تبریز فایننس

پلیس چین کلاه برداری چند میلیون دلاری DeFi را کشف کرد !

پلیس چین کلاه برداری چند میلیون دلاری DeFi را کشف کرد

پلیس چین کلاه برداری چند میلیون دلاری DeFi را کشف کرد : پلیس چیژو هشت نفر را از استان های مختلف در ماه دسامبر دستگیر کرد و دارایی هایی به ارزش میلیون ها دلار را مسدود کرد.

سرکوب ارزهای دیجیتال توسط پکن با آغاز سال جدید ادامه یافت زیرا پلیس چین نزدیک به 6 میلیون یوان (1 میلیون دلار) رمزارز را مسدود کرد و 8 نفر را که در آن دست داشتند دستگیر کرد.

طبق گزارشی که در Nikkei Asia منتشر شده است، دفتر امنیت عمومی Chizhou یک کلاهبرداری راگ پول(rug pull) کریپتو کشف کرده است که ارزش آن می تواند 50 میلیون یوان (7.8 میلیون دلار) باشد. پلیس تحقیقات خود را پس از دست دادن 590000 یوان ارز دیجیتال توسط یک سرمایه گذار در ژوئن سال گذشته آغاز کرد. ردیابی این استعلام منجر به رسیدن به هشت نفر که در استان های مختلف زندگی می کردند، شد. پلیس همچنین از متهمان خودروهای لوکس، ویلاها و سایر اقلام گرانقیمت که گفته می شود با پول های کلاهبرداری شده خریداری شده بود، کشف و ضبط کرد.

برنامه متقلبانه DeFi سرمایه گذاران را با وعده های بازده بالا با مبادله نقدینگی جذب کرد. با این حال، پس از اینکه سرمایه گذاران پول خود را گذاشتند، کلاهبرداران پول را از استخرهای ناشناس شست و شو کردند و با تمام وجوه فرار کردند. امنیت عمومی چیژو گفت:

“پس از بررسی و تجزیه و تحلیل گروه ضربت پلیس، مشخص شد که این مورد یک مورد معمولی از کسب غیرقانونی ارز مجازی با استفاده از فناوری بلاک چین بوده است.”

راگ پول به یکی از رایج‌ترین کلاهبرداری‌ها در فضای غیرمتمرکز مالی (DeFi) تبدیل شده است، زیرا انجام آن نسبتاً آسان‌تر است. بر اساس داده‌های Chainalysis، سرمایه‌گذاران در سال 2021 بیش از 2.8 میلیارد دلار را به دلیل راگ پول از دست دادند. این نوع کلاهبرداری‌ها اغلب سرمایه‌گذاران را با وعده بازدهی بالا جذب می‌کنند، و هنگامی که استخر سرمایه کافی به دست آورد، کلاهبرداران با تمام پول فرار می‌کنند. گزارش Chainalysis می‌گوید: «راگ پول ها به عنوان کلاهبرداری اصلی اکوسیستم DeFi ظاهر شده‌اند و ۳۷ درصد از کل درآمد کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ را تشکیل می‌دهند، در مقابل تنها ۱ درصد در سال ۲۰۲۰».

 

پلیس چین کلاه برداری چند میلیون دلاری DeFi را کشف کرد

در حالی که تخمین زده می‌شود که استفاده از کریپتو برای فعالیت‌های مجرمانه حدود 1 درصد از کل عرضه گردش باشد، کلاهبرداری‌های رو به رشد در فضای DeFi بر اعتماد سرمایه‌گذاران تأثیر گذاشته است. با این حال، توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که این کلاهبرداری‌ها اغلب آسیب‌پذیری‌های کاربر نهایی را به‌جای یک مشکل ذاتی در فناوری کریپتو شکار می‌کنند. این از داده های 15 راگ پول بزرگ‌ آشکار است که نشان می‌دهد بیشتر کلاهبرداری‌های بزرگ با توکن‌های جدید اتفاق افتاده است که بازده بالایی را وعده می‌دهند.

پلیس چین کلاه برداری چند میلیون دلاری DeFi را کشف کرد

 

این خبر را که خواندید مربوط به این بود که پلیس چین کلاه برداری چند میلیون دلاری DeFi را کشف کرد . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *