تبریز فایننس

بازی کریپتو کیتیز (cryptokitties) بازی محبوب بلاک چین اتریوم

بازی کریپتو کیتیز (cryptokitties) بازی محبوب بلاک چین اتریوم

دسامبر گذشته، یک بازی جدید تبدیل به یک مد پرطرفدار در دنیای بلاک چین شد. بازی cryptokitties به کاربران اجازه می‌داد که گربه‌های کارتونی منحصر به فرد و شایان ستایش را در بلاک چین خریداری، مالک شوند و تجارت کنند. در زمان راه اندازی، بازی cryptokitties آنقدر موفق بود که باعث کند شدن شبکه اتریوم شد. تنها چند روز پس از راه اندازی، کاربران بیش از ۱ میلیون دلار برای خرید این گربه‌های کلکسیونی هزینه کرده بودند.

نکته جالب در مورد کریپتوکیتیز این است که آن‌ها یک نمایش سرگرم کننده و زیبا هستند. با این حال، آن‌ها همچنین پتانسیل بلاک چین را برای تجارت و تأمین دارایی‌های دیجیتال نشان می‌دهند. این اصل، محرک ایجاد CryptoKitties بود. بنیانگذاران، در وایت پیپر، تمرکز خود را محدود اکثر پروژه‌های بلاک چین را مورد بحث قرار دادند. در نهایت، آن‌ها امیدوار بودند بازی کریپتوکیتیز به مردم کمک کند تا دید خود را در مورد بلاک چین گسترش دهند.

این ارز یک نوع دارایی است

اکثر پروژه‌های بلاک چین با ارز رمزنگاری شده راه اندازی می‌شوند. این‌ها توکن‌های قابل معامله هستند که نشان دهنده ارزش مفید در یک پروژه یا حتی سهم در یک شرکت است. ارائه توکن به یک وسیله جمع آوری کمک فوق العاده موفق برای استارتاپ‌های جدید تبدیل شده است. در برخی موارد، موفقیت در پروژه‌هایی با حداقل تخصص یا نقشه راه می‌تواند میلیون‌ها دلار جمع آوری کند.

کریپتوکیتیز یک ارز نیست. در عوض، آن‌ها دارایی‌های بلاک چین هستند. ساختار آن‌ها شبیه به بسیاری ازتوکن‌های دیگر است. با این حال، آن‌ها یک تفاوت عمده دارند. هر CryptoKitty منحصر به فرد است و منظور آن‌ها این نیست که قابل تعویض هستند. حساسیت برای ارز مهم است. این بدان معناست که یک دلار یک دلار است، مهم نیست که آن را از کجا تهیه کرده اید، در چه سالی ضرب شده یا قبل از دریافت آن کجا بوده است. آن‌ها ارزش دارند زیرا ما در مورد ارزش آن‌ها توافق داریم.

بازی کریپتوکیتیز

توکن غیر مثلی یا (NFT) بر منحصر به فرد بودن و کمیابی خود برای ایجاد ارزش تکیه می‌کنند. هر CryptoKitty یک رمز ERC-721 با ویژگی‌های منحصر به فرد است. این ویژگی‌های منحصر به فرد به عنوان فنوتیپ و ژنوتیپ CryptoKitty در کد نوشته شده است. به عبارت دیگر، اطلاعات ژنتیکی CryptoKitty که ظاهر و سایر خصوصیات آن را تعیین می‌کند، مستقیماً در کد توکن ERC-721 نوشته می‌شود.

ترکیب فنوتیپ و ژنوتیپ به این معنی است که چهار میلیارد CryptoKitties وجود دارد، بنابراین احتمال دارد CryptoKitty متعلق به شما در جهان منحصر به فرد باشد.

ساخته شده بر روی اتریوم

این بازی به جای ایجاد بلاک چین مخصوص خود از شبکه اتریوم استفاده می‌کند. قراردادهای هوشمند تمام جنبه‌های تجارت CryptoKitty را زیر نظر دارند. در نتیجه، هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که بتواند CryptoKitty را پس از ایجاد، حذف یا تغییر دهد. شخصی که صاحب آن توکن ERC-721 است صاحب بچه گربه است و می‌تواند آن را نگه دارد، اجازه جفت گیری بدهد یا در هر زمان معامله کند.

از آنجا که این برنامه بر اساس اتریوم ساخته شده است، CryptoKitties از Ether به عنوان پرداخت برای همه معاملات استفاده می‌کند. هنوز امکان خرید CryptoKitties با ارز فیات وجود ندارد. در آینده، تیم توسعه امیدوار است گزینه‌هایی را برای پرداخت فیات ارائه دهد.

مالکیت و تجارت CryptoKitties همچنین مستلزم استفاده از یکپارچه سازی مرورگر برای کیف پول اتریوم است. MetaMask ساده‌ترین گزینه برای این کار است. امکان نوشتن کدی وجود دارد که مستقیماً با قرارداد هوشمند CryptoKitty ارتباط برقرار کند. با این حال، برای استفاده از رابط کاربری آنلاین و مشاهده گربه‌های خود، باید MetaMask را نصب کرده و توکن‌های CryptoKitty را در آن کیف پول نگه دارید.

بچه گربه‌های جدید از کجا می‌آیند؟

گربه پیدایش (genesis cat) در ۲ دسامبر ۲۰۱۷ متولد و پذیرفته شد. از آن زمان، هر ۱۵ دقیقه یک گربه جدید متولد می‌شود. این امر تا نوامبر ۲۰۱۸ ادامه داشت، در آن زمان هیچ نسلی از این CryptoKitties وجود نداشت. بر اساس pa-purr سفید (این عنوان اصلی سند است)، فقط ۵۰،۰۰۰ بچه گربه ژنرال ۰ وجود خواهد داشت.

خارج از گربه‌های نسل صفر، CryptoKitties همچنین می‌توانند با یکدیگر پرورش داده شوند. هر بچه گربه ای می‌تواند برای یک جفت نژاد یک همزاد داشته باشد. صاحب بانو (داخل بازی) CryptoKitty تازه متولد شده را دریافت می‌کند. این بچه گربه دارای ویژگی‌های ژنتیکی (بله ، این نیز اشتباه تایپی نیست) از والدین خود خواهد بود، اما در برخی از گربه‌ها نیز تغییرات تصادفی خواهد داشت. این جهش‌های تصادفی ممکن است نادرتر از ویژگی‌های مادر باشد. در موارد بسیار نادر، ممکن است یک “گربه فانتزی” با آثار هنری سفارشی متولد شود.

بازی cryptokitties

هیچ محدودیتی برای تعداد CryptoKitties وجود ندارد. تا زمانی که مایل به پرداخت هزینه معامله برای پرورش دو گربه هستید، می‌توانید یک گربه جدید ایجاد کنید.

با گذشت زمان، بازار پرورش گربه‌های نادر پدید آمد. اگر می‌خواهید بازی کریپتوکیتیز خود را با بچه گربه دیگر پرورش دهید، به احتمال زیاد باید هزینه ای را به صاحب آن بپردازید. همچنین اکنون بازار بچه گربه‌های “باکره” وجود دارد که قبلاً پرورش نیافته اند.

هنر بلاک چین؟

این انفجار در مجموعه‌های دیجیتال و دارایی‌های منحصر به فرد این سوال را ایجاد می‌کند: آیا این هنر است؟

Cryptokitties زیبا وبامزه هستند. با این وجود، آن‌ها از این نظر شبیه هنر هستند که منحصر به فرد و ارزشمند هستند زیرا کمیاب هستند. این امر به ویژه در مورد گربه‌های فانتزی که دارای آثار هنری هستند و حتی نادرتر هستند صادق است.

هنر بلاک چین و کمیابی دیجیتال یک روند در حال ظهور است. این امکان وجود دارد که هنرمندان از بلاک چین برای اطمینان از اصالت و منشأ قطعات خود استفاده کنند.

موارد فنی: قرارداد هوشمند بازی CryptoKitty

CryptoKitties بر یک قرارداد اصلی و سایر کتابخانه‌های قرارداد هوشمند متکی است. قرارداد اصلی، مالکیت و انتقال مالکیت را برای همه بچه گربه‌ها دنبال می‌کند. همچنین تأییدیه برای انتخاب CryptoKitties جدید را بررسی می‌کند.

پرورش، ژنتیک و حراج در سایر قراردادها نیز صورت می‌گیرد. همانطور که قبلاً ذکر شد، همه قابلیت‌ها با تعامل مستقیم با قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم برای همه قابل دسترسی است. با این حال، برای اکثر کاربران، استفاده از رابط کاربری آنلاین MetaMask و CryptoKitties ساده‌ترین است.

نحوه خرید CryptoKitties در بازی کریپتوکیتیز

ساده‌ترین راه برای خرید کریپتوکیتیز خرید آن در حراج در وب سایت است. از آنجا که بچه گربه‌ها می‌توانند ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشند، هر کدام با قیمتی متفاوت به فروش می‌رسند.

قبل از خرید CryptoKitty به اتر احتیاج دارید. خرید آسان فیات از طریق اکثر صرافی‌های اصلی بسیار آسان است. Bitfinex ،Coinbase ،Kraken ،GDAX یا Gemini همه فیات می‌گیرند.

در مرحله بعد، افزونه مرورگر MetaMask را دریافت کرده و کیف پول MetaMask را راه اندازی کنید. اتریوم خود را به کیف پول MetaMask خود منتقل کنید. سپس، دستورالعمل‌های موجود در وب سایت CryptoKitties را دنبال کنید تا ثبت نام کنید و پیشنهاد خرید یک بچه گربه را بدهید.

نحوه ذخیره CryptoKitties

اگر می‌خواهید کریپتوکیتیزخود را در کیف پول MetaMask خود نگه دارید، می‌توانید آن‌ها را در مرورگر مشاهده و مبادله کنید.

 

 

جهت مشاهده دوره های تبریز فایننس به سایت آکادمی مراجعه کرده و همچنین جهت خرید و فروش ارزها بایستی به سایت تبریز فایننس مراجعه فرماید.

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *