تبریز فایننس

ادامه دار بودن سبزپوشی پاییزی بازار بورس

سبزپوشی پاییزی بازار بورس

سبزپوشی بازار بورس در فصل پاییز ادامه دارد

سبزپوشی پاییزی بازار بورس : یکی از کارشناسان بازار بورس اظهار کردند:با ادامه شرایط فعلی ، فعل حال تهدید خاصی در بازار بورس وجود ندارد و ان شالله در فصل پاییز سبز پوش خواهد بود.

آقای سیاوش وکیلی که از تحلیلگران و کارشناسان بازار سرمایه می باشند برای سه ماه فصل پاییز و در حال اظهار کردند:در حالت کلی ، در حال حاضر موضوعات تهدیدکننده  خاصی در وضعیت کلی بازار بورس وجود ندارد و تقریبا یک وضعیت ثابتی در بازار بورس حاکم است ، از آن جایی که برخی از شرکت ها به علت قطع برق در فصل تابستان ، با افت اندک سهام،متحمل ضرر شده اند ،پیش بینی می شود که در حال حاضر هیچ تهدیدی برای بازار بورس وجود ندارد و روند سبز پوشی بازار بورس ادامه دار خواهد بود .

و همچنین وی به  مسئله نبود نقدینگی در بازار سرمایه که منجر به نوسانات کاهشی این بازار شده است و مسئله حمایتی را دچار مشکل کرده است نیز اشاره کردند و همچنین گفتند اگر ریشه ای به این مسئله نگاه کنیم می توان گفت علت اصلی این موضوع ترس و تهدیدی است که بازار سرمایه با آن روبرو است .

و این اضطراب، از وضعیت عمومی اقتصاد کشور و دولت ناشی شده است و به همین علت وضعیت در بازار بورس کمی ابهام دارد و این مسئله با حل چالش های اقتصادی بازار بورس هم ، تکلیفش مشخص خواهد شد.

 

آقای وکیلی  در ادامه به کسری بودجه شدید دولت و اثرات منفی این مشکل بر بازار سرمایه اشاره کردند و گفتند: همه می‌دانند که دولت فعلا با کسری بودجه  بالایی دست و پنجه نرم می‌کند و علاوه بر آن، ۳۵۰ میلیارد تومان سر رسید اوراق انتشار یافته از سوی دولت دوازدهم که به دلیل تامین نقدینگی چاپ شده است، تبدیل به موضوع دیگری برای دولت جدید در بازار بورس شده است.

 

کارشناس مزبور در حوزه بورس با بیان این که حلال سررسید این اوراق منتشره می‌تواند فشار چندبرابری را بر روی دولت جدید وارد کند گفت: دولت  باید توجه بخصوصی برای  سر رسید اوراق منتشره داشته باشد. در حال حاضر با توجه به ترسی که در بازار ایجاد شده، فعالان بازار بورس بر این باورند که دولت مجبور می شود با استفاده از راه های مختلفی کسری بودجه خود از طریق برداشت از شرکت‌های بورس و با استفاده از قوانین تعرفه‌ای تامین کند که اینکار باعث کاهش سودآوری شرکت‌ها خواهد شد.

وی اشاره کرد:فعلا این مسئله مهم  است که دولت برای حل مشکلات بازار بورس باید توجه خاصی به تحلیل و بررسی  کارشناسان اقتصادی و بازار سرمایه داشته باشد چرا که هر گونه اقدام اشتباه از سوی دولت در بازار سرمایه، ممکن است این بازار را  بی اعتماد کند و منجر به  گریز سهامداران شود  که این امر موجب آسیب پذیری بازار بورس می‌شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه گفت کرد: دولت در برنامه‌های اقتصادی خود  به حمایت و تکیه بر بازار سرمایه اشاره ویژه ای کرده است  و به مرور زمان و همزمان با جا افتادگی دولت، شاهد اقدامات و اهداف مثبت دولت جدید در بازار سرمایه خواهیم بود؛ دولت سیزدهم قطعا عملی انجام نخواهد داد ،که منجر به رعب و وحشت و عدم شفافیت در بازار بورس شود.

 

سبزپوشی پاییزی بازار بورس / با حل مسئله کسری بودجه، دولت از بهره مالکانه منصرف خواهد شد

وکیلی در ادامه به تعیین و تکلیف برجام و آثار آن بر بر بازار بورس اشاره کرد و گفت: اکنون تنها موضوع حاشیه ای که وجود دارد، مسئله های  مرتبط با برجام است و در این راستا اکثر کارشناسان اقتصادی، معتقدند نرخ ارز و دلار در همین میزان باقی خواهد ماند. درحال حاضر دولت  برای بهبود وضع معیشتی به ویژه اقشار آسیب پذیر تمایل جدی دارد و به دنبال  اقدامات اساسی و درستی در این راستا است.

 

طبق گفته کارشناس مزبور بازر بورس با بیان این که اگر در برجام نتیجه مثبتی هم محقق شود، آثار زیادی بر نرخ دلار نخواهد داشت، گفت: حل این مسئله تنها در حوزه فروش نفت برای ایران گشایش قابل توجهی خواهد گذاشت. که نتیجه آن مشکل کسر بودجه دولت خواهد بود. که این موضوع باعث می شود ، دولت  به سود شرکت‌ها و نیازی نداشته باشد و نسبت به آن بی توجه شود و با تحقق چنین مسئله‌ای  روند رشد در بازار بورس را شاهد باشیم.

وی در پایان یادآور شد:  سرمایه گذاران باید با دید بلند مدت نسبت به وضعیت بورس داشته باشند و با هر افت و خیزی سرمایه‌های خود را خارج نکنند. دیدگاه بلند مدت باعث می‌شود که بازار سرمایه تقریبا به ثبات برسد و رشد معقول خود را در ماه‌های آینده داشته باشد.

آکادمی تبریز فایننس روزانه اخبار مهم بورس و دیگر بازار های مالی نظیر بازار ارز دیجیتال ، فارکس و را در اختیار علاقه مندان و فعالان این بازارها قرار می دهد که به راحتی میتوانید با یک کلیک وارد بخش اخبار شده و از بروز ترین وقایع و اتفاقات مطلع شوید.

هم چنین این مجموعه گامی بزرگ در عرصه آموزش برداشته است که میتوانیند با شرکت در دوره بورس و دیگر دوره ها از بهترین اساتید وبهترین روش های آموزشی متناسب با این حوزه ها، آموزش ببینید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *