حامل‌ های انرژی به ثروت اندوزی بپردازند.

 

مجری تأمین برق مراکز استخراج رمز ارز در این مورد این گونه گفت: بر اساس قانون استفاده از هر گونه انشعاب برق با تعرفه یارانه ‌ای شامل انشعاب برق خانگی، تجاری، صنعتی، کشاورزی و … برای استخراج رمز ارز ها در کشور غیر مجاز است.

 

بهلولی همین طور افزود: انجام این عمل خلاف قانون می داند، در واقع کسب کردن سود نه از طریق یک فعالیت اقتصادی اشتغال زا و مولد بلکه با سوء استفاده از یارانه حامل‌ های انرژی متعلق به آحاد ملت ایران است.

 

خدادادی در ادامه این سخنان اضافه کرد: سود جویی غیر قانونی از محل یارانه ‌ها نیز باعث تحمیل هزینه ‌های هنگفتی به اقتصاد کشور شده است که از جمله آن‌ ها می ‌توان به دامن زدن به رکود صنایع و تعطیلی کارخانه‌ ها و همچنین افزایش بیکاری و تورم اشاره کرد.

 

وی در این خصوص با بیان این که مجموعه صنعت برق تا همین لحظه با همکاری و کمک نیرو های انتظامی و همراهی قضات، موفق به کشف و جمع ‌آوری تعداد قابل توجهی دستگاه استخراج رمز ارز با ظرفیتی نزدیک به ۶۰۰ مگاوات شده است،
به علاوه این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در صورتی که این تعداد دستگاه کشف و جمع‌ آوری نشده بود، مالک های این دستگاه ها با رفتار سود جویانه ای هم اکنون نیز مشغول به سوء استفاده از برق یارانه‌ ای برای کسب ثروت غیر قانونی بودند.

 

مجری تأمین برق مراکز استخراج رمز ارز در ادامه این موضوع چنین گفت: با توجه به این که برای تولید برق در نیروگاه ‌های حرارتی کشور گاز طبیعی با قیمت یارانه‌ ای به مصرف می‌ رسد، میزان یارانه‌ ای که این افراد، برخلاف قانون از آن بهره می‌ بردند به حدود ۲۰ میلیارد تومان در روز بالغ می ‌شد.

 

خدادادی اظهار نظر کرد که: در حقیقت سود جویانی که از دستگاه ‌های استخراج رمز ارز غیر مجاز جمع‌ آوری شده توسط وزارت نیرو استفاده می ‌کردند، روزانه مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از منابع کشورمان (که متعلق به آحاد مردم است) را به غارت می ‌بردند و بدون ایجاد هیچ گونه شغل و ارزش افزوده ‌ای برای کشور و صرفاً با سوء استفاده از یارانه حامل ‌های انرژی به ثروت اندوزی می ‌پرداختند.

 

مجری تأمین برق مراکز استخراج رمز ارز ها یادآور شد: مطابق قانون، کلیه این افراد متخلف که دستگاه‌ های آن‌ ها کشف و ضبط شده است، مکلف اند نسبت به بازپرداخت یارانه ‌های مورد اشاره اقدام کنند و علاوه بر این، با معرفی به مراجع قضائی توسط وزارت نیرو، جرایم سنگین دیگری نیز شامل آن ‌ها خواهد شد.

 

مقابله با ارز دیجیتال غیر مجاز!

 

خدادادی در عین حال در خصوص نحوه معرفی و پاداشی که به گزارش دهندگان اختصاص می ‌یابد، نیز چنین گفت: سه راه حل برای ارائه اطلاعات این مراکز وجود دارد که شامل درج اطلاعات مراکز مورد اشاره در سامانه اینترنتی شرکت توانیر به آدرس  www.tavanir.org.ir/samaat، اعلام و از طریق سامانه تلفنی ۱۲۱ و یا مراجعه حضوری به واحد حراست شرکت برق محل زندگی خود است.

 

وی با آشکار سازی سخنان خود اعلام کرد: اطلاعات و مشخصات هویتی گزارش دهندگان به صورت کاملاً محرمانه نزد وزارت نیرو حفظ می ‌شود و به گزارش ‌هایی که منجر به کشف مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز شود، تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش نقدی تعلق می‌ گیرد.تا به الان هم دولت بودجه عظیم را صرف همین گزارش دهندگان ماینر های غیرقانونی اختصاص داده.

 

آنطور که از شواهد و قرائن پیداست جلوگیری از ماین بی رویه بیت کوین به خوب گرفته شده است و این خبرخوبی برای وزارت برق و مردم می باشد.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *